Seznam rubrik Tradice a regionální produkty

UŽ TUTO SOBOTU BUDEME ZNÁT VÍTĚZE SOUTĚŽE VESNICE ROKU

14. září 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

V sobotu 16. září vyhlásí ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová vítěze třiadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku. Slavnostní vyhlášení se uskuteční v Luhačovicích na Jarmarku venkova.

Lokální producenti v Kraji blanických rytířů mají opět šanci získat značku regionálního produktu

13. září 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku český zvaz ochrancu prirody

Výrobci regionálních výrobků a poskytovatelé služeb se do konce září mohou opět ucházet o udělení značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®. O tom, kdo značku získá, rozhodne certifikační komise, která zasedne v druhé polovině října letošního roku. Posuzovat se bude především kvalita, vazba na region, a také šetrnost k životnímu prostředí. Značka KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® zastřešuje lokální producenty výrobků, poskytovatele stravovacích a ubytovacích služeb. Největší výhodou pro vlastníky certifikátu je možnost společné propagace v regionu a navázání vzájemné spolupráce.

Ve školách a nemocnicích by se mělo používat více biopotravin a regionálních produktů

4. září 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku Mze

Tisková zpráva – Dopis adresovaný zřizovatelům škol, nemocnic a dalších veřejných institucí, které poskytují společné stravování, odeslal v uplynulých dnech ministr zemědělství Marian Jurečka. Apeluje v něm na větší využívání regionálních potravin a biopotravin v provozech společného stravování. Dnes také odstartoval už třináctý ročník akce Září – Měsíc biopotravin a ekologického zemědělství.

Jarmark výrobků s regionálními značkami NAPILE

31. srpna 2017

Michael Jettmar

V sobotu 9. 9. 2017 se v areálu NAPILE v Ostravici uskuteční prezentační a prodejní akce vyhrazená pouze pro držitele regionálních značek, první svého druhu v Moravskoslezském kraji.

Festival Regionálních potravin Plzeňského kraje

16. srpna 2017

Michael Jettmar

V pátek 15. září 2017 se na nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj uskuteční už 7. ročník oblíbeného Festivalu Regionálních potravin Plzeňského kraje. Návštěvníkům nabídne farmářský trh s nejlepšími regionálními potravinami, ochutnávky, zahradnickou dílnu a dvě kuchařské show, jejich hvězdou bude letos Emanuele Ridi.

JSOU ZNÁMI DRŽITELÉ OCENĚNÍ PERLA ZLÍNSKA 2017

20. července 2017

Michael Jettmar

ZLÍNSKÝ KRAJ – Také letos vyhlásila Agrární komora Zlín ve spolupráci se Zlínským krajem soutěž o nejlepší regionální potravinářské výrobky s názvem Perla Zlínska. Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem 139 výrobků od 44 producentů. Z nich hodnotitelská komise vybrala 16 nejlepších výrobků, které tak budou moci používat značku Perla Zlínska.

Vítězové Regionální potraviny 2017 v Plzeňském kraji

14. července 2017

Michael Jettmar

Již poosmé se v Plzeňském kraji soutěžilo o Regionální potravinu. Značku, která dává výrobkům punc kvality, může v každém kraji získat pouze devět z nich. Na stupeň vítězů přivádí výrobky jejich výjimečná kvalita, výborná chuť a suroviny z daného regionu. Hodnotitelská komise vybírala z 81 produktů od 27 výrobců, největší zájem byl o kategorii Alkoholické a nealkoholické nápoje.

Reportáž: Zázračná studánka u Chotovin

12. června 2017

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

Poprvé jsme s manželkou navštívili úžasné místo u nedalekých Chotovin. kaplička zasvěcená Panně Marii, která je postavena u Zázračné studánky. Podle pověsti viděli dva mladící ve studánce zrcadlit se Pannu Marii, od té doby se považuje voda ve studánce za léčivou.

LeaderFEST 2017 aneb Venkov tradičně i nově

9. června 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku MAS Český Západ

Hlinsko se stalo na dva dny místem pro setkání zástupců místních akčních skupin a dalších příznivců venkova, pracujících metodou LEADER. Místní akční skupiny z České republiky, Polska, Slovenska, Gruzie, Rakouska a dalších zemí se v diskuzích vrátily k podstatě metody LEADER. Setkání sloužilo k výměně zkušeností, přátelským setkáním aktérů venkova, navázání spolupráce a představení příkladů dobré praxe ve venkovském prostoru.

Dobré a poctivé z pole na talíř představí rodinné farmy jako výrobce kvalitních potravin

25. května 2017

Michael Jettmar

Rodinné farmy v roli výrobců a dodavatelů kvalitních, čerstvých a zdravých potravin představí v rámci projektu „Dobré a poctivé z pole na talíř“ Asociace soukromého zemědělství. Stane se tak prostřednictvím již čtvrtého ročníku celodenních Selských slavností pro rodiny s dětmi na farmách členů této stavovské organizace v různých koutech republiky. V letošním roce se otevřou tři, další čtyři pak v podobě menších akcí regionálního rozsahu.

Liberecký kraj opět vyhlašuje soutěž o nejlepší regionální potraviny

15. května 2017

Michael Jettmar

Do 31. května mají místní farmáři a potravináři možnost přihlásit své produkty do soutěže „Výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství – zemědělství roku 2017“. Mohou se tak ucházet o titul Výrobek roku Libereckého kraje v rámci devíti kategorií – masné, mléčné, pekařské a cukrářské výrobky, alkoholické i nealkoholické nápoje, ovoce a zelenina a ostatní. Novinkou z minulého roku je kategorie biopotraviny, která reaguje na stále sílící požadavky na kvalitu potravin a zároveň ohleduplnost k životnímu prostředí při jejich produkci.

Lidé se více zajímají o kvalitu jídla, spotřeba biopotravin roste

13. května 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku Mze

Tisková zpráva – Celkový obrat s biopotravinami českých subjektů včetně vývozu činil v roce 2015 přibližně 3,73 mld. Kč, meziročně tak vzrostl o 17 %. Spotřeba biopotravin v České republice dosáhla hodnoty 2,25 mld. Kč a oproti předešlému roku vzrostla o 11,4 %, což je nejvyšší hodnota růstu od roku 2008. Podle Ústavu zemědělské ekonomiky a informací činí podíl biopotravin na celkové spotřebě potravin a nápojů v ČR 0,81 %, každý tak v průměru utratí za biopotraviny 213 Kč za rok.

Regionální výrobci na Labi

4. května 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku Polabí - regionální produkt

Srdečně zveme na 5. ročník akce Lodě na Labi, který je zaměřen na využití řeky Labe k vodní dopravě a to zejména k vodnímu turismu. Akce proběhne za účasti řadu držitelů regionálních značek.

Slovo ministra - soutěž Vesnice roku

25. dubna 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku Mze

Do konce tohoto týdne se mohou obce hlásit do dalšího ročníku soutěže Vesnice roku. Soutěže, která dokazuje, že lidem záleží na jejich životě na venkově, na péči o jejich obce i na místním společenském životě. Letos je to deset let, kdy se k vyhlašovatelům Vesnice roku připojilo Ministerstvo zemědělství

KLASA má další přírůstky

21. dubna 2017

Michael Jettmar

Praha, 21. dubna 2017 – Prvními letošními certifikáty KLASA se může pyšnit devět výrobků od šesti společností. Na jejich obalech se nově objeví logo KLASA, které pomáhá zákazníkům v orientaci na trhu při nákupu kvalitních potravin. Značku uděluje Ministerstvo zemědělství, její administraci zajišťuje Státní zemědělský intervenční fond.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS