Seznam rubrik Pozvánky

Konference Jihočeský venkov

23. dubna 2018

Michael Jettmar

Datum: 10.5.2018 8:30 – 11.5.2018 14:00
Místo konání: Kulturní dům, Sídliště 710, Trhové Sviny

Seminář Enviromentální sociální podnikání

19. dubna 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku NS MAS

Ministerstvo práce a sociálních věcí zve na seminář pro nové a začínající sociální podnikatele, které zaujala možnost envirosociálního podnikání a rádi by se o ní dozvěděli více.

Regionální muzeum v Jílovém otevře novou expozici a obnovenou naučnou stezku

28. března 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku Posazavi

Historii města Jílového u Prahy a jeho okolí od pozdního středověku do nedávné minulosti představí nová stálá expozice nazvaná Jílové v odlesku zlata, kterou v neděli 8. dubna slavnostně otevře zdejší Regionální muzeum. O den dříve, v sobotu 7. dubna, muzeum otevře znovuobnovenou naučnou stezku Jílovské zlaté doly.

Znovuobjevené poklady Sudet

23. března 2018

Michael Jettmar

Vážení,
rádi bychom Vás pozvali na vernisáž výstavy „Znovuobjevené poklady Sudet". Vernisáž proběhne 27.3. 2018, 16:30-18:30, v kulturním centru Moving Station v Plzni (Koperníkova 574/56, Plzeň;).

Vědci se mohou hlásit do soutěže o ceny ministra zemědělství

13. března 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku Mze

Ministerstvo zemědělství vyhlásilo dvě veřejné soutěže pro vědce: Cenu ministra zemědělství pro mladé vědecké pracovníky pro rok 2018 a Cenu ministra zemědělství za nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a experimentálního vývoje v roce 2018.

Na den vody do Vodního domu

8. března 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

Utíká to jako voda a světový den vody, který je určen na 22. března, „přiteče“ za necelé tři týdny. Je to ideální příležitost pro návštěvu Vodního domu v Hulicích, který je pro návštěvníky otevřen celoročně.

Vánoční chrámové koncerty 2017

12. prosince 2017

Michael Jettmar

Blíží se tradiční Vánoční chrámové koncerty, jejichž výtěžek bude tentokráte věnován speciální třídě SLUNÍČKO při MŠ Husova Hořice, která se věnuje dětem s kombinovanými vadami. Finanční prostředky budou použity cíleně pro vybavení multisenzorické místnosti rehabilitační, poznávací a interakční pomůckou SNOEZELEN.

Konference SAMOSPRÁVY 2017

24. listopadu 2017

Sdružení místních samospráv ČR zve všechny starosty, zastupitele, úředníky a přátele místních samospráv na konferenci SAMOSPRÁVY 2017. Ta se uskuteční 1. prosince na Ekonomicko-správní fakultě MU v Brně.

3. ročník konference Naše příroda, věnovaný tématu Příroda ve městě

14. listopadu 2017

Michael Jettmar

Již za 14 dní se v olomouckém hotelu Clarion uskuteční 3. ročník konference Naše příroda, věnovaný tématu Příroda ve městě. Spolek Naše příroda z.s. připravil ve spolupráci s panem Ing. Janem Moravcem z Českého svazu ochránců přírody pestrý program, který zaujme nejen odborníky, ale i širokou veřejnost. Akce se koná pod záštitou Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a pana Ing. Milana Klimeše, náměstka hejtmana Olomouckého kraje, za finanční podpory společnosti NET4GAS, s.r.o. a Olomouckého kraje.

Seminář Praxe v projektovém řízení a strategickém plánování obcí

13. listopadu 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku SMO

Plánujete v obci zateplit školu nebo postavit cyklostezku? Chcete poradit, jak postupovat od prvotního záměru až po realizaci projektu? Chcete se lépe orientovat v předpisech a legislativě, kterou je nutné při realizaci projektového záměru respektovat? Pak přijďte na seminář Praxe v projektovém řízení a strategickém plánování obcí, který Svaz měst a obcí ČR organizuje ve čtvrtek 7. prosince 2017 v Praze (Konferenční centrum City - sál Tower, Na Strži 65/1702, Praha 4).

Pozemkové úpravy a Program rozvoje venkova

10. listopadu 2017

Michael Jettmar

Celostátní síť pro venkov ve spolupráci s partnerem CSV Fakultou životního prostředí Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem si Vás dovolují pozvat na exkurzi Pozemkové úpravy a Program rozvoje venkova (PRV). Celodenní exkurze se uskuteční dne 24. listopadu 2017. Odjezd autobusu 24. listopadu 2017 v 8:15 hod., ulice Winstona Churchilla
2022/10 (za hotelem Vladimír), Ústí nad Labem.

Seznamte se s prací botaniků v rámci týdne vědy a techniky

7. listopadu 2017

Michael Jettmar

Hulice. Vodní dům se letos připojí ke každoročnímu festivalu Týden vědy a techniky workshopem Život pro kuřičku. Jeho účastníci si budou moci na příběhu endemické rostliny kuřičky hadcové prakticky vyzkoušet, jak může botanický výzkum přispět k záchraně tohoto ohroženého druhu.

Inspirace pro učitele nejen ekologické výchovy

1. listopadu 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku český zvaz ochrancu prirody

Okresní sdružení ČSOP Benešov pořádá dne 8. listopadu STŘEDOČESKOU  KONFERENCI k environmentální výchově.
Akce, která má svou sedmnáctiletou tradici, se opět uskuteční v prostorách Podblanického ekocentra ve Vlašimi a je určena pro pedagogy mateřských, základních i středních škol.

Výstava hub

25. října 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

AOPK ČR, regionální pracoviště Střední Čechy – Správa CHKO Blaník a Český svaz ochránců přírody Vlašim srdečně zvou všechny houbaře a milovníky hub na tradiční výstavu hub blanických lesů.

Inspirace pro učitele nejen ekologické výchovy

25. října 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku Posazavi

Okresní sdružení ČSOP Benešov pořádá dne 8. listopadu STŘEDOČESKOU KONFERENCI k environmentální výchově.
Akce, která má svou sedmnáctiletou tradici, se opět uskuteční v prostorách Podblanického ekocentra ve Vlašimi a je určena pro pedagogy mateřských, základních i středních škol.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS