Seznam rubrik Pozvánky

Zveme na zářijové akce

5. září 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

Český svaz ochránců přírody Vlašim zve na zářijové akce!

19. pracovní zasedání Rady Evropy k implementaci Evropské úmluvy o krajině

28. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku MZP

Ve dnech 5. – 7. září 2017 se na půdě Mendelovy univerzity v Brně uskuteční 19. pracovní zasedání Rady Evropy k implementaci Evropské úmluvy o krajině, na jehož přípravě se podílí Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se sekretariátem Evropské úmluvy o krajině a dalšími partnery.

ERC vyhlásila výtvarnou a soutěžní přehlídku pro děti a mládež

25. srpna 2017

Michael Jettmar

Ekumenická rada církví v ČR vyhlásila 11. ročník tradiční výtvarné soutěžní přehlídky v rámci akce Modlitba za domov na téma Na čem mi záleží.

Přijeďte na zářijové kosení luk pod Lipskou horou

24. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku Arnika

Každoroční oblíbená víkendovka babího léta proběhne v termínu 8. - 10. září. Pojeďte s Týmem Bořena na kosení luk pod Lipskou horu do malebného Českého středohoří nejen sekat louky, ale i strávit příjemné večery u ohně, spát pod hvězdami a poznat krásné kouty České republiky a nové kamarády.

Země živitelka je místem, kde se návštěvníci mohou přesvědčit, jak důležitým oborem zemědělství je

24. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku Mze

Tisková zpráva – V expozici o rozloze sto metrů čtverečních se mohou návštěvníci výstavy Země živitelka seznámit s činností Ministerstva zemědělství (MZe). Již 44. ročník největší tuzemské výstavy zaměřené na zemědělství a venkov dnes v Českých Budějovicích zahájil spolu s vedoucími představiteli České republiky ministr zemědělství Marian Jurečka. Letos se veletrhu účastní 547 vystavovatelů z 22 zemí, loni jich bylo 505. Podtitulem Země živitelky je v tomto roce „Cesta zemědělstvím“.

V sobotu startuje v Beskydech první akce s logem Přírodě přátelské závody

23. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku MZP

Průměrně dva závody týdně se konají během letní sezóny v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Počty účastníků se pohybují od pár desítek po tři tisíce, doba trvání od několika po 24 hodin. Podobné je to i s potřebným zázemím a doprovodnými vozidly. AOPK ČR, Správa CHKO Beskydy se proto rozhodla ty akce, které mají jen minimální dopad na přírodu, místní obyvatele a běžné turisty, označit jako Přírodě přátelské závody.

XXVI. Chovatelský den v Třebíči

17. srpna 2017

Michael Jettmar

Celostátní síť pro venkov ve spolupráci se Svazem chovatelů českomoravského belgického koně ČR, z.s.
Vás srdečně zvou na XXVI. Chovatelský den v Třebíči, 10. září 2017, Jezdecký areál Třebíč – Polanka (u koupaliště)

1. cirkulář Národní konference Venkov 2017

1. srpna 2017

Michael Jettmar

Spolek pro obnovu venkova společně s Celostátní sítí pro venkov a dalšími partnery pořádá 9. ročník Národní konference Venkov 2017,který se uskuteční ve dnech 1. – 3. listopadu 2017 v Pardubickém kraji (v kongresovém centru v Dřítči).

Jílovská výstava Zlatá keltská kobyla připomene i sochaře Olbrama Zoubka

28. července 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku Posazavi

Jedinečná kolekce soch s keltskou tematikou bude k vidění na výstavě Zlatá keltská kobyla, kterou od 5. srpna do 28. října 2017 pořádá výtvarný spolek Lughnasadh v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy. Expozice bude zároveň pietní vzpomínkou na akademického sochaře Olbrama Zoubka. Výtvarníka, jenž zemřel letos v červnu v 91 letech, připomene unikátní soubor jeho soch na keltská témata, které vytvořil v uplynulých 20 letech, uvedla organizátorka výstavy Kristina Küblbecková.

Radnice budou tématem konference PROPAMÁTKY v roce 2017

13. července 2017

Michael Jettmar

V letošním roce se uskuteční jubilejní 10. ročník konference PROPAMÁTKY – obnova a využívání staveb. Přinášíme první informace k připravovanému setkání, které se tento podzim zaměří na téma radnic.

Skleněný jarmark v Sázavě připomene 8. července tradici sklářského řemesla

7. července 2017

Michael Jettmar

Trhy s originálními skleněnými dárky, předvádění sklářských technik, pískování skleniček, korálkování i tvorbu na píšťale se sklářem nabídne 8. července Skleněný jarmark v Centru sklářského umění Huť František v Sázavě. Třetí ročník akce chce stejně jako v předešlých letech připomenout tradice českého sklářství i umění tuzemských mistrů „křehkého“ řemesla.

Národní konference Venkov 2017

16. června 2017

Michael Jettmar

Datum: 1.11.2017 9:00 – 3.11.2017 14:00
Místo konání: Dříteč, okr. Pardubice, Pardubický kraj

Projekt pro předškolní děti

14. června 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku SMO

Zapojte se do projektu pro mateřské školy s názvem „Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“ České obce sokolské, kterému Svaz poskytuje záštitu. Tento projekt se uskutečnil již v loňském roce a zapojilo se do něj mnoho mateřských škol. Sklidil velké úspěchy u dětí i učitelů. Předejte prosím níže přiložené podklady a informace ředitelům, aby se i vaše děti mohly zúčastnit a získat diplomy a dárečky. Přihlášky je možné podat do 20. června 2017.

Votické motýlárium nabízí netradiční pohled na okřídlené obyvatele českých zahrad

5. června 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku Posazavi

V oázu klidu pro návštěvníky i obyvatele města a místem pro hry dětí se proměnily bývalé skleníky v centru Votic. Ochrana fauny ČR zde vybudovala unikátní motýlárium, které je prvním svého druhu v Česku i střední Evropě. Po loňském zkušebním provozu, kdy si ho prohlédlo na 3 000 lidí, se „naostro“ otevře 3. června. Kromě pozorování života okřídlených obyvatel českých luhů a zahrad si návštěvníci budou moci třeba zahrát velké motýlí pexeso, podle daných klíčů určovat druhy motýlů, vyfotit se v maketě housenky či jen tak posedět na lavičce a kochat se pohledem na rozmanitost přírody.

Víkend otevřených zahrad

2. června 2017

Michael Jettmar

Na letošní ročník Víkendu otevřených zahrad jsme pro vás připravili nečekanou lahůdku. Společně se správcem městské zeleně a zahradním architektem Ing. Jaroslavem Šímou se vypravíme na vycházku zelení Týn nad Vltavou, dozvíme se, co všechno péče o zeleň obnáší, jaké radosti i starosti jsou s ní spojené, a jaké významné prvky zeleně v Týně máme. Setkáme se v 10:00 u MDK Sokolovna, projdeme náměstí, parky na nábřeží, Vinařického náměstí a zakončíme ve zbrusu nově upravených Bedřichových sadech. Chcete vědět, jak se město o zeleň stará a máte jiné otázky k tomuto tématu? Pak se připojte k příjemné dopolední vycházce. (zdarma)

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS