Seznam rubrik Dotace, granty, výzvy

IROP nepolevuje v tempu. Rozdělil v regionech již 90 miliard korun

20. června 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, dosahuje v těchto dnech dalšího významného milníku. Již více než 90 miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj bylo rozděleno 6 567 projektům po celé České republice. Příjemci tak realizují projekty za 79 % prostředků, které má IROP k dispozici.

MMR poskytne na rozvoj regionů 1,45 miliardy korun

18. června 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří celkem 877 projektů za 1,45 miliardy korun. Dotace poputují do našich obcí díky programu Podpora rozvoje regionů 2019+, který je zaměřen na obnovu a rozvoj regionů, realizaci projektů zvyšujících kvalitu života jejich obyvatel a zvýšení atraktivity obecního prostoru. Více než třetina peněz půjde na obnovu místních komunikací v obcích, kdy nově mohly žádat obce i nad 3 tisíce obyvatel.

Vláda ČR přijala nová opatření v rámci programu RE:START

17. června 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová dnes představila na vládě 16 nových opatření v rámci Souhrnného akčního plánu restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje. Tato opatření pomohou strukturálně postiženým regionům vytvořit další rozvojové možnosti v oblastech podpory výzkumu a vývoje, vzdělávání, podnikání, bytové politiky, ale třeba i dopravního napojení strategického významu.

Dotace Dešťovka: Víte, kolik dostanete?

10. června 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Zelená úsporám

Dotační program Dešťovka přispívá až 105 000 korun na efektivnější využívání dešťové a odpadní vody na zahradě i v domácnosti. Podívejte se, jaké tři základní varianty program nabízí.

OBCE MOHOU ŽÁDAT KRAJ O DOTACE NA DOBROVOLNÉ HASIČE

31. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Zlínský kraj

ZLÍNSKÝ KRAJ – Částku 6,7 milionu korun hodlá formou dotací přidělit Zlínský kraj obcím pro jejich jednotky sborů dobrovolných hasičů. Tyto peníze pomohou ke zvýšení akceschopnosti jednotek v příštím roce při zabezpečování plošného pokrytí území kraje. Rámec tohoto dotačního programu již odsouhlasila krajská rada a doporučila krajským zastupitelům jeho schválení.

Evropské fondy pomáhají: Hasiči ve Vracově mají novou stanici

30. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Hasiči ve Vracově (Jihomoravský kraj) díky podpoře evropských fondů postavili moderní stanici, která umožňuje rychlejší výjezd k zásahům a poskytuje i zázemí pro výuku nových adeptů. Díky reportáži, kterou připravil Deník ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj, můžete zjistit k čemu více než 17 milionů z fondů EU přispělo.

O dotace z PRV se v Posázaví ucházejí tři projekty dohromady za 2,6 milionu korun

30. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

Tři projekty o celkových způsobilých výdajích 2,6 milionu korun se ucházejí ve 3. výzvě o dotaci z Programu rozvoje venkova (PRV), kterou vyhlásila Místní akční skupina (MAS) Posázaví. S pomocí evropských peněz chtějí žadatelé modernizovat sociální zařízení v hostelu Bisport v Kácově, rekonstruovat objekt a chladírenskou technologii statku v Rudolticích a modernizovat prodejnu Řeznictví U Tintěrů v Jílovém u Prahy. O tom, které projekty budou podpořeny, rozhodne Výběrová komise, musí je schválit Výkonný výbor a potvrdit Programový výbor MAS Posázaví. Potom budou doporučeny k registraci řídícímu orgánu, kterým je Státní zemědělský intervenční fond (SZIF).

Přihlaste se do soutěže o ten nejlepší zpravodaj

29. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

O nejlepší obecní či městský zpravodaj roku 2018, ale také třeba o nejlepší zpravodaj mikroregionu či MAS můžete zabojovat v celostátní soutěži, kterou již po osmé vyhlásilo občanské sdružení Civipolis o.p.s.

OPŽP Omezení realizace projektů fyzických osob nepodnikajících

27. května 2019

Michael Jettmar

S účinností od 22. května platí pro aktuálně vyhlášené výzvy v rámci nástroje CLLD pro Místní akční skupiny (87., 88., 127.) omezení realizace projektu fyzických osob nepodnikajících na pozemcích, které nejsou v jejich vlastnictví.

Od dnešního dne mohou obce žádat o dotace z nového programu VÝSTAVBA

20. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) dnešním dnem (20.5. 2019) začíná přijímat žádosti v rámci nového dotačně-úvěrového programu VÝSTAVBA. Informace o způsobu podání žádosti včetně povinných náležitostí a podmínky výzvy naleznete na webových stránkách SFRB. Program přispěje ke zvyšování dostupnosti bydlení.

MMR: Muzea dostanou z IROP více než 2,55 miliardy korun

17. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

V sobotu 18. května slavíme Mezinárodní den muzeí. Také díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, přispíváme ke zlepšení muzejní činnosti a k zachování důležitých historických předmětů a dokumentů pro budoucí generace. IROP dosud podpořil 55 projektů krajských a státních muzeí za celkem 2,55 miliardy korun.

MMR: Právě vychází publikace Národní dotační zdroje

9. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Kde a jak mohou samosprávy čerpat finanční prostředky z tuzemských programů v gesci ministerstev a dalších organizací? Na tyto a další otázky odpovídá nová publikace Svazu měst a obcí ČR a Ministerstva pro místní rozvoj. Jmenuje se "Národní dotační zdroje - Příležitosti a možnosti pro města a obce" a formou souhrnných informací a přehledných tabulek čtenáře provádí dotačními příležitostmi a možnostmi pro města a obce.

MMR podpoří 240 projektů na zlepšení kvality bydlení 609 miliony korun

26. dubna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo akce určené k financování na podporu bydlení a výstavbu technické infrastruktury. Na celkem 240 projektů poputuje téměř 609 milionů korun. Dotace pomohou zvýšit kvalitu bydlení v České republice.

MAS Posázaví vyhlásila 3. výzvu k předkládání žádostí o dotace z PRV

17. dubna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

Místní akční skupina Posázaví dnes vyhlásila třetí výzvu k předkládání žádostí o podporu z Programu rozvoje venkova (PRV) na období 2014–2020. Ve třech Fichích (oblastech podpory) je připraveno k rozdělení celkem 27 milionů korun. Žádosti o dotace se budou přijímat od 17. dubna do 27. května 2019. Zájemci mohou své záměry konzultovat osobně, telefonicky nebo mailem. Kontakt: Bohunka Zemanová, tel.: 723 881 081, e-mail zemanova@posazavi.com. MAS pořádá pro veřejnost a žadatele seminář k přípravě projektů, které se chtějí ucházet o podporu v 3. výzvě PRV, a to v úterý 30. 4. 2019 od 13 hodin v Posázaví o.p.s. na Masarykově náměstí 1 v Benešově.

MMR: IROP má k dispozici v aktuální výzvě 2,5 miliardy na zateplení bytových domů

17. dubna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Vlastníci bytových domů, společenství vlastníků jednotek a bytová družstva mohou stále získat dotace na zateplování bytových domů. IROP (Integrovaný regionální operační program), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, má v aktuální výzvě pro příjemce připraveno zhruba 2,5 miliardy korun na energetické úspory. Předložením projektu lze získat dotaci ve výši 30–40 % z celkových způsobilých výdajů projektu.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS