Seznam rubrik Rozvoj venkova

Pomůžete rozšířit ptačí parky?

13. prosince 2021

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

SMO ČR podporuje snahu České společnosti ornitologické o rozšíření ptačích parků. Níže si dovolujeme sdílet informace o projektu ČSO.

Prodejny a obchody nesmí z venkova mizet

13. prosince 2021

Michael Jettmar

Ve čtvrtek 9. prosince se Tomáš Dubský zúčastnil pracovní skupiny při MPO, kde prezentoval názory, které zazněly od členů Pracovní skupiny pro služby na venkově k aktuálnímu stavu bezhotovostních plateb v území.

Začíná platit novela zákona o potravinách a tabákových výrobcích. Llepší ochrana spotřebitelů před dvojí kvalitou potravin

27. dubna 2021

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Od 12.5.2021 začíná platit novela zákona o potravinách a tabákových výrobcích. Novela přináší dlouho diskutovaný zákaz prodeje tzv. potravin dvojí kvality. Potraviny s odlišnými vlastnostmi již nebudou smět být spotřebiteli stejně prezentovány a to pod pokutou až do výše 50 milionů korun. Zákaz bude kontrolovat Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

Ekoregion Úhlava podporuje rozvoj vzdělávání na Klatovsku

8. února 2021

Michael Jettmar

Logo: k článku CPKP

Již třetím školním rokem probíhají ve školách a školkách na Klatovsku zajímavé aktivity, jejichž cílem je podpořit vzdělávání v regionu. V rámci projektu, který má poměrně složitý název – Místní akční plán rozvoje vzdělávání zkráceně MAP, se setkávají zástupci škol a školských institucí, pedagogové, představitelé obcí i úřadů a společně s rodiči přemýšlí nad tím, jak zlepšit vzdělávání na Klatovsku. Do projektu je zapojena převážná většina základních a mateřských škol z Klatovska. Na jednotlivých aktivitách projektu se podílí i mnoho dalších subjektů jako např. Městská knihovna v Janovicích nad Úhlavou, Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech, DDM Klatovy a další.

Soutěž Obec přátelská rodině a seniorům 2021 prodloužení termínu

29. ledna 2021

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Již tradiční soutěž „Obec přátelská rodině a seniorům 2021“ prodloužila termín pro podávání přihlášek až do 1. března.

Projekt ESO vydal publikaci Finanční řízení obcí

28. ledna 2021

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Publikace "Finanční řízení obcí", kterou pro vás připravil projekt ESO, může pomoci všem, kteří mají zájem získat ucelený přehled právního a ekonomického rámce o správě veřejných financí. Již nyní si publikaci můžete bezplatně stáhnout na webu Svazu.

Pracovníci Záchranné stanice Pavlov pečují nejen o handicapovaná zvířata, ale zachraňují i vzácné přírodní lokality

30. září 2020

Michael Jettmar

SVĚTELSKO, LEDEČSKO, 23. září 2020 - Pod rukama pracovníků Záchranné stanice Pavlov se v letošním roce téměř k nepoznání proměnily hned tři biologicky hodnotné lokality na Ledečsku a Světelsku. Oblasti Rašovec, Velká a Malá Amerika a lokalitu u Kunického rybníka nedaleko Leštiny u Světlé zbavili ochránci trnky obecné, ale také hlohu, šípků, šeříků, u rybníka pak dalšího křoví a rákosu, které by se na územích nebezpečně rozrůstaly na úkor ostatních živých organismů.

Krajská setkání 2020 budou. Registrujte se již nyní

30. června 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Tradiční Krajská setkání jsou třináctidílným maratonem jednodenních konferenčních akcí pro starostky a starosty nejen členských obcí Svazu, ale i těch nečlenských, pro které aktuální témata samospráv podávají odborníci na danou oblast. Krajská setkání proběhnou od 25. srpna do 1. října 2020 v krajských městech.

Obce a města mohou bez obav investovat do svého rozvoje

16. dubna 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Územní samosprávní celky budou mít i letos dostatek finančních prostředků na realizaci svých investičních aktivit. Ministerstvo financí nechystá žádnou úpravu rozpočtového určení daní, která by šla v neprospěch obcí a měst. Investicemi samosprávy podpoří hospodářský rozvoj nejen svého regionu, ale i celé České republiky.

Ke stavebnímu zákonu

27. března 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Už v první vlně vypořádání připomínek se Ministerstvu pro místní rozvoj podařilo snížit jejich počet na čtvrtinu. Až ministerstvo v dubnu připomínky k paragrafovému znění definitivně vypořádá, poputuje zákon do vládního legislativního procesu. Pokud zákon v červnu schválí vláda, mohl by v Poslanecké sněmovně ČR projít prvním čtením ještě v červenci. Samozřejmě s ohledem na aktuální pandemii je možné, že se termíny změní. Bude záležet na tom, kdy bude moci zasednout Legislativní rada vlády. Nicméně i v situaci, kdy by vláda mohla návrh projednat až o prázdninách, stihne MMR předložit návrh sněmovně v září, což by bylo stále dostatečné pro to, aby nový zákon vstoupil v platnost v roce 2021. Účinnosti pak bude nabývat postupně do poloviny roku 2023.

MMR: Výzva na zateplování bytových domů a novelizovaný program Výstavba jsou zahájeny

2. března 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Dnes byl zahájen příjem žádostí do programu Zateplování, který je učen na energetickou modernizaci bytových domů v České republice s výjimkou hlavního města Prahy. Poskytované úvěry jsou bezúročné. Pokračuje též příjem žádostí do dotačně-úvěrového programu Výstavba pro obce, který byl po četných jednáních se starosty a starostkami v důležitých bodech novelizován.

S městy shodu najdeme, první výsledky jednání jsou na světě

7. ledna 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

S velkými městy, která kritizují stavební zákon, se MMR dohodne. Kritika plyne mnohdy z nepochopení a různých pohledů na komplexní problematiku povolování staveb. Dnešní schůzka s představiteli velkých měst potvrdila, že kompromisy u jednoho stolu lze rychle nalézt.

IROP již rozdělil více než 100 miliard do regionů po celé České republice

19. listopadu 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, překročil významný kulatý mezník. Již více než 100 miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj bylo rozděleno mezi 6 567 projektů po celé České republice. V přepočtu je tak na projekty rozděleno 79 % prostředků, které má IROP k dispozici. Z rozdělených peněz pak již bylo proplaceno příjemcům bezmála 40 miliard korun.

Výzva na Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách je vyhlášena

18. listopadu 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu na Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách. Pro příští rok je připraveno 100 milionů korun. Obce mohou žádosti o poskytnutí dotace podávat až do 14. února 2020.

Obce mohou žádat o dotace na územní plány

12. listopadu 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí dotace na dotační titul „Územní plán“. Pro žadatele je připraveno 15 milionů korun. Žádosti bude MMR přijímat až do 11. února.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS