Seznam rubrik Speciál

Právní režim krizového řízení z hlediska obcí

14. dubna 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Propuknutí pandemie koronaviru v roce 2020 ukázalo, jak potřebné je podrobně znát právní aspekty krizového řízení. Jde o právní úpravu, která je v dobách klidu a míru podceňována, a její skutečný význam je široce pochopen až tehdy, dojde-li ke krizovému stavu.

Hledáme obec, se kterou společně vysadíme tradiční Alej svobody

9. dubna 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Iniciativa Sázíme budoucnost přichází se dvěma výzvami, které podpoří výsadby nových stromů. Aby mohl sázet každý.

Uzavření turistických cílů a informačních center

14. března 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku kraj blanickych rytiru

V souladu s usnesením vlády ČR jsou v turistické destinaci Kraj blanických rytířů uzavřena pro veřejnost veškerá turistická informační centra. Případné dotazy zodpoví jejich pracovníci na e-mailech či na telefonních číslech – kontakty zde.

Trvalé bydliště venkov

26. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Pořad ČT.

S letní Prioritou dostanete i speciál DŘEVO a stavby pro města a obce

19. července 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Nová zelená úsporám

Ve schránkách už brzy najdete letní číslo Priority. Společně s ní vám přijde i bonus v podobě ročenky časopisu DŘEVO&stavby. V ní si kromě jiného můžete přečíst o možnostech renovace brutalistních budov.
Priorita_aktuality_1000x666_07-2019
Jak je to s vodou a suchem? Do vodní infrastruktury jdou další miliardy korun, využijí je především obce na kanalizace, čistírny či vrty. Další peníze jdou do vzdělávacích zařízení, kde je použijí na ekologickou výuku.

Rozbzuč Déčko. Letní soutěž ČT a MŽP upozorňuje děti i jejich rodiče na problémy s úbytkem hmyzu

1. července 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MZP

V pátek 29. června spustila Česká televize hravou letní soutěž, která upozorňuje děti a rodiny na problémy s úbytkem hmyzu v přírodě. Ministerstvo životního prostředí je jejím partnerem.

MMR: Hasiči dostanou z IROP více než 3,4 miliardy korun

10. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

V sobotu 4. května si připomínáme Mezinárodní den hasičů. Tento den vzdáváme hold všem, kteří pomáhají při záchraně životů a boji s ohněm. Také díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, zlepšujeme podmínky pro vykonávání jejich záslužné činnosti.

Velká turistická hra s rozhlednami zná výherce

17. listopadu 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku kraj blanickych rytiru

Správnou odpověď do soutěže poslala a největší štěstí ve finálovém losování o let letadlem měla Karolína Jelínková ze Zruče nad Sázavou.

Na Ministerstvu zemědělství se dnes poprvé sešla pracovní skupina k omezení drezury v cirkusech

8. listopadu 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Pracovní skupina, která má připravit podmínky omezení drezury zvířat v cirkusech, se dnes poprvé sešla na Ministerstvu zemědělství. Diskutovala zejména o variantách a rozsahu plánovaného omezení drezury.

Odborníci nastaví pravidla pro zákaz vystupování zvířat v cirkusech

23. října 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství (MZe) založí pracovní skupinu, která rozhodne o podmínkách chystaného zákazu pro drezuru zvířat v cirkusech. Ministerstvo nyní vyřizuje 300 stran připomínek k zákonu na ochranu zvířat proti týrání, který by měl tuto oblast řešit.

OCHRÁNCI PŘÍRODY A STAROSTOVÉ VÝSADÍ DVOUSTÝ KILOMETR ALEJÍ NA PODBLANICKU

15. října 2018

Michael Jettmar

Výsadba jubilejní aleje završí 20 let spolupráce Českého svazu ochránců přírody Vlašim a měst a obcí při obnově alejí na Podblanicku. Akce začne v pátek 19. října 2018 v 11h nad obcí Ratměřice u památníku bitvy u Jankova. Sázení mladých lip se ujmou sami starostové spolu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a hejtmankou Středočeského kraje Jarmilou Jermanovou-Pokornou.

Dopis spolků

17. září 2018

Michael Jettmar

polek ZŽP Jenišov zasílal i dopis primátorovi Ing. Kulhánkovi( viz níže), který netuší, co by proti těžbě a pro zdraví občanů a jejich dětí mohl udělat. Proto dodnes nic neudělal... vlastně udělal - byl přesunutý on- line měřič nečistot od Becherovky v centru K. Varů, kde byly stále překračovány hodnoty polétavého prachu ( tyto hodnoty by se citelně ještě zvedly), do čistých Drahovic. Zaslali jsme ministru ŽP Mgr. Brabcovi otevřený dopis, který je součástí přílohy. Čekáme na pomoc, protože toto není problém jenom Jenišova, ale látky PM 10, PM 5, PM 2 a PM 1 způsobují astma a rakovinu. Tyto budou přes Jenišov západními větry přenášeny přímo do Karlových Varů a okolí. Zhlédněte níže video, jak se těží ,,nejmodernější technikou" v Božíčanech a jak bude vypadat prostor 1 kilometr od katastrálního území Karlových Varů, tj. 4,5 kilometru od centra Karlových Varů, ale bude podstatně větší. Jak zde chcete udržet mladé lidi, kteří vidí tu bezmoc a nezájem úřadů. Udržíte je firmou s pár desítkami zaměstnanců a obrovským vlivem v K. Varech, na BÚ v Sokolově, na MŽP Chomutov a na ministerstvech MPO a MŽP?
Žijeme zde všichni, je to problém nás všech, ale hlavně vrcholných politiků v Poslanecké sněmovně. TI by měli odpovědné politiky interpelovat, celou nesmyslnou anabázi v Jenišově zastavit. Není argumentem, že už nemůžou nic dělat. Schválili neoprávněně těžbu, musí ji zase zastavit a po převedení v obci v ÚP na prostor k těžbě řádně otevřít řízení. Dále změnit platný Horní zákon z dob komunismu, kdy se nepředpokládalo soukromé vlastnictví a stále je mantrou. Je smutné, že pár lidí ví více, než obrovské množství úředníků a osob povolaných.
Spolky ZŽP Jenišov z. s. a ZŽP Mírová z. s.

Hrad Kunětická Hora se přiblíží své prvorepublikové podobě

30. července 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Obnovu státního hradu Kunětická Hora dnes slavnostně zahájili ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, ministr kultury Antonín Staněk a generální ředitelka Národního památkového ústavu Naďa Goryczková. Projekt Kunětická hora Dušana Jurkoviče – básníka dřeva by měl mimo jiné hradu vrátit podobu z 20. let 20. století. Obnova si vyžádá téměř 79 milionů korun a z 85 procent bude hrazena z prostředků EU.

Ministerstvo zemědělství získalo cenu za aplikaci Protierozní kalkulačka. Uspělo v konkurenci 150 projektů

15. června 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství uspělo v soutěži o Ceny SDGs v rámci Cílů udržitelného rozvoje, které přijala OSN. Za projekt Protierozní kalkulačky získalo Cenu odborné poroty a druhé místo v kategorii Veřejná sféra. Internetovou aplikaci vytvořil Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy, v.v.i. ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství.

Minuty z přírody prodlužujeme na hodiny zážitků

16. března 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MZP

Téměř stovka minutových spotů o nejpůsobivějších místech a unikátech české přírody, které připravilo Ministerstvo životního prostředí a vloni je odvysílala Česká televize, znovuožívá s novými internetovými stránkami www.minutyzprirody.cz. S prvním jarním dnem je pro rodiče, zájmové oddíly nebo školky a školy spouští MŽP.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS