Seznam rubrik Rozvoj venkova

MINISTRYNĚ ŠLECHTOVÁ PŘEDSTAVILA TEZE REKODIFIKACE STAVEBNÍHO VEŘEJNÉHO PRÁVA

19. září 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

19.09.2017: Podstatné zrychlení, zefektivnění a zjednodušení přípravy realizace všech druhů staveb. To jsou hlavní cíle rekodifikace veřejného stavebního práva, jejíž základní teze včera přeložila Vládě ČR Karla Šlechtová. Pro rychlejší zpracování nového zákona je zřizováno Kolegium ministryně pro místní rozvoj pro rekodifikaci veřejného stavebního práva, které se uskuteční v nejbližších dnech.

Oranžovou stuhu roku 2017 získala obec Čejetice z Jihočeského kraje

18. září 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Oranžovou stuhu České republiky 2017 v rámci soutěže Vesnice roku získala obec Čejetice z Jihočeského kraje. Druhá skončila Žlutava ze Zlínského kraje a na třetím místě obec Vrbátky z Olomouckého kraje. Celostátní výsledky dnes byly vyhlášeny v Senátu.

EVROPSKÉ FÓRUM MĚST: JAKÁ BUDE BUDOUCNOST ROZVOJE MĚST

4. září 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Zástupci 56 států Evropské hospodářské komise OSN spolu se zástupci významných mezinárodních i českých institucí se sejdou v Praze, aby sdíleli své zkušenosti, diskutovali o perspektivách rozvoje měst i o možnosti vzájemné spolupráce.

Podnikatelé v malých obcích dostanou zvýhodněné úvěry, Ministerstvo zemědělství tak chce podpořit život na venkově

21. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Vláda dnes schválila návrh Ministerstva zemědělství, který má malým a středním podnikatelům ve znevýhodněných venkovských oblastech umožnit čerpat zvýhodněné úvěry až do výše 3 milionů korun nebo proplatit část úroků z komerčních úvěrů. Cílem je podpořit život v odlehlých obcích a zastavit jejich vylidňování.

Společné prohlášení organizací hájících zájmy měst a obcí v ČR

18. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Na základě veřejně dostupných informací z projednávání rozpočtové kapitoly Ministerstva pro místní rozvoj pro rok 2018 mezi paní ministryní Karlou Šlechtovou a panem mininstrem financí Ivanem Pilným, je zatím výsledek takový, že budou pravděpodobně kráceny peníze do kapitoly MMR na státní dotace pro rozvoj venkova pro rok 2018, a to i pod úroveň roku 2017 (cca 500 mil. Kč).

MMR PODPOŘÍ TURISTICKÉ TRASY PRO VOZÍČKÁŘE, SOUTĚŽ ZLATÝ ERB ČI PLATFORMU NAŠE REGIONY

11. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Tyto a další projekty získají v letošním roce dotace. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová rozdělí mezi dalších 16 nestátních neziskových organizací téměř 7,5 milionu Kč.

330 MILIONŮ KORUN Z INTEGROVANÝCH NÁSTROJŮ NA BEZPEČNOST DOPRAVY, ROZVOJ CYKLOSTEZEK A ŠKOLY

7. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Nové chodníky, cyklostezky, nízkopodlažní trolejbusy, tramvaje či modernizované střední školy. Na to vše se mohou těšit obyvatelé v aglomeracích Brna, Olomouce a Plzně. V minulých týdnech byly totiž schváleny první projekty v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP) v rámci tzv. integrovaných nástrojů (IN) v celkové částce převyšující 330 mil. Kč. Jedná se o programy zaměřené na modernizaci základních a středních škol, vozových parků, na bezpečnost dopravy a v neposlední řadě i rozvoj cyklostezek.

KARLA ŠLECHTOVÁ: VE VÝSTAVBĚ KOMUNITNÍCH DOMŮ PRO SENIORY JE TŘEBA POKRAČOVAT

4. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová dnes slavnostně otevřela nový Komunitní dům seniorů v Nepomuku. Ministerstvo pro místní rozvoj jeho výstavbu podpořilo dotací 10,2 milionu korun. Třípatrová budova disponuje sedmnácti byty.

MMR: CHYSTÁME NOVOU PODOBU STRATEGIE REGIONÁLNÍHO ROZVOJE

24. července 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj předložilo „Zprávu o uplatňování Strategie regionálního rozvoje ČR 2014-2020 (SRR ČR), vyhodnocení za roky 2014-2016“. Ze zprávy plyne řada zásadních doporučení, jejichž zapracování do současné podoby SRR ČR 2014-2020 by znamenala zásadní změnu celé podoby dokumentu.

Jihočeský kraj se stane chytrým regionem

21. července 2017

Společnost ČEZ ESCO, která se zaměřuje na chytrá energetická řešení pro firmy obce a veřejné instituce, a Jihočeský kraj podepsaly vzájemné memorandum o spolupráci. Staly se tak partnery iniciativy Smart Region Jižní Čechy. Cílem jsou úspory a ochrana životního prostředí.

K čemu slouží regionální stálé konference?

11. července 2017

Michael Jettmar

Regionální stálé konference jsou dobrovolnými uskupeními, která fungují ve 13 krajích ČR (krom Prahy). Jedná se o seskupení územních partnerů z oblasti místního a regionálního rozvoje z veřejného sektoru a neziskové či podnikatelské sféry.

KARLA ŠLECHTOVÁ JEDNALA S ČESKÝMI ZÁSTUPCI VE VÝBORU REGIONŮ

7. července 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Na Ministerstvu pro místní rozvoj se dnes (4.7.) sešli členové národní delegace ve Výboru regionů s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou. Diskuse se zaměřila na aktuální evropská témata, zejména na současnou a budoucí podobu politiky soudržnosti.

PŘEDSTAVUJEME FINALISTY SOUTĚŽE VESNICE ROKU 2017

4. července 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

04.07.2017: Krajská kola třiadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku skončila. Obce, které v krajských kláních získaly prvenství, postupují do celostátního kola soutěže, jehož vítěz získá titul „Vesnice roku 2017“.

MMR: NOVELA STAVEBNÍHO ZÁKONA PROŠLA

27. června 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Změny ve stavebním zákoně a dalších 43 zvláštních právních předpisech schváleny. Všichni větší i drobní stavebníci se dočkají změn k lepšímu. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová totiž včera prosadila novelu stavebního zákona v Poslanecké sněmovně ČR, kam ji vrátil Senát. Novela prošla Parlamentem ČR ve znění schváleném Sněmovnou.

REGIONÁLNÍM MUZEÍM POPUTUJE 1,6 MILIARDY KORUN NA REKONSTRUKCE

22. června 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Muzeum automobilů TATRA, Slezské zemské muzeum, Muzeum Komenského v Přerově, nebo Muzeum Těšínska a dalších 35 regionálních muzeí mohou začít plánovat rekonstrukce. Z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), které spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, totiž na jejich revitalizaci poputuje více než 1,6 miliardy korun.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS