Seznam rubrik Cestovní ruch

V zoo Ostrava mohou lidé vidět silně invazivní rostlinu nebo rostlinu vonící po vanilce

28. srpna 2017

Michael Jettmar

Kyprej vrbice a otočník stromovitý – to jsou dvě rostliny, které mohou v ostravské zoo v těchto dnech lidé vidět. Jedna z rostlin je silně invazivní rostlina a druhá voní po vanilce. Informuje o tom Šárka Nováková, tisková mluvčí Zoo Ostrava.

Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou

2. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

Jste vodáci tělem i duší, je vodáctví vaší vášní, koníčkem, způsobem relaxace nebo pouhou vzpomínkou na dětství či mládí? Nejste jen tak obyčejní suchozemští turisté ale vodní turisté, kteří splouvají řeky a potoky? A litujete, že neexistuje pro vás vaše Mekka, místo zaslíbené? Pak vězte, že pro vás máme dobrou zprávu. Unikátní muzeum v celých Čechách a možná i v Evropě bylo na konci září 2015 otevřeno ve Zruči nad Sázavou! Najdete ho v areálu Zručského dvora jen pár kroků od zámku a umožní vám poznat historii i současnost tohoto rekreačního sportu.

Tři atraktivní turistické cíle u Želivky navštívíte na jedinou vstupenku

26. července 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

Společná vstupenka „Zážitky u Želivky“ se vyplatí těm, kteří se chystají navštívit Vodní dům, Včelí svět, Vodácké muzeum a Kolowratskou věž ve Zruči nad Sázavou. Její držitel oproti zvlášť zakoupeným vstupenkám ušetří 20% a navíc si bude moci vychutnat dobrou kávu a nápoj k jídlu zcela zdarma.

Jihočeský kraj jednal o spolupráci v oblasti kultury s čínskou provincií Henan

19. července 2017

Michael Jettmar

Zvýšit zájem čínských turistů o návštěvu Jihočeského kraje, vyměnit si zkušenosti z oblasti péče o památky a navázat hlubší spolupráci v kulturní oblasti. To bylo cílem pondělní schůzky zástupců Jihočeského kraje a jeho zřizovaných organizací s čínskou delegací z provincie Henan.

Velkopavlovickou oblast ovládlo červené víno, velmi oblíbené jsou cyklotrasy kolem sklípků

3. července 2017

Michael Jettmar

Putování za vínem, příjemný košt a návštěva bud už dávno nejsou záležitostí podnikových zájezdních autobusů nebo škodovek narvaných konzumenty až po střechy. Víno jsme se naučili kultivovaně vychutnávat, ve stále větší oblibě jsou cyklostezky po viničních tratích, jak je známe z okolních států.

Strážci památek dobyli hrad Zlenice

26. června 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku Posazavi

Jen málokomu se poštěstí strávit noc v starobylých hradbách. Řadu dobrodruhů, kteří se tímto zážitkem mohou pochlubit, rozšířilo minulý týden osm školáků, kteří prožili den a noc na hradě Zlenice u Senohrab jako odměnu za vítězství v soutěži Strážci památek 2017. Soutěž byla vyhlášena v rámci udržitelnosti projektu „Po cestách a hradech doby Karla IV“., který společně realizovaly společnosti Posázaví o.p.s. a Místní akční skupina Pomalší o.p.s.

Na Zámek Ratměřice se vrací život

26. června 2017

Michael Jettmar

Klasicistní zámek, původně z počátku 18. století, v obci Ratměřice na Benešovsku dlouhá léta chátral. Během několika posledních let proběhla náročná rekonstrukce zámku i revitalizace rozsáhlého zámeckého parku s nejvyššími sekvojovci v Česku. Nyní je tato kulturní památka přeměněna na luxusní hotelový resort s restaurací Sequoia a opět je tak přístupná veřejnosti.

MMR PODPOŘÍ 115 MILIONY KORUN CESTOVNÍ RUCH V ČESKÉ REPUBLICE

20. června 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

V rámci Národního programu podpory cestovního ruchu byly schváleny návrhy dotací pro 96 akcí za více jak 115, 467 mil. Kč. Podpora půjde na rozvoj základní a doprovodné infrastruktury a nově pomůže realizovat marketingové aktivity krajů a destinačních společností.

Hluboká opět přivítá jaro stezkou za obřími kraslicemi

3. dubna 2017

Michael Jettmar

Již tradičně oslaví návštěvníci Hluboké nad Vltavou velikonoční svátky hledáním obřích umělecky ztvárněných kraslic. V sobotu 15. dubna se na počest příchodu jara slavnostně otevře stezka se čtyřiadvaceti, více než 700 kilogramů vážícími, kraslicemi z dílny výtvarníka a designera Matouše Holého.

Obnova památek 2017 střechy historických budov

7. února 2017

Michael Jettmar

6. 2. 2017 Propamatky.info: Jedna z exkurzí zavede účastníky konference také do Obecního domu na náměstí republiky. Jedna z exkurzí zavede účastníky konference také do Obecního domu na náměstí republiky. | Foto: Stepkonicek - Wikimedia Commons | Licence: CC-BY-SA 3.0 PRAHA | Ve dnech 14.–15. března se uskuteční 17. ročník konference Obnova památek, tentokrát na téma střech historických budov. Přednášky si účastníci setkání vyslechnou 14. března na Masarykově koleji, exkurze mohou absolvovat následující den.

Blaničtí rytíři plánovali novinky v cestovním ruchu

3. února 2017

Michael Jettmar

Ve Vlašimi se dne 3. 2. sešli partneři národního geoparku Kraj blanických rytířů, aby společně vyhodnotili loňskou turistickou sezónu a připravili se na letošní.

Příjem žádostí o dotace na cestovní ruch prodloužen

5. ledna 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

Příjem žádostí o podporu v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech byl prodloužen. Žadatelé tak mohou své projekty zasílat až do 16. ledna 2017, místo původně stanoveného termínu 6. ledna 2017. Celkem 300 milionů korun v programu na podporu cestovního ruchu má v České republice přispět na zvýšení konkurenceschopnosti destinací a zlepšit přínosy turismu.

Oblastní galerie opět zaznamenala rekordní návštěvnost

3. ledna 2017

Michael Jettmar

Uplynulý rok 2016 byl pro Oblastní galerii Liberec opět rekordním, co do návštěvnosti. Do galerie sídlící v prostorách bývalých městských lázní, si našlo v minulém roce cestu o takřka 1.500 návštěvníků více než v roce 2015. Celkem dorazilo na některou z výstav nebo pořádaných akcí 43.870 návštěvníků. Zřizovatelem galerie je Liberecký kraj.

Projekt Ora et labora připomene místa spojená s počátky českých dějin

1. listopadu 2016

Seznámit přístupnou formou širokou i odbornou veřejnost s mimořádně významnými lokalitami souvisejícími s počátky českých dějin a rozvojem regionu dolního Posázaví je cílem projektu Ora et labora (Modli se a pracuj), který připravilo Regionální muzeum v Jílovém u Prahy. Naučnou stezkou spojí benediktinský Ostrovský klášter na soutoku Vltavy a Sázavy u Davle se zaniklým středověkým městem Sekanka. Součástí projektu bude 3D model, který obě historická místa přiblíží návštěvníkům formou virtuální prohlídky. Projekt je financován z grantového daru společnosti Mitsubischi corporation a bude realizován do konce března 2017.

ŠPINDLEROVSKÁ ZIMA 22.-24.1.2016

18. ledna 2016

Logo:  k článku spindler mlyn

Špindlerův Mlýn je jedinečnou zimní destinací, kde si užívají všichni. Jak ti, co milují lyžování, sáňkování a další rozmanité zimní sporty, tak i ti, kteří dávají přednost klidným chvilkám plným relaxace, procházek a ničím nerušené pohody.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS