Seznam rubrik Zprávy z krajů

Čistá řeka Sázava 2019

10. dubna 2019

Michael Jettmar

Logo:  k článku Posazavi

K řece Sázavě se po roce vrátily party dobrovolníků, aby vyčistily břehy známého toku od nepořádku. Tradiční jarní úklid nazvaný Čistá řeka Sázava se konal už počtrnácté. Uklízelo se opět od pramene řeky až po její soutok s Vltavou, dohromady téměř 200 kilometrů. Na 90 kilometrech toku, od Kácova do Pikovic, sbíralo od 12. do 14. dubna odpadky na 800 dobrovolníků pod taktovkou společnosti Posázaví o.p.s. Jejich přičiněním odvezla svozová auta na skládky přes 10 tun nepořádku. Uklízela se také řada přítoků Sázavy, například potoky Benešovský, Kamenický a Jevanský.

MMR: IROP rozdělil již 80 miliard korun do regionů

27. února 2019

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, dosáhl další významné mety. Rozdělil již přes 80 miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj na 5 740 projektů po celé České republice. Rozděleno tak už bylo 69 % všech financí, které má IROP k dispozici.

Ministryně Klára Dostálová dnes navštívila Jihočeský kraj

19. února 2019

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

Dnes ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová zavítala do jižních Čech. Na jednání s hejtmankou Jihočeského kraje Ivanou Stráskou společně probraly klíčové aktivity v regionu. Posléze ministryně navštívila projekty, které mohly být realizovány díky podpoře Ministerstva pro místní rozvoj.

Smlouvy byly podepsány, rekonstrukce mostu ve Štětí začne příští rok

26. listopadu 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku Ústecký kraj

Na radnici ve Štětí byly dnes slavnostně podepsány smlouvy o dílo mezi Ústeckým krajem, Městem Štětí, papírnou Mondi Štětí a.s. a zhotovitelem akce „Most Štětí na silnici III/26119 ev.č.26119-1“, společností Strabag a.s. Dlouho očekávaná rekonstrukce mostu přes Labe, který je důležitý nejen pro běžnou dopravu, ale také pro zásobování papírny po železniční vlečce, začne na jaře příštího roku.
Tisková zpráva z 26. listopadu 2018

Jak dál s výstavbou nových jaderných zdrojů

23. listopadu 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku Vysočina

Po podzimních výrocích k dostavbě dukovanské elektrárny ze strany představitelů státu a vlně znepokojení, kterou do regionu přenesly, se včera ve Valči uskutečnil seminář Občanské bezpečností komise při jaderné elektrárně Dukovany. Pozvání na něj přijal předseda vlády Andrej Babiš i ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková, které doprovázela předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová a Daniel Beneš, generální ředitel společnosti ČEZ. Podle slov předsedy Babiše vláda podporuje jadernou energetiku a je připravena poskytnout státní garanci investice do výstavby 5. bloku v Dukovanech, nicméně stavbu by měla zajistit dceřiná firma společnosti ČEZ.

e-Turistické noviny Vysočiny přinášejí tipy na zimní zážitky

15. listopadu 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku Vysočina

Pohádkovou zimu na Vysočině představuje nové zimní vydání e-Turistických novin Vysočiny. Tentokrát přinášíme tipy, kam za zážitky, co na Vysočině dělat, když sníh naši čistou krajinu ještě nepokryl, a kam na lyže, když počasí naopak přeje. Nechybí samozřejmě pozvánky do měst a obcí a velký přehled vánočních programů a adventních akcí. Zimní e-noviny připravuje už šestou zimu Vysočina Tourism.

Nová působiště pro nevyužívané knihy

26. října 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku Vysočina

Společnost FCC Česká republika, s.r.o., Kraj Vysočina, Gymnázium Jihlava a Střední průmyslová škola Jihlava společně zrealizovaly další projekt zaměřený na opětovné použití knih. Studenti, učitelé a pracovníci Gymnázia a Střední průmyslové školy v Jihlavě do přistaveného velkoobjemového kontejneru odložili na 450 kusů knih a časopisů, které dále poslouží pro čtenáře v domovech seniorů a pro veřejnost. Jedná se o pokračování pilotního projektu na opětovné použití knih, do kterého jsou zapojeny organizace zřizované krajem. Hlavním iniciátorem a organizátorem aktivit je společnost FCC Česká republika, s.r.o., zabývající se především nakládáním s odpady

Račí mor se šíří

31. července 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku MZP

Račí mor se šíří!
Po Beskydech hlásí šíření nákazy Křivoklátsko. Další lokalita velkého úhynu vzácných raků kvůli račímu moru byla potvrzena. Prosíme proto veřejnost o pomoc.

SMS ČR se sešlo s předsedou PSP ČR Radkem Vondráčkem

4. dubna 2018

Michael Jettmar

Zástupci Sdružení místních samospráv ČR se dnes sešli s předsedou Poslanecké sněmovny PČR Radkem Vondráčkem (ANO), aby mu vysvětlili důvody, kvůli nimž nesouhlasí s takzvaným kompromisním pozměňovacím návrhem k novele zákona o střetu zájmů.

KreBul se představuje na Krajském úřadě

12. března 2018

Michael Jettmar

JIHOČESKÝ KRAJ - KreBul, o.p.s. prezentuje svou činnost v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Po celý měsíc zde probíhá dvojvýstava – KreBul, o.p.s. v kostce a SeniorPoint Prachatice v obrazech. Výstava je přístupná v pracovní době krajského úřadu po celý březen.

MAS Stolové hory dokončila hodnocení projektů v 1. výzvě MAS v IROP - Ochrana a rozvoj přírodního a kulturního dědictví

6. března 2018

Michael Jettmar

MAS dokončila třetí a poslední z fází hodnocení projektů v rámci své 1. výzvy v IROP zaměřené na kulturní dědictví. Do výzvy se přihlásil jediný projekt, a to projekt obnovy areálu kostela sv. Prokopa v Bezděkově nad Metují. Ten po úspěšném hodnocení rada MAS doporučila k financování. Projekt tím pádem putuje na řídící orgán IROP, který provede závěrečné ověření způsobilosti.

Podpora knihoven pokračuje. A je štědřejší než vloni

25. ledna 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku OL kraj

Olomoucký kraj - Hejtmanství pro letošek navýšilo podporu knihovnám v regionu, a to o více než jeden a půl miliónu korun. Celkem tak na zajištění knihovnických služeb půjde jedenáct a půl miliónu. Podpora míří do měst i na venkov.

Karlovarská nemocnice má nové moderní inkubátory

24. ledna 2018

Michael Jettmar

​Miminkům z celého kraje, která se narodila předčasně, slouží od nynějška 10 nových multifunkčních inkubátorů. Jsou určeny pro jednotku intermediární péče novorozeneckého oddělení karlovarské nemocnice. Jednotka přitom tvoří součást Perinatologického centra II. typu. Do inkubátorů zdravotníci umisťují nezralé novorozence narozené od 31. týdne těhotenství.

Přijímání žádostí o kotlíkovou dotaci prodlouženo

22. ledna 2018

Michael Jettmar

Plzeňský kraj - Přijímání žádostí o poskytnutí dotace z dotačního titulu "Pořízení ekologického vytápění v domácnostech II" v rámci dotačního programu "Pořízení ekologického vytápění v domácnostech" je prodlouženo do 29. 6. 2018, 14:00 hod nebo do vyčerpání alokace určené pro danou výzvu.

HEJTMANI A STAROSTOVÉ TÁHNOU ZA JEDEN PROVAZ. CHTĚJÍ JEDNAT S NOVOU VLÁDOU O PRIORITÁCH PRO ROZVOJ ÚZEMÍ

22. prosince 2017

Michael Jettmar

Hejtmani a starostové táhnou za jeden provaz. Chtějí jednat s novou vládou o prioritách pro rozvoj územíPriorit, které chce Asociace krajů ČR a Svaz měst a obcí ČR řešit s novým premiérem bezprostředně po ustanovení nové vlády, se týkalo poslední společné jednání obou organizací. Čelní představitelé samospráv mimo jiné požadují změnu zákona o střetu zájmů - podepsali tak společné prohlášení. Apelují také na rychlé vyřešení financování sociálních služeb, situace ve školství a nutnost dát dostatek peněz na silnice II. a III. tříd a místní komunikace. Pouze to zajistí fungování systému sociální péče, rozumné vzdělávání a odvrátí riziko fatální devastace komunikací. Dlouhodobě pak územně samosprávné celky volají po změně Ústavy ČR, aby garantovala, že na nové úkoly vláda krajům, městům a obcím poskytne i potřebné peníze, a to v plné výši.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS