Seznam rubrik Zprávy z krajů

HEJTMANI A STAROSTOVÉ TÁHNOU ZA JEDEN PROVAZ. CHTĚJÍ JEDNAT S NOVOU VLÁDOU O PRIORITÁCH PRO ROZVOJ ÚZEMÍ

22. prosince 2017

Michael Jettmar

Hejtmani a starostové táhnou za jeden provaz. Chtějí jednat s novou vládou o prioritách pro rozvoj územíPriorit, které chce Asociace krajů ČR a Svaz měst a obcí ČR řešit s novým premiérem bezprostředně po ustanovení nové vlády, se týkalo poslední společné jednání obou organizací. Čelní představitelé samospráv mimo jiné požadují změnu zákona o střetu zájmů - podepsali tak společné prohlášení. Apelují také na rychlé vyřešení financování sociálních služeb, situace ve školství a nutnost dát dostatek peněz na silnice II. a III. tříd a místní komunikace. Pouze to zajistí fungování systému sociální péče, rozumné vzdělávání a odvrátí riziko fatální devastace komunikací. Dlouhodobě pak územně samosprávné celky volají po změně Ústavy ČR, aby garantovala, že na nové úkoly vláda krajům, městům a obcím poskytne i potřebné peníze, a to v plné výši.

Nadace pátrá po Stromech svobody vysazených v roce 1918 a 1919

8. listopadu 2017

Michael Jettmar

Brno (26. říjen 2017) – U příležitosti 100. výročí vzniku Československa, které připadá na příští rok, Nadace Partnerství spouští s podporou organizace Post Bellum, firmy Arboeko a dalších partnerů kampaň Stromy svobody. Během následujícího roku chce najít a zmapovat příběhy symbolických 1918 stromů, které obyvatelé vysadili v letech 1918, 1919, ale i později na počest republiky a jako připomínku svobody a demokracie. Podle historických zmínek nalezených pořadateli by jich mohly být tisíce, sázely se totiž téměř v každé obci. Objevené stromy a jejich příběhy je možné vložit na www.stromysvobody.cz. Součástí kampaně bude i odborné ošetřování stromů v příštím roce, vyvrcholením pak hromadná celorepubliková výsadba lip.

Projekt LIFE za více než 7 miliónů euro pomůže ohroženým druhům a ekosystémům v jižních Čechách i na jižním Slovensku

27. října 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku MZP

Projekt LIFE za více než 7 miliónů euro pomůže ohroženým druhům a ekosystémům v jižních Čechách i na jižním Slovensku
V Českých Budějovicích v těchto dnech oficiálně odstartoval v rámci programu LIFE projekt s nejvyšším rozpočtem v historii tohoto programu v České republice. Až do června 2024 bude Jihočeský kraj spolu se svými partnery z České i Slovenské republiky realizovat projekt s názvem CZ-SK South LIFE za 7 024 703 euro.

Jan Hřebačka po deseti letech opouští vedení Správy KRNAP

24. října 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku MZP

Odejít z funkce ředitele Správy Krkonošského národního parku se rozhodl její ředitel, Ing. Jan Hřebačka. „Ve středu 18. října jsem předal svoji rezignaci, datovanou k 31. 12. 2017, panu ministru Brabcovi,“ říká Hřebačka.

Betonovou zídku v Přerově doplnilo mobilní hrazení. Přes něj by se voda z Bečvy neměla vylít

15. srpna 2017

Michael Jettmar

Zástupci města Přerova dnes převzali od Povodí Moravy stavbu druhé etapy protipovodňových opatření, která se realizují na nábřeží Edvarda Beneše. Letos tam vznikla betonová zídka, která je dlouhá 470 metrů a má ochránit před padesátiletou vodou podstatnou část obytné zóny města. Od dnešního dne je její součástí i mobilní protipovodňové hrazení, které se vkládá do proluk v zídce.

Turistů, kteří navštíví Moravskoslezský kraj, přibývá

11. srpna 2017

Michael Jettmar

Ve druhém čtvrtletí roku 2017 se opět potvrzuje dlouhotrvající trend zvyšování návštěvnosti regionu.

Peníze pro zdravotníky v Libereckém kraji budou

9. srpna 2017

Michael Jettmar

Liberecký kraj dostane od Ministerstva zdravotnictví ČR požadovanou dotaci na navýšení platu zdravotním sestrám a dalším nelékařským profesím. Uspěl se žádostí na 21,7 mil. Kč, kterou podal do dotačního programu ke stabilizaci vybraných zdravotnických nelékařských pracovníků ve směnném provozu za všechny poskytovatele lůžkové péče v kraji. Podle nařízení vlády mají tito pracovníci od 1. července vyšší platy minimálně o 2.000 Kč měsíčně.

Jihočeský kraj vyzývá poskytovatele zdravotních služeb k předložení žádosti do dotačního programu Ministerstva zdravotnictví 24.07.2017

25. července 2017

Michael Jettmar

Ministerstvo zdravotnictví České republiky dne 16. 6. 2017 vyhlásilo na svých webových stránkách Dotační program ke stabilizaci vybraných zdravotnických nelékařských pracovníků ve směnném provozu (metodika a její přílohy jsou zveřejněny na výše uvedeném odkazu).
Postup Jihočeského kraje, vč. formuláře individuální žádosti jsou zveřejněny v sekci Krajský úřad - Odbor zdravotnictví.

Hledá se ředitel či ředitelka Muzea východních Čech v Hradci Králové

21. července 2017

Rada Královéhradeckého kraje odsouhlasila vyhlášení výběrového řízení na post ředitele nebo ředitelky Muzea východních Čech v Hradci Králové. Zájemci mohou podávat svou přihlášku do 15. září 2017 do 13 hodin.

Vesnicí roku 2017 se v krajském kole stala obec Větřkovice

20. července 2017

Michael Jettmar

Prestižní titul Vesnice roku 2017 letos v krajském kole získala obec Větřkovice.

Ústecký kraj požádá ministerstvo o dotaci na mzdy sester, s postupem ministerstva ovšem nesouhlasí

19. července 2017

Rada Ústeckého kraje dnes rozhodla o podání žádosti o poskytnutí státní dotace na financování zvýšení odměňování zdravotnických pracovníků bez dohledu pracujících ve směnném nebo nepřetržitém provozu v rámci dotačního programu MZČR Dotační program ke stabilizaci vybraných zdravotnických nelékařských pracovníků ve směnném provozu.

Jednání o převodu Lužické nemocnice budou dál pokračovat, Rumburk provádí důkladný audit

18. července 2017

Rumburské nemocnici svitne naděje na lepší zítřky. Na půdě Krajského úřadu Ústeckého kraje podepsal dne 20. července hejtman Oldřich Bubeníček (za Ústecký kraj) se starostou města Rumburk Jaroslavem Sykáčkem Memorandum o zajištění zdravotních služeb ve Šluknovském výběžku společností Lužická nemocnice a poliklinika, a. s. Akce se zúčastnil také Stanislav Rybák, náměstek hejtmana, Petr Severa, vedoucí odboru zdravotnictví a Karel Schäfer, předseda představenstva Lužické nemocnice a polikliniky.

V Terezíně se bude konat koncert vážné hudby věnovaný Mahlerovi

18. července 2017

Koncem srpna startuje v Praze a v Terezíně kulturní akce s názvem Hudební festival Gustav Mahler a Terezínští skladatelé 2017 – 2025. Organizátoři této nevšední kulturní akce si přejí, aby duchovní bohatství tkvělo v myšlence věčné naděje. Festival se uskuteční pod záštitou Ministerstva kultury České republiky a Ústeckého kraje.

KRAJ PŘISPĚJE NA ÚDRŽBU CHRÁNĚNÝCH LUK A PASTVIN

17. července 2017

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rozdělení částky 634 tisíc korun mezi vlastníky či nájemce pozemků ve zvláště chráněných územích Zlínského kraje schválila krajská rada. Celkem 29 příjemců tyto peníze využije k údržbě těchto lokalit, zejména pak k posečení vysoké trávy, k odstranění sena mimo plochu zvláště chráněného území, případně i k likvidaci náletových dřevin.

Unikátní separační komplex umožní rychlejší a účinnější sanaci největší ostravské haldy

17. července 2017

Michael Jettmar

Jedno z nejmodernějších úpravárenských zařízení v Evropě začalo zpracovávat těžební odpad uložený na odvalu Heřmanice, který patří mezi největší ekologické zátěže v Moravskoslezském kraji.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS