Seznam rubrik Pozvánky

Vánoční chrámové koncerty 2017

12. prosince 2017

Michael Jettmar

Blíží se tradiční Vánoční chrámové koncerty, jejichž výtěžek bude tentokráte věnován speciální třídě SLUNÍČKO při MŠ Husova Hořice, která se věnuje dětem s kombinovanými vadami. Finanční prostředky budou použity cíleně pro vybavení multisenzorické místnosti rehabilitační, poznávací a interakční pomůckou SNOEZELEN.

Konference SAMOSPRÁVY 2017

24. listopadu 2017

Sdružení místních samospráv ČR zve všechny starosty, zastupitele, úředníky a přátele místních samospráv na konferenci SAMOSPRÁVY 2017. Ta se uskuteční 1. prosince na Ekonomicko-správní fakultě MU v Brně.

3. ročník konference Naše příroda, věnovaný tématu Příroda ve městě

14. listopadu 2017

Michael Jettmar

Již za 14 dní se v olomouckém hotelu Clarion uskuteční 3. ročník konference Naše příroda, věnovaný tématu Příroda ve městě. Spolek Naše příroda z.s. připravil ve spolupráci s panem Ing. Janem Moravcem z Českého svazu ochránců přírody pestrý program, který zaujme nejen odborníky, ale i širokou veřejnost. Akce se koná pod záštitou Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a pana Ing. Milana Klimeše, náměstka hejtmana Olomouckého kraje, za finanční podpory společnosti NET4GAS, s.r.o. a Olomouckého kraje.

Seminář Praxe v projektovém řízení a strategickém plánování obcí

13. listopadu 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku SMO

Plánujete v obci zateplit školu nebo postavit cyklostezku? Chcete poradit, jak postupovat od prvotního záměru až po realizaci projektu? Chcete se lépe orientovat v předpisech a legislativě, kterou je nutné při realizaci projektového záměru respektovat? Pak přijďte na seminář Praxe v projektovém řízení a strategickém plánování obcí, který Svaz měst a obcí ČR organizuje ve čtvrtek 7. prosince 2017 v Praze (Konferenční centrum City - sál Tower, Na Strži 65/1702, Praha 4).

Pozemkové úpravy a Program rozvoje venkova

10. listopadu 2017

Michael Jettmar

Celostátní síť pro venkov ve spolupráci s partnerem CSV Fakultou životního prostředí Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem si Vás dovolují pozvat na exkurzi Pozemkové úpravy a Program rozvoje venkova (PRV). Celodenní exkurze se uskuteční dne 24. listopadu 2017. Odjezd autobusu 24. listopadu 2017 v 8:15 hod., ulice Winstona Churchilla
2022/10 (za hotelem Vladimír), Ústí nad Labem.

Seznamte se s prací botaniků v rámci týdne vědy a techniky

7. listopadu 2017

Michael Jettmar

Hulice. Vodní dům se letos připojí ke každoročnímu festivalu Týden vědy a techniky workshopem Život pro kuřičku. Jeho účastníci si budou moci na příběhu endemické rostliny kuřičky hadcové prakticky vyzkoušet, jak může botanický výzkum přispět k záchraně tohoto ohroženého druhu.

Inspirace pro učitele nejen ekologické výchovy

1. listopadu 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku český zvaz ochrancu prirody

Okresní sdružení ČSOP Benešov pořádá dne 8. listopadu STŘEDOČESKOU  KONFERENCI k environmentální výchově.
Akce, která má svou sedmnáctiletou tradici, se opět uskuteční v prostorách Podblanického ekocentra ve Vlašimi a je určena pro pedagogy mateřských, základních i středních škol.

Inspirace pro učitele nejen ekologické výchovy

25. října 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku Posazavi

Okresní sdružení ČSOP Benešov pořádá dne 8. listopadu STŘEDOČESKOU KONFERENCI k environmentální výchově.
Akce, která má svou sedmnáctiletou tradici, se opět uskuteční v prostorách Podblanického ekocentra ve Vlašimi a je určena pro pedagogy mateřských, základních i středních škol.

Výstava hub

25. října 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

AOPK ČR, regionální pracoviště Střední Čechy – Správa CHKO Blaník a Český svaz ochránců přírody Vlašim srdečně zvou všechny houbaře a milovníky hub na tradiční výstavu hub blanických lesů.

Je libo ochutnat hmyz

23. října 2017

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

V sobotu 28. 10. 2017 se bude v prostorách paraZOO v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim konat velký HMYZÍ FESTIVAL. Co to znamená a na co se můžete těšit? Celý den již od 9.00 ráno bude probíhat bohatý program zakončený večerní přednáškou nazvanou Vícenohá potrava budoucnosti. Součástí akce je i ochutnávka hmyzích specialit.

Toulky českou krajinou - Výstava obrazů Jířího Hauptmanna

21. září 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku Posazavi

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu obrazů Jiřího Hautmanna.

Zveme na zářijové akce

5. září 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

Český svaz ochránců přírody Vlašim zve na zářijové akce!

19. pracovní zasedání Rady Evropy k implementaci Evropské úmluvy o krajině

28. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku MZP

Ve dnech 5. – 7. září 2017 se na půdě Mendelovy univerzity v Brně uskuteční 19. pracovní zasedání Rady Evropy k implementaci Evropské úmluvy o krajině, na jehož přípravě se podílí Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se sekretariátem Evropské úmluvy o krajině a dalšími partnery.

ERC vyhlásila výtvarnou a soutěžní přehlídku pro děti a mládež

25. srpna 2017

Michael Jettmar

Ekumenická rada církví v ČR vyhlásila 11. ročník tradiční výtvarné soutěžní přehlídky v rámci akce Modlitba za domov na téma Na čem mi záleží.

Země živitelka je místem, kde se návštěvníci mohou přesvědčit, jak důležitým oborem zemědělství je

24. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku Mze

Tisková zpráva – V expozici o rozloze sto metrů čtverečních se mohou návštěvníci výstavy Země živitelka seznámit s činností Ministerstva zemědělství (MZe). Již 44. ročník největší tuzemské výstavy zaměřené na zemědělství a venkov dnes v Českých Budějovicích zahájil spolu s vedoucími představiteli České republiky ministr zemědělství Marian Jurečka. Letos se veletrhu účastní 547 vystavovatelů z 22 zemí, loni jich bylo 505. Podtitulem Země živitelky je v tomto roce „Cesta zemědělstvím“.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS