Seznam rubrik Rozvoj venkova

Ministerstvo odstartovalo první integrovaný projekt LIFE zaměřený na evropsky chráněná území

4. února 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MZP

Ministerstvo životního prostředí po pečlivé a náročné přípravě zaznamenalo velký úspěch u Evropské komise v Bruselu s návrhem svého rozsáhlého projektu zaměřeného na péči o evropskou soustavu chráněných území Natura 2000. Osmiletý projekt s názvem „LIFE-IP: N2K Revisited“ bude financován velkou částí z evropského dotačního programu LIFE a přinese nové kapacity a postupy na ochranu vzácných druhů a stanovišť. Smlouva k projektu byla podepsána na konci roku 2018 a jeho spuštění probíhá právě v těchto dnech.

VÝDEJ NÁDOB DO DOMÁCNOSTÍ PRO UKLÁDÁNÍ PLASTU A PAPÍRU ZDARMA

30. ledna 2019

Michael Jettmar

Český Brod -
Od dnešního dne tj. od 26. 11. 2018 se budou vždy v pracovní době od 6:00 do 14:20 hodin (11:00 - 12:00 hodin přestávka na oběd) vydávat v areálu Technických služeb Český Brod v Palackého ulici v hlavní budově v přízemí (2. dveře vlevo) nádoby o velikosti 240l žluté a modré barvy pro uložení plastu a papíru do rodinných domů v Českém Brodě, Liblicích, Zahradech a Štolmíři.

Znojmo: Projekt Kolumbus pomohl již 416 žákům a studentům

29. ledna 2019

Michael Jettmar

Projekt Kolumbus pokračuje i letos a s ním i jeho část Znojmo mluví anglicky. Žáci základních škol, studenti i čerství absolventi s trvalým bydlištěm ve Znojmě a jeho městských částech tak mohou o proplácení úspěšně složeného certifikátu z angličtiny i němčiny žádat i v roce 2019. Kromě toho pokračuje podpora výuky jazyků přímo na školách, které město zřizuje.

Přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Bavorskem bude pokračovat

23. ledna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Náměstek ministryně pro místní rozvoj Zdeněk Semorád a státní tajemník bavorského Státního ministerstva hospodářství Roland Weigert podepsali včera v Černínském paláci prohlášení o spolupráci a pokračování programu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Bavorsko. Deklarovali tak záměr podporovat konkurenceschopnost, soudržnost a atraktivitu společného přeshraničního území i v letech 2021-2027.

Přeshraniční spolupráce na česko-německé hranici je vzorem pro ostatní programy

15. prosince 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Další projekty byly schváleny v přeshraničních programech se Spolkovou republikou Německo. Dotací se tak dočká například město Domažlice, ale také
Muzeum Českého lesa v Tachově. Přeshraniční programy se Svobodným státem Sasko a se Svobodným státem Bavorsko jsou vzorem pro ostatní.

Přítomnost i budoucnost udržitelného rozvoje byla tématem výroční konference

4. prosince 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Na Ministerstvu pro místní rozvoj proběhlo v úterý 4. prosince Fórum udržitelného rozvoje organizované ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí a Asociací společenské odpovědnosti. Více jak 200 odborníků na udržitelný rozvoj diskutovalo nad otázkami jeho financování a dalšího vývoje i možnosti spolupráce veřejné, soukromé a občanské sféry. Letošním hlavním zahraničním hostem byl viceprezident Světové banky pro udržitelný rozvoj a Agendu 2030, Mahmoud Mohieldin.

Evropská chytrá a sdílená města: konference přivítala experty z celého světa

23. listopadu 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Během 22. a 23. listopadu hledali odborníci na rozvoj měst a digitalizaci odpovědi na otázky spojené se sdílenou ekonomikou. Mezinárodní konference se zúčastnilo téměř 200 odborníků z řad zástupců významných světových měst, akademické sféry i nadnárodních organizací.

Držitelem Ceny naděje pro živý venkov se stala obec Věžnice

18. října 2018

Michael Jettmar

„V obci funguje velké množství tradičních i méně tradičních spolků a sdružení. Ty pořádají každoročně společně s obcí a školou velké množství sportovních, společenských, kulturních a duchovních akcí. Věžnice je také pokročilým realizátorem programu místní Agenda 21. Obec se také dokázala úspěšně vypořádat s historickým dědictvím, kdy byla po druhé světové válce odsunuta velká část občanů z této původně českoněmecké vsi,“ vysvětluje důvody, které vedly k ocenění Věžnice, Jan Sedláček, první místopředseda SMS ČR. Vítězná obec od SMS ČR obdrží finanční odměnu ve výši 100 000 Kč.

Hasiči, policie i záchranka se v sobotu představí v Ostravě

26. září 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

V sobotu 29. září se v ostravském integrovaném výjezdovém centru uskuteční letos poslední ze série dnů otevřených dveří u příjemců dotací z evropských fondů. Návštěvníci se na akci pořádané Ministerstvem pro místní rozvoj mohou těšit na ukázky aktivit hasičů, městské policie i záchranné služby, včetně představení jejich techniky. Je připraven i bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

Program Dešťovka nově pro každého, MŽP do programu navíc přidalo dalších 100 milionů korun

25. září 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MZP

Program Dešťovka nově pro každého, MŽP do programu navíc přidalo dalších 100 milionů korun
Ministerstvo životního prostředí mění podmínky programu Dešťovka a přidává do něj dalších 100 milionů korun. Až 55 tisíc korun na zachytávání dešťové vody pro zalévání zahrady získají od 1. října 2018 domácnosti z celého Česka, nejen ty z úředně vyhlášených suchých oblastí. Nově se program Dešťovka také otevírá i lidem, kteří trvale žijí v rekreačních objektech.

Nová zelená úsporám plná revolučních novinek

24. září 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MZP

Nová zelená úsporám plná revolučních novinek – nabídne dotace na zateplení svépomocí, výměnu kamen i kompletní vyřízení přes internet
Doslova revoluční nabídku přichystalo Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR majitelům a stavitelům rodinných domů. Od 15. října mohou získat dotace z programu Nová zelená úsporám také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení. Balíček podzimních novinek přinese ještě více podporovaných opatření, pro větší okruh žadatelů i jednodušší cestu k získání dotace.

Místní akční plán rozvoje vzdělávání II nabízí programy pro žáky i pedagogy

5. září 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

Exkurze, besedy, přednášky a semináře pro žáky i pedagogy nabízí Místní akční plán rozvoje vzdělávání II (MAP), který pro školy z území Obce s rozšířenou působností (ORP) Benešov realizuje společnost Posázaví o.p.s. Projekt s náklady kolem 12 milionů korun získal podporu z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Přihlásilo se do něj 42 mateřských, základních a základních uměleckých škol. Realizovat se bude v následujících čtyřech letech.

Dobrovolníci upozornili na konání Celosvětového úklidového dne

4. září 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MZP

V úterý 4. září se v pražském Podolí sešlo několik desítek dobrovolníků, aby společně uklidili nábřeží Vltavy, část z nich čistila řeku z paddleboardů. Chtějí tak upozornit na konání Celosvětového úklidového dne, který proběhne příští víkend, v sobotu 15. září ve více než 150 zemích po celém světě. Dnešní akce v Podolí se zúčastnili i zástupci OSN, Povodí Vltavy a Ministerstva životního prostředí. Cílem Celosvětového úklidového dne není jen uklidit pláže, lesy, řeky a města, ale také nastartovat v globálním měřítku diskusi o současném neudržitelném způsobu nakládání s odpady a v prvé řadě jednorázovými plasty.

IROP již rozdělil 70 miliard korun do regionů

27. srpna 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, překonal další důležitý milník. Dotace získalo již 4756 projektů za 70 miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Rozděleno tak už bylo 60 % všech financí, které má IROP k dispozici.

Ministr Toman a předseda Lukl se shodují: Venkov musí být živým, atraktivním a plnohodnotným místem pro život

14. srpna 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Miroslav Toman a předseda Svazu měst a obcí České republiky František Lukl se dnes shodli na založení platformy na pomoc venkovu. Projednali spolupráci a možnost pomoci z resortu zemědělství. Jde především o zajištění služeb, obchodu, zaměstnanosti, celkového rozvoje obcí, obslužnosti a společenského i kulturního zázemí, které budou směřovat k udržení obyvatel na venkově. Důležitá je i péče o krajinu s řešením aktuálních výzev, jako je sucho či efektivní pozemkové úpravy.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS