Seznam rubrik Pozvánky

MMR pořádá další konzultační den k bytové problematice

24. září 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

V jednacím sále Akademie veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj, Pařížská ul. č. 4, Praha 1, se uskuteční v úterý 2. října 2018 od 10.00 hodin pravidelný Konzultační den Ministerstva pro místní rozvoj k bytové problematice. Předpokládaná doba trvání je do 12.00 hodin.

Tip nejen pro deštivý víkend - Experimenta a Ekovláček v Benešově

31. srpna 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

Výlet začněte v Informačním centru na Masarykově náměstí. Získáte tu všechny potřebné informace, ať už k Experimentě nebo k Ekovláčku.
Podle odjezdu Ekovláčku si naplánujte návštěvu Experimenty. Abyste si všechno vyzkoušeli a děti si pohráli v hernách, počítejte tak s hodinou. Hodinu a čtvrt si pak vyhraďte pro jízdu vláčkem na Konopiště a zpět.

Věž Václavka nabízí výhled na Votice, prohlídku zvonů i věžních hodin

30. srpna 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

Mimo to také ukrývá jednu z indicií Velké turistické hry s rozhlednami. Touto indicií je odpověď na otázku: Kolik prken je v podlaze vyhlídkové věže votické Václavky?

Objevte tajemství tradiční výroby českých hodinek podpořené z fondů EU

29. srpna 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj pořádá v sobotu 1. září 2018 den otevřených dveří ve firmě Elton hodinářská a. s. v Novém Městě nad Metují, která vyrábí hodinky PRIM. Návštěvníci se mohou těšit na ukázku výroby hodinek, ale i představení projektů podpořených z evropských fondů a další atrakce. Dny otevřených dveří pod názvem „Kde fondy EU pomáhají“ proběhnou v průběhu září v šesti dalších krajích.

Výstava starých odrůd ovoce začne 20.9.

23. srpna 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

Výstava starých odrůd ovoce letos proběhne 20. - 27. 9. Otevřeno bude 20.9. od 14:00, dále každý den mimo pondělí v otevírací době Parazoo, 9 - 17 hod.

Zapojte se do osmého ročníku soutěže Vyfoť projekt

9. července 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj pořádá během léta tradiční fotografickou soutěž Vyfoť projekt. Hodnotit se bude v kategoriích o nejkrásnější fotografii a v kategorii „před a po“. Soutěž bude doplněna o týdenní mikrosoutěže na profilu Soutěžte s fondy na sociální síti Facebook.

Konference Jihočeský venkov

23. dubna 2018

Michael Jettmar

Datum: 10.5.2018 8:30 – 11.5.2018 14:00
Místo konání: Kulturní dům, Sídliště 710, Trhové Sviny

Seminář Enviromentální sociální podnikání

19. dubna 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku NS MAS

Ministerstvo práce a sociálních věcí zve na seminář pro nové a začínající sociální podnikatele, které zaujala možnost envirosociálního podnikání a rádi by se o ní dozvěděli více.

Regionální muzeum v Jílovém otevře novou expozici a obnovenou naučnou stezku

28. března 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku Posazavi

Historii města Jílového u Prahy a jeho okolí od pozdního středověku do nedávné minulosti představí nová stálá expozice nazvaná Jílové v odlesku zlata, kterou v neděli 8. dubna slavnostně otevře zdejší Regionální muzeum. O den dříve, v sobotu 7. dubna, muzeum otevře znovuobnovenou naučnou stezku Jílovské zlaté doly.

Znovuobjevené poklady Sudet

23. března 2018

Michael Jettmar

Vážení,
rádi bychom Vás pozvali na vernisáž výstavy „Znovuobjevené poklady Sudet". Vernisáž proběhne 27.3. 2018, 16:30-18:30, v kulturním centru Moving Station v Plzni (Koperníkova 574/56, Plzeň;).

Vědci se mohou hlásit do soutěže o ceny ministra zemědělství

13. března 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku Mze

Ministerstvo zemědělství vyhlásilo dvě veřejné soutěže pro vědce: Cenu ministra zemědělství pro mladé vědecké pracovníky pro rok 2018 a Cenu ministra zemědělství za nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a experimentálního vývoje v roce 2018.

Na den vody do Vodního domu

8. března 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

Utíká to jako voda a světový den vody, který je určen na 22. března, „přiteče“ za necelé tři týdny. Je to ideální příležitost pro návštěvu Vodního domu v Hulicích, který je pro návštěvníky otevřen celoročně.

Vánoční chrámové koncerty 2017

12. prosince 2017

Michael Jettmar

Blíží se tradiční Vánoční chrámové koncerty, jejichž výtěžek bude tentokráte věnován speciální třídě SLUNÍČKO při MŠ Husova Hořice, která se věnuje dětem s kombinovanými vadami. Finanční prostředky budou použity cíleně pro vybavení multisenzorické místnosti rehabilitační, poznávací a interakční pomůckou SNOEZELEN.

Konference SAMOSPRÁVY 2017

24. listopadu 2017

Sdružení místních samospráv ČR zve všechny starosty, zastupitele, úředníky a přátele místních samospráv na konferenci SAMOSPRÁVY 2017. Ta se uskuteční 1. prosince na Ekonomicko-správní fakultě MU v Brně.

3. ročník konference Naše příroda, věnovaný tématu Příroda ve městě

14. listopadu 2017

Michael Jettmar

Již za 14 dní se v olomouckém hotelu Clarion uskuteční 3. ročník konference Naše příroda, věnovaný tématu Příroda ve městě. Spolek Naše příroda z.s. připravil ve spolupráci s panem Ing. Janem Moravcem z Českého svazu ochránců přírody pestrý program, který zaujme nejen odborníky, ale i širokou veřejnost. Akce se koná pod záštitou Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a pana Ing. Milana Klimeše, náměstka hejtmana Olomouckého kraje, za finanční podpory společnosti NET4GAS, s.r.o. a Olomouckého kraje.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS