Seznam rubrik Pozvánky

Nebojte se programu Horizont Evropa - pozvánka na webinář pro města a obce

3. prosince 2021

Michael Jettmar

Logo:  k článku SMO

Svaz měst a obcí ČR ve spolupráci s Technologickou agenturou AV ČR si Vás dovoluje pozvat na webinář Program Horizont Evropa a jeho využití pro obce a města, který se uskuteční 7. prosince v čase 9,00-12,00 na platformě MS TEAMS. Program bude zaměřen především na sdílení praktických zkušeností českých měst se zapojením do projektů programu Horizont.

Adventní akce ve Zruči nad Sázavou

2. prosince 2021

Michael Jettmar

OKŠS a Spolkový dům vás srdečně zvou na ADVENTNÍ AKCE ve Zruči nad Sázavou. Těšíme se na vás.

Zveme vás na online výroční konferenci k představení IROP 2021-2027

18. listopadu 2021

Michael Jettmar

Řídicí orgán IROP a Centrum pro regionální rozvoj České republiky Vás zvou na on-line výroční konferenci k představení IROP 2021-2027, která se koná v úterý 30. listopadu 2021.

SMLUVNÍ STANDARDY VE STAVEBNICTVÍ - seminář online a zdarma

10. března 2021

Michael Jettmar

Logo:  k článku SMO

Seminář SMLUVNÍ STANDARDY VE STAVEBNICTVÍ s podtitulem Český smluvní standard a FIDIC seznámí posluchače s volně dostupnými vzory smluvních podmínek pro projektování, výstavbu a dozorování veřejných stavebních zakázek.

Čistá řeka Sázava 2021 tradiční jarní úklid koronavirus nezastaví

23. února 2021

Michael Jettmar

Logo:  k článku Posazavi

Chcete pomoct řece Sázavě od odpadků? Nelíbí se vám nepořádek na jejích březích? Přidejte se k nám! Tradiční jarní úklidová akce Čistá řeka Sázava se uskuteční od 9. do 11. dubna 2021. Registrace dobrovolníků byla spuštěna na www.cistarekasazava.cz.

Konference Naše příroda bude online

12. listopadu 2020

Michael Jettmar

Vážené dámy, vážení pánové,
do poslední chvíle jsme doufali, že se nám podaří konferenci uskutečnit prezenční formou. Přesto musíme reagovat na neradostný vývoj posledních týdnů. Oznamujeme, že se 6. konference Naše příroda uskuteční v původním plánovaném termínu 24. 11. 2020 za podpory našich partnerů NET4GAS s.r.o. a Olomouckého kraje poprvé v historii on-line (viz tisková zpráva v příloze).

Pozvánka na tiskovou konferenci

20. září 2020

Michael Jettmar

Vážení přátelé. Zdravím Vás z Pelhřimova-města rekordů. Rád bych Vás pozval na tiskovou konferenci, která se bude konat ve středu 23. září 2020 od 10. 30 hodin v Kapli sv. Kříže v Pelhřimově.

O víkendu uklidí dobrovolníci Česko po koronaturistické sezóně

19. září 2020

Michael Jettmar

Logo:  k článku MZP

Desítky tisíc dobrovolníků vyrazí již tuto sobotu (19. září) na úklid po nepořádných turistech. Akce proběhne již potřetí při Celosvětovém úklidovém dni, který se koná ve více než 150 zemích. Letos jeho hlavním tématem jsou cigaretové nedopalky, které se rozkládají v přírodě zhruba 15 roků.

Pozvánka na konferenci Naše příroda

17. září 2020

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

Tématem letošního ročníku jsou louky, pastviny, trávníky.

Dnes startuje Evropský týden mobility 2020

16. září 2020

Michael Jettmar

Logo:  k článku MZP

Již po devatenácté se řada evropských měst a obcí připojuje k Evropskému týdnu mobility. Tématem letošního ročníku je „Bezemisní mobilita pro všechny“, která odráží ambiciózní cíl uhlíkově neutrálního evropského kontinentu do roku 2050 i nutnost jeho dostupnosti pro všechny, tedy i obyvatele s hendikepem. Do projektu je aktuálně zapojeno 49 zemí a v České republice se ho letos účastní na 28 obcí a měst. Mezi nejaktivnější z nich patří Chrudim, Hradec Králové, Jihlava, Litoměřice, Litomyšl, Luhačovice, Velké Meziříčí a Prachatice.

Podblanický plenér

16. září 2020

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

V sobotu 19. září 2020 se uskuteční na louce u Vlašimské brány XXIV. ročník výstavy regionálních umělců s názvem Podblanický plenér. Na výstavě pod širým nebem, kterou pořádá Podblanická galerie Českého svazu ochránců přírody Vlašim a Klub přátel Podblanické galerie, se představí více než 20 umělců. Vernisáž výstavy začíná ve 14 hodin a umělecká díla budou na místě k vidění do 16 hodin.

Dva v Pavlově zachránění luňáci se vrátili do volné přírody

3. září 2020

Michael Jettmar

PAVLOV, BÍTEŠSKO, 3. září 2020 - Na jaře ornitologové z Vysočiny zjistili, že na Bítešsku v lokalitě Račinec hnízdí pár luňáků. Od března dravce sledovali a v červnu kroužkovali čtyři mláďata. Rodinku ale zasáhly červnové bouřky a navíc se potýkaly s útoky káňat. Jedno mládě zemřelo, další dvě našla útočiště v Záchranné stanici Pavlov u Ledče nad Sázavou a čtvrté si v přírodě s rodiči poradilo. Pracovníci záchranné stanice dvě z mláďat vypiplali a v závěru srpna vypustili zpět do volné přírody.
„Ve třetím červencovém týdnu jsme přijali dvě vyhladovělá mláďata luňáků červených. Jedno mělo proražené křídlo o větvičku,“ prozradil ředitel záchranné stanice Zbyšek Karafiát s tím, že nejdříve byli dravci v karanténě a následně je přemístili do rozlétávací voliéry.

47. ročník agrosalonu Země živitelka se posouvá na příští rok

12. května 2020

Michael Jettmar

Logo:  k článku Mze

Tisková zpráva – Po zvážení všech okolností, které nastaly v souvislosti s pandemií COVID-19, a v zájmu ochrany zdraví všech návštěvníků, vystavovatelů i zaměstnanců, se Výstaviště České Budějovice a.s. rozhodlo po dohodě s Ministerstvem zemědělství a svým jediným akcionářem PGRLF, a.s., odložit letošní 47. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka. Veletrh se, včetně hlavních témat, zaměření i programu, uskuteční ve dnech 26. – 31. srpna 2021.

Na Sázavě jsou na vodáky připraveni. Stačí objednat lodě a zabořit pádla do vln

5. května 2020

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

Jak jsou vodácké půjčovny a kempy připravené na novou sezonu? A jak zasáhla podnikání na řece Sázavě pandemie koronaviru? Ptali jsme se Martiny Vyšatové z Půjčovny lodí Samba, která provozuje loděnice na Sázavě od Ledče po Pikovice.

Občané mohou pomoci svým oblíbeným obecním stromům. Návod jak nabízí kuchařka iniciativy Zalejme.cz

24. dubna 2020

Michael Jettmar

Logo:  k článku SMO

Jak každý starosta jistě ví, péče o obecní či městské stromy je personálně i finančně velmi náročná a často chybí i voda na zalévání. Při tom městská zeleň neposkytuje jen stín, ale i výrazně ochlazuje své okolí a má pozitivní vliv na duševní pohodu i spokojenost lidí s místem, kde bydlí. Iniciativa Zalejme.cz nabízí aplikaci a návod, jak zapojit občany a zároveň využít zbytkovou vodu z domácnosti.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS