Seznam rubrik Dotace, granty, výzvy

S budováním digitální infrastruktury pomůže spolupráce s obcemi a síť regionálních koordinátorů.

30. června 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

S cílem zvýšit dostupnost internetu a souvisejících služeb

Na registraci do soutěže Náš evropský projekt zbývají obcím poslední dva týdny

6. května 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Vítězové si rozdělí 150 tisíc Kč na uspořádání obecních slavností

MMR: Výzva na zateplování bytových domů a novelizovaný program Výstavba jsou zahájeny

2. března 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Dnes byl zahájen příjem žádostí do programu Zateplování, který je učen na energetickou modernizaci bytových domů v České republice s výjimkou hlavního města Prahy. Poskytované úvěry jsou bezúročné. Pokračuje též příjem žádostí do dotačně-úvěrového programu Výstavba pro obce, který byl po četných jednáních se starosty a starostkami v důležitých bodech novelizován.

Evropské komisi byly představeny návrhy směřování nových operačních programů

23. října 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ve dnech 22. a 23. října proběhlo v Praze jednání se zástupci Evropské komise. Již třetí setkání k přípravě programového období 2021-2027 se zaměřilo hlavně na Dohodu o partnerství a operační programy; stranou však nezůstaly ani další otázky spojené se současností i budoucností čerpání prostředků z fondů EU.

Vláda schválila rozpočet Státního fondu rozvoje bydlení na příští rok

16. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová dnes předložila vládě návrh rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení na rok 2020 a střednědobého výhledu na roky 2021-2022. Návrh počítá s navýšením rozpočtu o 340 milionů korun, a to zejména kvůli novému programu Výstavba pro obce, který pomáhá s řešením dostupného bydlení v obcích.

Zážitky i poznání přinesou dny otevřených dveří projektů podpořených z fondů EU

30. srpna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj v příštích týdnech pořádá napříč republikou dny otevřených dveří sedmi projektů podpořených z fondů EU. Návštěvníci se tak budou moci na vlastní oči přesvědčit, kde evropské fondy pomáhají – své dveře otevře například hřebčinec v Písku či zlínská expozice filmu. Mimo prohlídek běžně nepřístupných prostor na návštěvníky čeká bohatý doprovodný program a aktivity pro celou rodinu.

Program Výstavba hlásí první podané žádosti

21. srpna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Od letošního května Ministerstvo pro místní rozvoj nabízí nový dotačně úvěrový program Výstavba, který využívá základní prvky původního návrhu zákona o sociálním bydlení. Tato cesta podpory je výrazně rychlejší, než tvorba nového zákona, kdy by první byty vznikly nejdříve na konci roku 2021.

Osmé kolo Programu rozvoje venkova se zaměří na podporu boje s kůrovcovou kalamitou

1. srpna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství připravilo pravidla pro 8. kolo příjmu žádostí o podporu z Programu rozvoje venkova (PRV). Investice budou směřovat například na potlačení kůrovcové kalamity, do rozvoje potravinářských a lesnických podniků i na vzdělávání. Celkem je pro 8. kolo PRV přichystáno více než 1,6 miliardy korun. Spuštěna bude i 16. výzva OP Rybářství, ve které mohou rybáři získat 130 milionů korun.

Vláda projednala stěžejní dokumenty k čerpání EU dotací

31. července 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj předložilo v úterý 30. 7. vládě tři stěžejní dokumenty týkající se současného i budoucího programového období. Dokumenty se týkaly naplňování cílů a výsledků dosažených ke konci minulého roku a přípravy budoucího operačních programů a Dohody o partnerství, a to včetně koncepce priorit pro budoucí financování.

Informace k výběrovému řízení projektu MASky v obraze 2019

29. července 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MAS Český Západ

Chystá se výběrové řízení Vzdělávání pracovníků MAS v regionech z projektu „MASky v obraze 2019“.Předmětem výběrového řízení bude organizace, školení a technicko-administrativní zajištění vzdělávacích akcí pro zaměstnance MAS na témata Obecné IT základní a pokročilé, Účetní, ekonomické a právní kurzy a Měkké a manažerské dovednosti. Forma kurzů bude prezenční a tréninková, dle obsahové náplně a metodiky stanovené zadavatelem.

Více než 20 milionů korun získají města a obce na obnovu po živelních pohromách

1. července 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Do našich měst a obcí půjde od Ministerstva pro místní rozvoj více než 20 milionů korun na opravy mostů, silnic a lávek, které poničily živelní pohromy. Dotace tedy slouží výhradně k rekonstrukci nebo opravě obecního a krajského majetku postiženého živelní nebo jinou pohromou v roce 2018. Nejvíce financí letos získá Zlínský kraj, a to zejména Vsetínsko.

IROP nepolevuje v tempu. Rozdělil v regionech již 90 miliard korun

20. června 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, dosahuje v těchto dnech dalšího významného milníku. Již více než 90 miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj bylo rozděleno 6 567 projektům po celé České republice. Příjemci tak realizují projekty za 79 % prostředků, které má IROP k dispozici.

MMR poskytne na rozvoj regionů 1,45 miliardy korun

18. června 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří celkem 877 projektů za 1,45 miliardy korun. Dotace poputují do našich obcí díky programu Podpora rozvoje regionů 2019+, který je zaměřen na obnovu a rozvoj regionů, realizaci projektů zvyšujících kvalitu života jejich obyvatel a zvýšení atraktivity obecního prostoru. Více než třetina peněz půjde na obnovu místních komunikací v obcích, kdy nově mohly žádat obce i nad 3 tisíce obyvatel.

Vláda ČR přijala nová opatření v rámci programu RE:START

17. června 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová dnes představila na vládě 16 nových opatření v rámci Souhrnného akčního plánu restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje. Tato opatření pomohou strukturálně postiženým regionům vytvořit další rozvojové možnosti v oblastech podpory výzkumu a vývoje, vzdělávání, podnikání, bytové politiky, ale třeba i dopravního napojení strategického významu.

Dotace Dešťovka: Víte, kolik dostanete?

10. června 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Zelená úsporám

Dotační program Dešťovka přispívá až 105 000 korun na efektivnější využívání dešťové a odpadní vody na zahradě i v domácnosti. Podívejte se, jaké tři základní varianty program nabízí.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS