Seznam rubrik Rozvoj venkova

Ministr Milek: I díky našim věcným argumentům změnila EK názor na dvojí kvalitu potravin a rozhodla se ji řešit

13. dubna 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Jiří Milek oceňuje aktuální návrhy Evropské komise (EK) v oblasti dvojí kvality potravin a nekalých obchodních praktik v potravinovém řetězci. EK tento týden představila návrh, který má zajistit spravedlivější jednání obchodních řetězců vůči drobným a středním zemědělcům.

Na Jarní škole se opět sdílela dobrá praxe mezi Zdravými městy

29. března 2018

Michael Jettmar

První jarní den, 21. 3. 2018, otevřel v Dačicích i jarní Školu Zdravých měst - již tradiční setkání zástupců měst, obcí a regionů i spolupracujících organizací z celé ČR. V Dačicích se sešlo více než 130 účastníků. Mezi hlavní témata úvodního semináře patřily finanční zdroje, kvalita úřadů, udržitelný rozvoj, kultura čistá mobilita, sociální bydlení, bezpečnost mladistvých na webu, péče o nejmladší děti, GDPR apod.

MAS Posázaví podpoří z Programu rozvoje venkova háj v Týnci a Farmu Heroutice

28. března 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

Místní akční skupina (MAS) Posázaví podpoří dotací z Programu rozvoje venkova vznik Karkulčina háje v Týnci nad Sázavou a rozšíření Farmy Heroutice. Rozhodla o tom dnes Výběrová komise. Do první výzvy k předkládání žádostí o dotace z Programu rozvoje venkova (PRV) byly původně přihlášeny tři projekty, jeden žadatel svou žádost stáhl. Z PRV by do roku 2020 mělo do Posázaví „přitéct“ dohromady 57 milionů korun. V první výzvě bylo pro Fichi (oblasti podpory) Agroturistika alokováno 10,427 milionu korun, ve Fichi Lesy, voda, rekreace bylo k dispozici 8,230 milionu korun a pro Fichi Podpora místních výrobců se počítalo s 8,778 milionu korun.

INISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ROZDĚLÍ MEZI NEZISKOVÉ ORGANIZACE TÉMĚŘ 30 MILIONŮ KORUN

27. března 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Podpora a ochrana veřejného zájmu na úseku bezbariérového užívání staveb, metodická podpora poradenství v oblasti bydlení a udržitelný rozvoj regionů, měst a obcí. Přesně do těchto oblastí putuje neziskovým organizacím téměř 30 milionů korun z Ministerstva pro místní rozvoj.
„Podpora nestátních neziskových organizací je velmi důležitá a je součástí rozvoje společenského a ekonomického života v naší zemi. Tyto organizace svojí činností přispívají k cílům našeho ministerstva, a proto je potřeba jim pomáhat s financováním těch významných aktivit, na které jinak těžko hledají peníze,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Primátoři statutárních měst přijali společnou pozici k budoucnosti integrovaných nástrojů

26. března 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Primátoři šestadvaceti statutárních měst České republiky ve středu 21. března 2018 v Pardubicích jednomyslně odsouhlasili společné požadavky na podobu budoucího programového období Evropské unie (EU) ze strany největších měst. Výstupem představ je tzv. Poziční dokument statutárních měst České republiky k podobě integrovaných urbánních nástrojů po roce 2020, který obsahuje sedm zásadních principů pro uplatnění integrovaných urbánních nástrojů.

POZNEJ PROJEKT A VYHRAJ

7. března 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj zahájilo pátý ročník soutěže Poznej projekt. Na facebookové stránce Soutěžte s fondy EU se mohou zájemci zapojit a tipovat až do dubna projekty podpořené z evropských fondů. Výherci, kteří v každém kole jako první správně poznají vybraný projekt podpořený z fondů EU, vyhrají propagační předměty Ministerstva pro místní rozvoj.

Agrární komory Střední a Východní Evropy jednaly v Bratislavě na téma budoucnosti zemědělství a venkova

5. března 2018

Michael Jettmar

TISKOVÁ ZPRÁVA – 2. březen 2018 - Ve dnech 1. a 2. března 2018 se v Bratislavě konala konference „Druhé setkání agrárních komor evropského regionu tří moří“ a následné rozšířené jednání Visegrádské skupiny. Přítomni byli zástupci Bulharska, České republiky, Maďarska, Litvy, Polska, Rumunska a Slovenska. Dvoudenní setkání se uskutečnilo za účasti a pod záštitou slovenské ministryně zemědělství Gabriely Matečné.

Stárnutí populace významně ovlivňuje další rozvoj měst a obcí. Od státu by uvítaly větší výběr dotačních titulů a podporu meziobecní spolupráce

2. března 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

PRAHA, 1. března 2018 – Stárnutí obyvatel představuje pro města a obce v České republice nové výzvy. Demografickému vývoji musí přizpůsobovat služby, infrastrukturu i investice. Některé samosprávy se potýkají s úbytkem obyvatelstva, jiné zase s překotným populačním růstem.
Podle výsledků analýzy potřeb měst obcí, kterou zpracoval Svaz měst a obcí ČR ve spolupráci s Univerzitou Karlovou, Ministerstvem pro místní rozvoj a společností MEPCO, by uvítaly větší výběr dotačních titulů, které by odpovídaly jejich potřebám. Města a obce rovněž volají po jednodušší administrativě a podpoře vzájemné spolupráce, aby mohly na dané problémy pružněji reagovat. Naopak se brání diktátu shora.

MMR: NA VZDĚLÁVÁNÍ IROP ROZDĚLÍ 342 MILIONŮ KORUN

27. února 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

26.02.2018: Více než 342 milionů korun rozdělí Integrovaný regionální operační program, který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, mezi 39 schválených projektů z výzvy „Infrastruktura pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání SVL“. Do výzvy bylo zaregistrováno 146 projektů za více jak 1,26 miliard korun.

LETOŠNÍ ROČNÍK SOUTĚŽE VESNICE ROKU 2018 JE ZAHÁJEN

20. února 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

20.02.2018: Dnes byl na konferenci Den malých obcí zahájen již 24. ročník soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova. Přihlášky mohou obce podávat do 30. dubna. Soutěžní klání bude stejně jako každý rok probíhat ve dvou kolech – krajském a celostátním. Vítězná obec získá finanční odměnu dva miliony korun a nově také osobní automobil na dva roky, který zapůjčí partner soutěže ŠKODA AUTO.

MUZEA MAJÍ OBROVSKÝ ZÁJEM O DOTACE IROP

13. února 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

13.02.2018: Právě byl ukončen příjem žádostí do výzvy Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) „Muzea II.“ Zájem žadatelů značně převýšil připravenou částku 900 milionů korun. Předloženo totiž bylo 46 projektů za 2,35 miliardy korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). Výzva je určena muzeím, která jsou zřizovaná krajem nebo státem s návštěvností více než třicet tisíc návštěvníků za roky 2014, 2015 a 2016.
„Projekty mohou být zaměřeny na zvýšení ochrany sbírek, vytváření nových expozic, budování nových depozitářů, konzervování – restaurování sbírkových předmětů nebo na modernizaci objektů sociálního a technického zázemí muzeí. Projekty musí být dokončeny do června 2022,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Obcím s ochranou osobních údajů pomůže Ministerstvo vnitra

17. ledna 2018

Michael Jettmar

Obce se čile připravují na intenzivnější ochranu osobních údajů. Stát však vyzývají, aby k nim přistupoval přiměřeně a neuděloval likvidační sankce. Ministerstvo vnitra vychází vstříc.

Kraj podpoří projekt na vybudování zážitkového centra

16. ledna 2018

Michael Jettmar

​Začátkem tohoto týdne se na krajském úřadě uskutečnilo pracovní jednání zástupců kraje se starosty Aše, Rehau a Krásné, během něhož byl představen unikátní projekt na vybudování interaktivního centra biodiverzity Artenoah. To by v budoucnu mělo vzniknout v těsné blízkosti české hranice v lokalitě Neuhausen.

IROP ROZDĚLÍ 145 MILIONŮ KORUN NA MODERNIZACI A STAVBU NOVÝCH UČEBEN

15. ledna 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

15.01.2018: Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, rozdělí mezi osmnáct schválených projektů z výzvy „Infrastruktura pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání“ přes 145 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). Dalších osm projektů za téměř 60 milionů korun bylo zařazeno mezi náhradní projekty.

Podpora regenerace sídlišť

8. ledna 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

V letošním roce otevírá Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) nový dotační a úvěrový program zaměřený na regeneraci veřejného prostoru na sídlištích. V průběhu měsíce července letošního roku bude vyhlášena výzva k předkládání žádostí o dotaci a úvěr v rámci programu regenerace veřejných prostranství na sídlištích. Výzva bude zveřejněna na webových stránkách SFRB (sfrb.cz).

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS