Seznam rubrik Zprávy z krajů

Zdivočelou paraZOO provedou děti ze ZOOkroužku

9. února 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku český zvaz ochrancu prirody

Letos máme den navíc, tak proč ho nevěnovat návštěvníkům. ParaZOO se otevře již 29. února a bude se divočit. Jak také jinak, když je paraZOO plná divokých zvířat a v den otevření také divokých průvodců - do jejich role se totiž vžijí čerství MOPíci, členové zbrusu nového ZOOkroužku. Na poslední únorový den je plánováno také zahájení dvou výstav. Putovní výstava „Návrat orla skalního do ČR představí příběhy“, které tomuto ochranářskému počinu předcházely, a výstava „Cesta dřeva“ seznámí s tvorbou dřevěných soch Zdeňka Macháčka mladšího.

Cestovní ruch v Posázaví nové weby turistických lokalit

4. února 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

Posázavská města Benešov, Jílové u Prahy, Sázava a Týnec nad Sázavou mají nové turistické weby. Na adresách www.visitbenesov, www.zlatemestojilove.cz, www.visitsazava.cz a www.visittynec.cz zájemci najdou informace o turistických cílech a službách i kalendář akcí v dané turistické lokalitě. Koordinaci těchto aktivit v oblasti kolem řeky Sázavy zajišťuje Posázaví o.p.s.

Turistickým lákadlem Vysočiny je sklářství

4. února 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku Vysočina

Výstavy skla, návštěvy sklářských hutí, sympozia, živé ukázky práce mistrů sklářů, jarmarky, workshopy, hru pro děti Vysočinou za skleněnkou, to vše a mnohem víc letos připravuje Vysočina svým návštěvníkům a turistům.
Cestovní ruch na Vysočině se v roce 2020 soustředí na sklo. Nabídka atraktivních sklářských míst a akcí v kraji je pestrá, vždyť toto řemeslo zde má víc než čtyřsetletou tradici. Dnes je Vysočina druhou nejvýznamnější sklářskou oblastí v České republice a skleněné výtvory vysočinských umělců nás reprezentují po celém světě.

Nově dohodnutou strukturu stavebních úřadů odborníci akceptují jako kompromis

24. ledna 2020

Odborná sféra akceptuje jako kompromis navrhovanou strukturu stavebních úřadů. Nový stavební zákon, který nyní MMR připravuje, musí především přinést zrychlení povolování staveb, zjednodušení administrativy, která ho dnes provází, a systémový tlak na dodržování lhůt. V tom jsou zajedno všichni, kdo se k novému stavebnímu zákonu vyjadřují. Velkou diskusi však vyvolalo navržené vytvoření státní stavební správy a následná dohoda se Svazem měst a obcí, která počítá se vznikem státní stavební správy na úrovni krajů a Nejvyššího stavebního úřadu. Na úrovni obcí s rozšířenou působností chce ponechat stavební řízení v přenesené působnosti tak, jako je doposud.

Nominujte nové Blanické rytíře

8. ledna 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku kraj blanickych rytiru

Do 6. března 2020 zasílejte nominace na Blanické rytíře. Nominovat můžete fyzické osoby, které se významně zasloužily o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Ocenění převezmou titul Blanického rytíře 10. dubna 2020 ve 13.00 hodin v obřadním sále vlašimského zámku.

Večerní komentované prohlídky s ukázkou tréninku

24. července 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku český zvaz ochrancu prirody

Každý pátek mají návštěvníci příležitost zúčastnit se komentované prohlídky s ukázkou pozitivního tréninku. Trénink v naší ZOO je založen na principu dobrovolného chování zvířete a slouží především pro odbourání stresu při ošetřování nebo manipulaci s ním. Zároveň se tak předchází stereotypům a zlozvykům, ke kterým v zajetí u živočichů často dochází.

Čistá řeka Sázava 2019

10. dubna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

K řece Sázavě se po roce vrátily party dobrovolníků, aby vyčistily břehy známého toku od nepořádku. Tradiční jarní úklid nazvaný Čistá řeka Sázava se konal už počtrnácté. Uklízelo se opět od pramene řeky až po její soutok s Vltavou, dohromady téměř 200 kilometrů. Na 90 kilometrech toku, od Kácova do Pikovic, sbíralo od 12. do 14. dubna odpadky na 800 dobrovolníků pod taktovkou společnosti Posázaví o.p.s. Jejich přičiněním odvezla svozová auta na skládky přes 10 tun nepořádku. Uklízela se také řada přítoků Sázavy, například potoky Benešovský, Kamenický a Jevanský.

MMR: IROP rozdělil již 80 miliard korun do regionů

27. února 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, dosáhl další významné mety. Rozdělil již přes 80 miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj na 5 740 projektů po celé České republice. Rozděleno tak už bylo 69 % všech financí, které má IROP k dispozici.

Ministryně Klára Dostálová dnes navštívila Jihočeský kraj

19. února 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Dnes ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová zavítala do jižních Čech. Na jednání s hejtmankou Jihočeského kraje Ivanou Stráskou společně probraly klíčové aktivity v regionu. Posléze ministryně navštívila projekty, které mohly být realizovány díky podpoře Ministerstva pro místní rozvoj.

Smlouvy byly podepsány, rekonstrukce mostu ve Štětí začne příští rok

26. listopadu 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Ústecký kraj

Na radnici ve Štětí byly dnes slavnostně podepsány smlouvy o dílo mezi Ústeckým krajem, Městem Štětí, papírnou Mondi Štětí a.s. a zhotovitelem akce „Most Štětí na silnici III/26119 ev.č.26119-1“, společností Strabag a.s. Dlouho očekávaná rekonstrukce mostu přes Labe, který je důležitý nejen pro běžnou dopravu, ale také pro zásobování papírny po železniční vlečce, začne na jaře příštího roku.
Tisková zpráva z 26. listopadu 2018

Jak dál s výstavbou nových jaderných zdrojů

23. listopadu 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Vysočina

Po podzimních výrocích k dostavbě dukovanské elektrárny ze strany představitelů státu a vlně znepokojení, kterou do regionu přenesly, se včera ve Valči uskutečnil seminář Občanské bezpečností komise při jaderné elektrárně Dukovany. Pozvání na něj přijal předseda vlády Andrej Babiš i ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková, které doprovázela předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová a Daniel Beneš, generální ředitel společnosti ČEZ. Podle slov předsedy Babiše vláda podporuje jadernou energetiku a je připravena poskytnout státní garanci investice do výstavby 5. bloku v Dukovanech, nicméně stavbu by měla zajistit dceřiná firma společnosti ČEZ.

e-Turistické noviny Vysočiny přinášejí tipy na zimní zážitky

15. listopadu 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Vysočina

Pohádkovou zimu na Vysočině představuje nové zimní vydání e-Turistických novin Vysočiny. Tentokrát přinášíme tipy, kam za zážitky, co na Vysočině dělat, když sníh naši čistou krajinu ještě nepokryl, a kam na lyže, když počasí naopak přeje. Nechybí samozřejmě pozvánky do měst a obcí a velký přehled vánočních programů a adventních akcí. Zimní e-noviny připravuje už šestou zimu Vysočina Tourism.

Nová působiště pro nevyužívané knihy

26. října 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Vysočina

Společnost FCC Česká republika, s.r.o., Kraj Vysočina, Gymnázium Jihlava a Střední průmyslová škola Jihlava společně zrealizovaly další projekt zaměřený na opětovné použití knih. Studenti, učitelé a pracovníci Gymnázia a Střední průmyslové školy v Jihlavě do přistaveného velkoobjemového kontejneru odložili na 450 kusů knih a časopisů, které dále poslouží pro čtenáře v domovech seniorů a pro veřejnost. Jedná se o pokračování pilotního projektu na opětovné použití knih, do kterého jsou zapojeny organizace zřizované krajem. Hlavním iniciátorem a organizátorem aktivit je společnost FCC Česká republika, s.r.o., zabývající se především nakládáním s odpady

Račí mor se šíří

31. července 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MZP

Račí mor se šíří!
Po Beskydech hlásí šíření nákazy Křivoklátsko. Další lokalita velkého úhynu vzácných raků kvůli račímu moru byla potvrzena. Prosíme proto veřejnost o pomoc.

SMS ČR se sešlo s předsedou PSP ČR Radkem Vondráčkem

4. dubna 2018

Michael Jettmar

Zástupci Sdružení místních samospráv ČR se dnes sešli s předsedou Poslanecké sněmovny PČR Radkem Vondráčkem (ANO), aby mu vysvětlili důvody, kvůli nimž nesouhlasí s takzvaným kompromisním pozměňovacím návrhem k novele zákona o střetu zájmů.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS