Seznam rubrik Rozvoj venkova

Centra společných služeb šetří čas, je ho tak víc na služby lidem

14. listopadu 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

V říjnu se pracovníci Center společných služeb mimo jiné podrobněji věnovali obecnému nařízení o ochraně osobních údajů (tzv. GDPR). Celorepublikového setkání CSS na Vysočině se zúčastnilo víc než sto dvacet lidí z nejméně šedesáti dobrovolných svazků obcí z celé České republiky. Kromě GDPR probrali veřejné zakázky, komunikaci, elektronizaci, digitalizaci a chytrá řešení, kvalitu veřejné správy, strategii rozvoje vzdělávací soustavy, přechod na oběhové hospodářství v kontextu s odpady a podporu podnikání. Účastnici se shodli, že je třeba dávat víc prostoru místním lidem, zapojovat je do rozhodování samospráv a dát jim vědět, že CSS šetří čas, takže je ho víc na služby veřejnosti.

Rychlý internet, rozvoj služeb a spolupráce jsou podmínkami udržení čilého života na vesnicích, shodli se účastníci Národní Konference Venkov 2017

3. listopadu 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Výsledkem setkání v obci Dříteč na Pardubicku je návrh souboru doporučení pro státní správu, samosprávu i odborné organizace. Účastníci třídenní Konference se shodli, že pro venkov, je důležitý rozvoj rodinných farem, služeb, mezi které patří i vysokorychlostní internet, nebo směřování výnosů z daní na potřebné skupiny obyvatel, jako jsou například žáci a senioři. Akce se zúčastnilo více než 400 lidí.

Závěry Národní konference Venkov 2017

3. listopadu 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku SPOV

Účastníci Národní konference Venkov 2017, která se konala ve dnech 1. 11. – 3. 11. 2017 v Dřítči v Pardubickém kraji s ústředním tématem „Spojujeme venkov“, se sešli v období sestavování vlády České republiky vzešlé z voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

MMR: HRANICE 40 MILIARD V REALIZOVANÝCH PROJEKTECH IROP PŘEKROČENA

31. října 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

30.10.2017: Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, slaví úspěch. K dnešnímu dni v něm bylo dosaženo celkového objemu 41 miliard korun v projektech s vydaným rozhodnutím o dotaci. IROP celkem vyhlásil 77 výzev v hodnotě 114,08 miliard korun, což odpovídá 92,5 % alokace programu.

MINISTRYNĚ ŠLECHTOVÁ PŘEDSTAVILA TEZE REKODIFIKACE STAVEBNÍHO VEŘEJNÉHO PRÁVA

19. září 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

19.09.2017: Podstatné zrychlení, zefektivnění a zjednodušení přípravy realizace všech druhů staveb. To jsou hlavní cíle rekodifikace veřejného stavebního práva, jejíž základní teze včera přeložila Vládě ČR Karla Šlechtová. Pro rychlejší zpracování nového zákona je zřizováno Kolegium ministryně pro místní rozvoj pro rekodifikaci veřejného stavebního práva, které se uskuteční v nejbližších dnech.

Městským cyklistům se blýská na lepší časy, MŽP zainvestuje do bikesharingu

19. září 2017

tiskový servis MZe

Logo: k článku MZP

Letošní Evropský týden mobility je v plném proudu. Desítky měst v České republice pořádají osvětové akce na téma čisté mobility a zdravějšího ovzduší. Symbolicky ode dneška se navíc příznivcům městské cyklistiky blýská na lepší časy. Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR totiž vyhlašují zcela nový dotační titul na zavedení tzv. bikesharingu - půjčoven jízdních kol na principu sdílení. Připraveno je na ně celkem 20 milionů, stejnou částku navíc rezort posílá i na osvětu v oblasti čisté mobility.

Oranžovou stuhu roku 2017 získala obec Čejetice z Jihočeského kraje

18. září 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Oranžovou stuhu České republiky 2017 v rámci soutěže Vesnice roku získala obec Čejetice z Jihočeského kraje. Druhá skončila Žlutava ze Zlínského kraje a na třetím místě obec Vrbátky z Olomouckého kraje. Celostátní výsledky dnes byly vyhlášeny v Senátu.

EVROPSKÉ FÓRUM MĚST: JAKÁ BUDE BUDOUCNOST ROZVOJE MĚST

4. září 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Zástupci 56 států Evropské hospodářské komise OSN spolu se zástupci významných mezinárodních i českých institucí se sejdou v Praze, aby sdíleli své zkušenosti, diskutovali o perspektivách rozvoje měst i o možnosti vzájemné spolupráce.

Podnikatelé v malých obcích dostanou zvýhodněné úvěry, Ministerstvo zemědělství tak chce podpořit život na venkově

21. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Vláda dnes schválila návrh Ministerstva zemědělství, který má malým a středním podnikatelům ve znevýhodněných venkovských oblastech umožnit čerpat zvýhodněné úvěry až do výše 3 milionů korun nebo proplatit část úroků z komerčních úvěrů. Cílem je podpořit život v odlehlých obcích a zastavit jejich vylidňování.

Společné prohlášení organizací hájících zájmy měst a obcí v ČR

18. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Na základě veřejně dostupných informací z projednávání rozpočtové kapitoly Ministerstva pro místní rozvoj pro rok 2018 mezi paní ministryní Karlou Šlechtovou a panem mininstrem financí Ivanem Pilným, je zatím výsledek takový, že budou pravděpodobně kráceny peníze do kapitoly MMR na státní dotace pro rozvoj venkova pro rok 2018, a to i pod úroveň roku 2017 (cca 500 mil. Kč).

MMR PODPOŘÍ TURISTICKÉ TRASY PRO VOZÍČKÁŘE, SOUTĚŽ ZLATÝ ERB ČI PLATFORMU NAŠE REGIONY

11. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Tyto a další projekty získají v letošním roce dotace. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová rozdělí mezi dalších 16 nestátních neziskových organizací téměř 7,5 milionu Kč.

330 MILIONŮ KORUN Z INTEGROVANÝCH NÁSTROJŮ NA BEZPEČNOST DOPRAVY, ROZVOJ CYKLOSTEZEK A ŠKOLY

7. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Nové chodníky, cyklostezky, nízkopodlažní trolejbusy, tramvaje či modernizované střední školy. Na to vše se mohou těšit obyvatelé v aglomeracích Brna, Olomouce a Plzně. V minulých týdnech byly totiž schváleny první projekty v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP) v rámci tzv. integrovaných nástrojů (IN) v celkové částce převyšující 330 mil. Kč. Jedná se o programy zaměřené na modernizaci základních a středních škol, vozových parků, na bezpečnost dopravy a v neposlední řadě i rozvoj cyklostezek.

KARLA ŠLECHTOVÁ: VE VÝSTAVBĚ KOMUNITNÍCH DOMŮ PRO SENIORY JE TŘEBA POKRAČOVAT

4. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová dnes slavnostně otevřela nový Komunitní dům seniorů v Nepomuku. Ministerstvo pro místní rozvoj jeho výstavbu podpořilo dotací 10,2 milionu korun. Třípatrová budova disponuje sedmnácti byty.

MMR: CHYSTÁME NOVOU PODOBU STRATEGIE REGIONÁLNÍHO ROZVOJE

24. července 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj předložilo „Zprávu o uplatňování Strategie regionálního rozvoje ČR 2014-2020 (SRR ČR), vyhodnocení za roky 2014-2016“. Ze zprávy plyne řada zásadních doporučení, jejichž zapracování do současné podoby SRR ČR 2014-2020 by znamenala zásadní změnu celé podoby dokumentu.

Jihočeský kraj se stane chytrým regionem

21. července 2017

Společnost ČEZ ESCO, která se zaměřuje na chytrá energetická řešení pro firmy obce a veřejné instituce, a Jihočeský kraj podepsaly vzájemné memorandum o spolupráci. Staly se tak partnery iniciativy Smart Region Jižní Čechy. Cílem jsou úspory a ochrana životního prostředí.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS