Seznam rubrik Speciál

Milostivé léto pro dlužníky

9. prosince 2021

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Ministerstvo zemědělství upozorňuje dlužníky na možnost zbavit se dluhu při tzv. milostivém létu. Pro dlužníky znamená milostivé léto velkou šanci splatit dluhy a zároveň ušetřit za pokuty, úroky z prodlení a náklady samotné exekuce.

Jak se lze podle nařízení vlády pohybovat mezi okresy

1. března 2021

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

1. 3. 2021 – Vláda svým opatřením č. 216 z 26. 2. 2021 omezila pohyb na 3 týdny a to od 1. března 2021 do 21. března 2021. V této době je zakázaný pohyb mezi okresy, což samozřejmě napříč celou republikou vyvolalo mnoho praktických dotazů.

Na Vysočině nahradí soutěž Vesnice roku Rok života v obcích

24. února 2021

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

24. 2. 2021 – Letos byla stejně jako loni zrušena celostátní soutěž Vesnice roku, a to kvůli epidemii covid-19. Obce však i v této nelehké době realizují řadu aktivit na podporu kvality života místních obyvatel.

MMR: Nový stavební zákon potřebujeme co nejdříve. Nemůžeme čekat na další volební období

18. února 2021

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Co nejrychlejší přijetí nového stavebního zákona je pro budoucnost naší země klíčové. „Jakákoliv výzva k neschválení nebo pozastavení projednávání nového stavebního zákona je krajně nezodpovědná. To je prostě nebezpečné politikaření. Všichni se přece shodli na tom, že je potřeba zákon změnit a včera bylo pozdě. Pokud neschválíme stavební zákon v tomto volebním období, budeme se brodit byrokratickým marasmem minimálně dalších pět let,“ řekla v reakci na tiskové prohlášení Svazu měst a obcí ČR (SMO ČR) ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Programy nadnárodní a meziregionální spolupráce pomohou v boji proti koronaviru

25. ledna 2021

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Programy nadnárodní spolupráce INTERREG CENTRAL EUROPE a INTERREG DANUBE a program meziregionální spolupráce INTERREG EUROPE i přes probíhající pandemii COVID-19 úspěšně pokračují v realizaci. U všech programů bylo pro rok 2020 splněno pravidlo n+3 a k začátku roku 2021 je u těchto programů rozděleno zhruba 95 % z celkové alokace programů, která činí 827 mil. EUR. Zbytek peněz se zaměří na zvládání boje proti koronaviru.

Právní režim krizového řízení z hlediska obcí

14. dubna 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Propuknutí pandemie koronaviru v roce 2020 ukázalo, jak potřebné je podrobně znát právní aspekty krizového řízení. Jde o právní úpravu, která je v dobách klidu a míru podceňována, a její skutečný význam je široce pochopen až tehdy, dojde-li ke krizovému stavu.

Hledáme obec, se kterou společně vysadíme tradiční Alej svobody

9. dubna 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Iniciativa Sázíme budoucnost přichází se dvěma výzvami, které podpoří výsadby nových stromů. Aby mohl sázet každý.

Uzavření turistických cílů a informačních center

14. března 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku kraj blanickych rytiru

V souladu s usnesením vlády ČR jsou v turistické destinaci Kraj blanických rytířů uzavřena pro veřejnost veškerá turistická informační centra. Případné dotazy zodpoví jejich pracovníci na e-mailech či na telefonních číslech – kontakty zde.

Trvalé bydliště venkov

26. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Pořad ČT.

S letní Prioritou dostanete i speciál DŘEVO a stavby pro města a obce

19. července 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Nová zelená úsporám

Ve schránkách už brzy najdete letní číslo Priority. Společně s ní vám přijde i bonus v podobě ročenky časopisu DŘEVO&stavby. V ní si kromě jiného můžete přečíst o možnostech renovace brutalistních budov.
Priorita_aktuality_1000x666_07-2019
Jak je to s vodou a suchem? Do vodní infrastruktury jdou další miliardy korun, využijí je především obce na kanalizace, čistírny či vrty. Další peníze jdou do vzdělávacích zařízení, kde je použijí na ekologickou výuku.

Rozbzuč Déčko. Letní soutěž ČT a MŽP upozorňuje děti i jejich rodiče na problémy s úbytkem hmyzu

1. července 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MZP

V pátek 29. června spustila Česká televize hravou letní soutěž, která upozorňuje děti a rodiny na problémy s úbytkem hmyzu v přírodě. Ministerstvo životního prostředí je jejím partnerem.

MMR: Hasiči dostanou z IROP více než 3,4 miliardy korun

10. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

V sobotu 4. května si připomínáme Mezinárodní den hasičů. Tento den vzdáváme hold všem, kteří pomáhají při záchraně životů a boji s ohněm. Také díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, zlepšujeme podmínky pro vykonávání jejich záslužné činnosti.

Velká turistická hra s rozhlednami zná výherce

17. listopadu 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku kraj blanickych rytiru

Správnou odpověď do soutěže poslala a největší štěstí ve finálovém losování o let letadlem měla Karolína Jelínková ze Zruče nad Sázavou.

Na Ministerstvu zemědělství se dnes poprvé sešla pracovní skupina k omezení drezury v cirkusech

8. listopadu 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Pracovní skupina, která má připravit podmínky omezení drezury zvířat v cirkusech, se dnes poprvé sešla na Ministerstvu zemědělství. Diskutovala zejména o variantách a rozsahu plánovaného omezení drezury.

Odborníci nastaví pravidla pro zákaz vystupování zvířat v cirkusech

23. října 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství (MZe) založí pracovní skupinu, která rozhodne o podmínkách chystaného zákazu pro drezuru zvířat v cirkusech. Ministerstvo nyní vyřizuje 300 stran připomínek k zákonu na ochranu zvířat proti týrání, který by měl tuto oblast řešit.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS