Seznam rubrik Pozvánky

Stavba roku 2020

13. dubna 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Příprava již 28. ročníku jedinečné a prestižní celorepublikové soutěžní přehlídky Stavba roku 2020 aktuálně běží. Průběžně se zpracovávají Vaše přicházející přihlášky a připravuje se opět neobyčejná ochutnávka toho nejlepšího, co přihlašovatelé, zhotovitelé, investoři, projektanti i autoři objektů, považují za to nejzdařilejší ze svého portfólia v Česku i v zahraničí.

Podnikatelé, zapojte se do turistické Karty blanických rytířů 2020

2. dubna 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku kraj blanickych rytiru

Kraj blanických rytířů, z.s., nabídl v loňském roce nejen turistům bonusovou Kartu blanických rytířů. Držitelé karty mohli získat bonus ve vybraných turistických cílech, u ubytovatelů, v restauracích, ale i v zařízeních, poskytujících volnočasové aktivity.

Čistá řeka Sázava 2020

17. ledna 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

Dobrovolníci před letošní turistickou sezónou opět uklidí břehy řeky Sázavy. Tradiční akce, známá jako Čistá řeka Sázava, se uskuteční od 3. do 5. dubna 2020, a to už popatnácté. Přihláškový formulář se otevře 3. 2. 2020 na www.cistarekasazava.cz. Na stejné adrese zájemci najdou veškeré informace o projektu.

Nenechte si ujít ochutnávku hmyzích specialit v pondělí 28. října na Hmyzákovi ve Vlašimi

31. října 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku kraj blanickych rytiru

Hlavní program Hmyzáku 2019 vypukne 28. 10. v 13:00 hodin. Jako každý rok i letos přijede malé i velké pobavit Aleš Bílek se svým loutkovým divadýlkem Vysmáto. Pro hmyzožravce jsou připraveny dvě přednášky na téma „Jíme hmyz“ a kulinární show a také ochutnávky hmyzích dobrot na slaný i sladký způsob. Entomology laiky i odborníky jistě zaujme přednáška pana docenta Farkače, který ve své přednášce představí hmyz jako nezbytný článek přírody a pan inženýr Knapp poodhalí tajemství ze života slunéček. Hmyzí zajímavosti představí také entomolog Ing. Miloš Krejčíř během ukázek ze své sbírky hmyzu.

Dotace na výsadbu stromů a vybudování venkovních areálů v přírodním stylu - Olomouc

30. října 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Máte v okolí svého bydliště veřejné prostranství vhodné pro výsadbu nových stromů a chcete se zapojit do celonárodní výzvy Sázíme budoucnost? Rádi byste vybudovali na školním či obecním pozemku výukový areál, kde si děti budou moci vytvořit pozitivní vztah k přírodě a ochraně životního prostředí? Nyní máte příležitost získat finance na své projekty z nejnovějších dotačních titulů Ministerstva životního prostředí.

Ministryně Dostálová zahájila v Olomouci 22. celostátní konferenci o územním plánování a stavebním řádu

24. října 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová dnes zahájila 22. celostátní konferenci o územním plánování a stavebním řádu, kterou pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj. Akce se koná v Olomouci ve dnech 24. – 25. října 2019 a účastní se jí více než čtyři stovky odborníků. Hlavním tématem letošní celostátní konference jsou připravované koncepční změny stavebního práva.

Pozvánka na konferenci Naše příroda

27. září 2019

Michael Jettmar

Vážené dámy, vážení pánové, mílí přátelé přírody,

srdečně Vás zveme na 5. KONFERENCI NAŠE PŘÍRODA, která se uskuteční v úterý 26. listopadu 2019 v Olomouci. Tématem letošního ročníku jsou LESY!

Projekt Benešovsko žije příběhy ukáže region pohledem školáků

27. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

Podpořit sounáležitost dětí a mládeže s regionem a rozvíjet jejich povědomí o místní kultuře, hodnotách a historii je cílem projektu „Benešovsko žije příběhy“. V rámci Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání (MAP) a v úzké spolupráci s Městem Benešov ho realizuje společnost Posázaví o.p.s. Je určen pro žáky mateřských a základních škol. Jejich úkolem je zpracovat příběh o reálné či fiktivní, historické i současné osobnosti, zasazený do kulis Benešova a jeho okolí. Školy je mohou zasílat do 30. listopadu 2019.

VENKOV 4.0.

15. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku SPOV

Pozvánka na konferenci Venkov 4.0.

Metodika moderních metod sociální práce a síťování

4. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Seminář na téma „Metodika moderních metod sociální práce a síťování“, se uskuteční dne 08. 10. 2019 od 9:30 v Praze, v prostorách budovy Ministerstva dopravy, nábřeží L. Svobody 1222/12, 110 15 Praha 1.

MMR zve na třetí workshop pořizovatelů a projektantů k územní studii krajiny

27. srpna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

V pátek 13. září 2019 se uskuteční 3. workshop pořizovatelů a projektantů k územní studii krajiny. Akci pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí. Workshop proběhne v Praze na MMR v sále Akademie veřejného investování, vchod z Pařížské ul. 4.

Čechtická lilie vykvete po šestatřicáté

31. července 2019

Logo: k článku kraj blanickych rytiru

Milovníci folk a country muziky se do Čechtic sjíždějí už více než pětatřicet let. Původně šlo o hudební večery, z nich však brzy vzešel rodinný festival s dobrým zázemím pro návštěvníky i muzikanty.

KONFERENCE Naše památky Pro všechny a navždy

13. června 2019

Michael Jettmar

Propamatky.info: Konference se bude konat ve Strahovském klášteře. Konference se bude konat ve Strahovském klášteře. | Foto: Che - Wikimedia Commons | Licence: CC-BY-SA 3.0 PRAHA | V prostorách Strahovského kláštera se 18. června koná mezinárodní konference Naše památky – Pro všechny a navždy. Setkání pořádá nezisková organizace Czech National Trust, která se zabývá záchranou kulturního dědictví v České republice.

Celostátní konference Města budoucnosti 2019

12. června 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Rádi bychom Vás pozvali na celostátní konferenci Města budoucnosti 2019, která se uskuteční dne 30. září 2019 v Cubex Centrum Praha.

TRADIČNÍ KONFERENCE ODPADY A OBCE PŘINESLA OPĚT ŘADU ZAJÍMAVÝCH INFORMACÍ

11. června 2019

Michael Jettmar

Již po devatenácté se v rámci cyklu odborných konferencí Odpadové dny konala 13. a 14. června v královéhradeckém centru Aldis konference Odpady a obce 2018. Jejím pořadatelem byla Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM. Dvoudenní setkání odborníků z oblasti odpadového hospodářství přineslo řadu zajímavých přednášek a diskuzí.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS