Seznam rubrik Příklady dobré praxe

Dokumentární cyklus Krásné živé památky

27. června 2019

Michael Jettmar

Propamatky.info: Jeden z dílů dokumentárního seriálu se natáčel také v parostrojním pivovaru v Lobči. Jeden z dílů dokumentárního seriálu se natáčel také v parostrojním pivovaru v Lobči. | Foto: Kryštof Havlice | Licence: Všechna práva vyhrazena ČESKÁ REPUBLIKA | Na podzim začne Česká televize uvádět nový šestnáctidílný dokumentární seriál. Cílem je představit a zprostředkovat pestrou škálu příkladů záchran a obnov nejrůznějších typů kulturního dědictví za poslední čtvrtstoletí v České republice.

RE:START pomáhá strukturálně postiženým regionům

17. května 2019

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

Dnes skončila třetí výroční konference k RE:STARTU, který pomáhá třem uhelným regionům naší republiky, tedy Ústeckému, Karlovarskému a Moravskoslezskému kraji. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová na závěrečné tiskové konferenci uvedla, že Česká republika je plně připravena využít všechny zdroje, které Evropská komise nabízí.

Přijďte se podívat na regionální výstavy fotografií úspěšných projektů z fondů EU

4. dubna 2019

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj navazuje na výstavy fotografií, které uspořádalo v minulém roce, sérií dalších šesti výstav úspěšných projektů podpořených z fondů EU. Během dubna až června si je bude možné prohlédnout v Praze, Zlíně, Pardubicích, Brně, Olomouci a Ostravě. Výstavy doplní také dny otevřených dveří.

MAS Opavsko: Den čisté dopravy nepropaguje jen elektromobilitu

30. ledna 2019

Michael Jettmar

Hradec nad Moravicí – Čistá doprava se nemusí se týkat jen elektromobilů, ale také komunální techniky či především podpory budování cyklistické infrastruktury nebo udržitelných zdrojů energie. MAS Opavsko z. s. již několik let buduje povědomí veřejnosti o široké škále těchto „čistých“ aktivit právě prostřednictvím Dne čisté dopravy. Akce se koná pravidelně v září v rámci Týdne evropské mobility. Její první její ročník se uskutečnil v roce 2016 v areálu Národního památníku II. světové války v Hrabyni u Opavy.

Publikace Voda a krajina byla pokřtěna vodou ze Želivky

11. ledna 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

Kniha VODA A KRAJINA je úchvatným souborem textů o vodním živlu. Kolektiv odborníků soustředěných kolem Václava Cílka se detailně věnuje konkrétním místům v Čechách, zejména středních. Kniha především akcentuje současný trend, tedy snahu navrátit koryta řek k co nejpřirozenějšímu toku či je upravovat s nejvyšší citlivostí.

Vyšel sborník z konference STOP: Aplikace barev v památkové praxi

2. listopadu 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku Plzeňský kraj

Propamatky.info: Nový sborník Společnosti pro technologie ochrany památek – STOP – se týká aplikace barev v památkové praxi. Nový sborník Společnosti pro technologie ochrany památek – STOP – se týká aplikace barev v památkové praxi. | Foto: Společnost pro technologie ochrany památek – STOP | Licence: Všechna práva vyhrazena ČESKÁ REPUBLIKA | Společnost pro technologie ochrany památek – STOP – po svém letošním říjnovém semináři v Praze zaměřeném na aplikaci barev v památkové praxi s podtitulem Sondy, vzorky, materiály vydala tištěný sborník obsahující všech pět přednesených příspěvků.

Arnika předala Kaštance v Hradci Králové titul Alej roku 2016. Místní dál bojují za její záchranu

2. června 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku Arnika

Už od ledna známe vítězku ankety Alej roku 2016. Až tento květnový víkend ale Arnika předala hradecké Kaštance titul oficiálně. Diplom i ceny od sponzorů ankety převzali zástupci spolku Kaštanka, který se už dlouhé měsíce snaží zabránit vykácení vítězné aleje kvůli rozšiřování železniční tratě. Podpora, kterou má krásná kaštanová alej mezi místními lidmi je zřejmá. Vyjadřuje ji nejen 1264 hlasů v anketě, ale téměř tisícovka lidí, kteří v sobotu dorazili na Den pro Kaštanku II., jehož vrcholem bylo právě předávání titulu Alej roku 2016. Stromořadí na Pražském předměstí Hradce Králové uspěla v konkurenci 52 nominací z celé ČR. Další ročník ankety Alej roku bude zahájen v průběhu léta.

Neveklov se zapojil do pilotního projektu Bezpečná škola

30. května 2017

Michael Jettmar

Zvýšit bezpečnost dětí, žáků, studentů a personálu škol a školských zařízení je cílem projektu Bezpečná škola. Jako první ve Středočeském kraji se do něj zapojilo město Neveklov. Kromě osvěty a vzdělávání školského personálu nechalo na vlastní náklady ve svých školních objektech namontovat nové mechanické zámkové systémy.

Odborníci budou v Kladrubech hovořit o kulturní krajině a chovu koní

26. května 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku Mze

Architekti, historici, krajináři a další odborníci nejen z České republiky, ale i z Bulharska, Dánska a Rakouska, se zúčastní první mezinárodní konference na téma Ochrana kulturní krajiny a její organizace se zvláštním zřetelem k chovu koní. Uskuteční se ve dnech 25. a 26. května v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem, který konferenci, nad níž převzalo záštitu Ministerstvo zemědělství, pořádá ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně.

Odměnili studenty za nápad, jak využít dešťovou vodu

15. března 2017

Michael Jettmar

Brno (14. březen 2017) – Světový den vody, jehož oslavy připadají na 22. března, se blíží. Na mnoha místech České republiky si lidé připomenou, jak cennou komoditou voda je. Ačkoli máme pocit, že je v naší zemi vody dostatek, zažíváme podle odborníků v souvislosti s klimatickými změnami největší období sucha za posledních několik stovek let. Existuje mnoho způsobů, jak můžeme dopady zmírnit, a v této souvislosti Nadace Partnerství ocenila vítězný projekt pátého ročníku soutěže Pro vodu zaměřené na odpovědné zacházení s vodou. Cenu Nestlé ve výši 30 tisíc korun si odnesl tříčlenný tým studentů Vysoké školy chemicko-technologické se svým návrhem využívání dešťové vody v pražském Toulcově dvoře. Podrobnější informace o soutěži, pořádané pod záštitou ministra životního prostředí, jsou dostupné na webu www.soutezprovodu.cz.

Na 11 místech v Česku se naučili hodnotit, jak udržitelný je jejich rozvoj

14. prosince 2016

Michael Jettmar

Mezirezortní Pracovní skupina pro MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj, která je garantem postupu metody místní Agenda 21 (MA21) v Česku, připravuje společně s NSZM ČR návody pro postup k udržitelnému rozvoji. Novinkou letošního roku, na níž v průběhu prázdnin a podzimu usilovně pracovali vybraní zájemci z řad měst, jsou tzv. Audity udržitelného rozvoje v kategorii C dle Kritérií MA21. Města, která se do této aktivity zapojila, zpracovala své sebehodnocení v jimi vybraných oblastech rozvoje (doprava, životní prostředí, vzdělávání apod.), přičemž úplnost popisu kontrolovali národní experti.

ČTYŘI ZE ŠESTI OCENĚNÍ V SOUTĚŽI CESTY MĚSTY ZÍSKALA ZDRAVÁ MĚSTA

23. září 2016

Patnáctý ročník soutěže Cesty městy již má své vítěze. V úterý 20. září předala Nadace Partnerství na slavnostním vyhlášení v Mladé Boleslavi ocenění nejlepším městům a obcím, které se tak mohou stát příkladem v péči o bezpečnost dopravy. Většina příkladů ukazuje cestu, jak zvýšit nejen bezpečnost, ale i celkovou kvalitu prostředí v našich městech, vesnicích i krajině.

K REGIONÁLNÍM VÝROBKŮM PŘIBYLY ZAVAŘENINY A ORIGINÁLNÍ DEKORACE PRO DĚTI

10. října 2015

Foto k článku K REGIONÁLNÍM VÝROBKŮM PŘIBYLY ZAVAŘENINY A ORIGINÁLNÍ DEKORACE PRO DĚTI

Certifikační komise pro regionální značku Kraj blanických rytířů – regionální produkt se sešla ve čtvrtek 8. října 2015. Měla tentokrát sladkou příchuť. Rozhodla o udělení certifikátu Kraj blanických rytířů – regionální produkt třem novým žadatelům.

V Sázavě-Černých Budech bude otevřeno nové víceúčelové hřiště

16. června 2015

Jaroslava Tůmová

Foto k článku V Sázavě-Černých Budech bude otevřeno nové víceúčelové hřiště

Nové víceúčelové rekreační hřiště pro širokou veřejnost má Sázava na Benešovsku. Vzniklo rekonstrukcí neudržovaného bývalého sportoviště v Černých Budech. Je na něm plocha pro nohejbal, tenis, košíkovou a další míčové hry. Hřiště bude slavnostně otevřeno 12. června.

Ukliďme Pošembeří

23. dubna 2015

Foto k článku Ukliďme Pošembeří

Jedná se o dobrovolnickou činnost zaměřenou na úklid veřejných prostranství. Úklid probíhá ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody v rámci celosvětové kampaně Clean Up The World a s řadou obcí, škol, neziskovek i firem. Význam akce nám přiblížila koordinátorka akce z MAS Region Pošembeří Gabriela Mannová.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS