Seznam rubrik Další zprávy z venkova

Obce se opět obávají omezení služeb pošt

10. listopadu 2017

Michael Jettmar

Středeční neudělení licence pro poskytování základních poštovních služeb České poště, které oznámil Český telekomunikační úřad, otřásá malými obcemi. Obávají se snížení dostupnosti služeb pošty.

Starostové z celé republiky požadují změnu ve zveřejňování majetkových přiznání. Obávají se zneužití citlivých údajů

7. listopadu 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Jednání Rady Svazu měst a obcí ČR, tedy jednoho z nejvyšších orgánů společenství hájícího zájmy samospráv, bylo pomyslnou tečkou XX. celostátní finanční konference (CFK). Starostové z celé České republiky na dvoudenní CFK debatovali o tom, co je v oblasti financování trápí a co je třeba změnit. Vše vyústilo v usnesení Rady, která mimo jiné odmítla novelu zákona o střetu zájmů. Podle představitelů samospráv právní předpis neopodstatněně a nepřiměřeně zasahuje do soukromí zastupitelů. Starostové tak požadují, aby se zveřejňování majetkových přiznání změnilo a přístup k nim měly pouze kontrolní orgány.

Registr smluv a dobrovolné svazky obcí: aktuální výklad

6. listopadu 2017

Michael Jettmar

Ministerstvo vnitra přehodnotilo své předcházející stanovisko a upravilo svůj metodický výklad v otázce povinnosti zveřejňování smluv dobrovolnými svazky obcí. Našim příznivcům přinášíme komentář.

MINISTRYNĚ ŠLECHTOVÁ: NOVELA STAVEBNÍHO ZÁKONA ZRYCHLÍ VYDÁVÁNÍ STAVEBNÍCH POVOLENÍ

3. listopadu 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

03.11.2017: Již 1. ledna příštího roku nabývá účinnosti novela stavebního zákona, na níž ministryně Karla Šlechtová spolu s odborníky pracovala tři roky. Novela řeší řadu palčivých problémů v současném stavebnictví. V září letošního roku ministryně Šlechtová zároveň předložila Vládě ČR základní teze Rekodifikace veřejného stavebního práva.

KOMUNÁLNÍ POLITIK ROKU 2017 BUDE ZNÁM UŽ PŘÍŠTÍ ÚTERÝ

27. října 2017

Michael Jettmar

Slavnostní vyhlášení soutěže Komunální politik roku 2017 proběhne již v úterý 31. října za přítomnosti ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové, která nad akcí převzala záštitu. Ceremoniál se uskuteční ve 14 hodin v Poslanecké sněmovně.

MMR: VELKÁ FINANČNÍ INJEKCE ČESKÝM PAMÁTKÁM

26. října 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

České památky se mohou těšit až na 11 miliard korun. Tato jedinečná částka je poslední příležitostí tak velkého rozsahu, jakou mohou z evropských dotací naše památky získat. V Integrovaném regionálním operačním programu (IROP) je v současné době realizováno již 99 projektů obnovy památek, muzeí a knihoven za 5,25 mld. Kč.

Evropští lesní pedagogové jednají na Vysočině

4. října 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Odborné přednášky, ale i praktické ukázky přímo v terénu jsou na programu 12. Evropského kongresu lesní pedagogiky, který se do pátku koná ve Sněžném-Milovech na Vysočině. Kromě lesníků z Česka se setkání účastní i zástupci 12 evropských zemí, celkem 140 lesních pedagogů.

Vítězem středočeského kola Ekologické olympiády se stalo Gymnázium Benešov

2. října 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku kraj blanickych rytiru

Studenti z čtrnácti středních škol Středočeského kraje se 22. až 23. září 2017 sjeli do Vlašimi, aby se zúčastnili 23. ročníku středočeského kola Ekologické olympiády. V tříčlenných týmech se zde utkali ve dvou praktických a dvou teoretických úlohách, ve kterých měli za úkol zapojit nejen svou paměť, ale také logické uvažovaní, prezentační dovednosti a praktickou zručnost. Titul vítězů získalo družstvo Gymnázia Benešov ve složení Slavomír Bury, Richard Fleischhans a Jonáš Vlasák, které získalo 309,5 bodů ze 400 možných.

V bývalé radnici v Sázavě našla zázemí škola a městská policie

29. září 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

Mateřská škola, školní družina, zájmové kroužky i služebna městské policie našly zázemí v rekonstruované budově bývalého městského úřadu ve Školské ulici v Sázavě. Oprava se uskutečnila ve dvou etapách a stála dohromady čtyři miliony korun. Město na ni dostalo dotaci 980 000 korun ze Státního fondu životního prostředí, zbytek zaplatilo z vlastních zdrojů. Druhou etapu realizovalo v letošním roce.

Seminář k nové právní úpravě odměňování členů zastupitelstev

26. září 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

V souvislosti s novelou zákonů o územních samosprávných celcích (zákon č. 99/2017 Sb., který nabývá dne 1. ledna 2018), která zavádí nový systém odměňování členů zastupitelstev, Vás zveme na seminář k této nové právní úpravě pořádaný Ministerstvem vnitra.

Sedmý ročník ankety Alej roku má zatím patnáct nominací

22. září 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku Arnika

Spolek Arnika letos už sedmým rokem hledá nejkrásnější stromořadí České republiky. Lidé zatím v anketě nominovali patnáct alejí z osmi krajů. Anketa Alej roku sbírá nominace do 31. října 2017.

Neveklov rozšířil mateřskou školu, kapacita vzrostla na 120 dětí

12. září 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

Zajistit dostatečnou kapacitu pro předškolní vzdělávání a zkvalitnit zázemí školského zařízení pomohla dostavba mateřské školy v Neveklově. Výsledkem modernizace za 7,5 milionu korun je nová třída pro 25 dětí, včetně vybavení a výdejny stravy, nových venkovních a vnitřních herních prvků a kompenzačních pomůcek i upravená školní zahrada. Nový školní pavilon město vybudovalo s pomocí dotace z Evropského fondu pro regionální operační program, uvedl neveklovský starosta Jan Slabý. Nová přístavba se slavnostně otevřela 1. září.

ZŠ Čerčany má novou tělocvičnu a pět nových tříd, dohromady za 81 milionů korun

11. září 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

Zvýšení kapacity a zlepšení podmínek pro vzdělávání přinesla rozsáhlá modernizace Základní školy v Čerčanech. Začala loni v květnu a skončila letos v srpnu. Její součástí byla stavba nové tělocvičny, pěti učeben a administrativního zázemí. Celkové náklady na stavbu a část vybavení dosáhly 81 milionů korun, z toho 54 milionů korun pokryla dotace od Ministerstva financí, zbytek zaplatila obec ze svého rozpočtu. Část nákladů pomohou na základě dohod o spolupráci uhradit okolní obce, jejichž děti čerčanskou základní školu navštěvují.

KARLA ŠLECHTOVÁ SE SETKALA S PŘEDSEDOU KOMISE RADY ASOCIACE KRAJŮ HEJTMANEM JOSEFEM BERNARDEM

1. září 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

30.08.2017: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se dnes v dopoledních hodinách setkala s předsedou Komise Rady Asociace krajů ČR pro regionální rozvoj, zemědělství a venkov Josefem Bernardem. Ministryně během jednání informovala o záměru posilovat národní programy zaměřené na podporu prioritních oblastí pro území např. pro rekonstrukci místních komunikací či podpoře v bydlení. Chce také zapojit kraje do přípravy programového období po roce 2020. V této souvislosti informovala o již probíhajících aktivitách MMR v oblasti přehodnocení územních statistických jednotek, tzv. NUTS.

Fórum rodinné politiky

16. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Letos poprvé realizuje Ministerstvo práce a sociálních věcí Fórum rodinné politiky, které se bude konat ve dnech 31. srpna a 1. září 2017 v Parkhotelu v Plzni s cílem vyvolat soustavnou veřejnou debatu ohledně cílů a zaměření rodinné politiky v České republice.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS