Seznam rubrik Cestovní ruch

MMR: Průvodci budou mít více času na získání průkazu

1. června 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Vláda ČR dnes schválila návrh Ministerstva pro místní rozvoj, aby byl průvodcům dočasně odpuštěn poplatek tisíc korun za vydání průkazu, který budou k výkonu své činnosti potřebovat od března příštího roku. Jde o další způsob, jak pomoci poskytovatelům průvodcovských služeb, které postihla koronavirová krize. Nebude se tak dále prohlubovat jejich už tak tíživá finanční situace, vzhledem k útlumu jejich činnosti v důsledku pandemie onemocnění COVID 19.

Poslanecká sněmovna ČR schválila novelu zákona o cestovním ruchu

9. dubna 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Poslanci Parlamentu ČR schválili během včerejšího jednání také novelu zákona o některých podmínkách podnikání a o výkonu některých činností v oblasti cestovního ruchu. Stát tak získá přehled o poskytování ubytovacích služeb prostřednictvím Airbnb a podobných internetových platforem. Nyní novelu projedná Senát ČR.

MMR připravuje pomoc na podporu domácího cestovního ruchu

23. března 2020

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj připravuje nástroj na financování rozvoje domácího cestovního ruchu. Ten by měl pomoci firmám působícím v cestovním ruchu zmírnit dopady omezení na jejich podnikání. Je nesmírně důležité v začátcích krize v souvislosti v koronavirem pomoci. Podstatou programu by byly takzvané rekreační vouchery pro zaměstnance a osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) pro pobyty v České republice formou benefitů.

Veletrh regiony

25. září 2019

Michael Jettmar

Vážení,tak jako každý rok, i ten příští, vrámci veletrhu cestovního ruchu REGIONY, pořádáme již 5. ročník soutěže TURISTPROPAG. Soutěž se uskuteční na výstavišti vLysé nad Labem ve dnech 16. –18. 4. 2020.

PROPAMÁTKY součástí Europa Nostra

28. června 2019

Michael Jettmar

Propamatky.info: Ředitel Institutu pro památky a kulturu Aleš Kozák Ředitel Institutu pro památky a kulturu Aleš Kozák | Foto: Tom Droppa | Licence: Všechna práva vyhrazena PÍSEK | Institut pro památky a kulturu, provozoval redakce PROPAMÁTKY, se v červnu 2019 stal oficiálním členem Europa Nostra. Evropská síť, která sdružuje více než 250 neziskových organizací, dlouhodobě upozorňuje na hodnoty a význam kulturního dědictví.

Konference Raná péče podpoří rodiny dětí se specifickými potřebami

26. října 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

O inkluzi v předškolním vzdělávání, včasné logopedické intervenci nebo podpoře rodin, do nichž se narodilo dítě s postižením nebo ohroženým vývojem, budou hovořit 8. listopadu 2018 v Benešově účastníci Konference Raná péče. Pro odborníky, studenty i zájemce z řad veřejnosti ji pořádá Raná péče Centra sociálních služeb (CSS) Tloskov. Akce se uskuteční v rámci 11. ročníku osvětové kampaně Týden rané péče, kterou od 5. do 11. listopadu pořádá Společnost pro ranou péči, z.s.

Ukázková zahrada vyroste na náměstí v Telči a pozve nejen na Víkend otevřených zahrad

29. května 2018

Michael Jettmar

Druhý červnový víkend (9.-10. června 2018) se bude již podeváté konat Víkend otevřených zahrad - akce, v rámci níž je možné po celé republice navštívit jindy nepřístupné zahrady, či si běžně přístupné zahrady vychutnat v jiném světle - s průvodcem či kulturním programem. V tomto čase stojí za to vyrazit na Vysočinu.

Akce Rozkvetlý Štiřín přilákala rekordních 2 000 návštěvníků

22. května 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

Rekordních 2 000 návštěvníků letos navštívilo tradiční akci Rozkvetlý Štiřín. Za krásného počasí si užili komentovanou prohlídku parku se známým botanikem a stromovědcem Václavem Větvičkou i besedu o cestování s Ondřejem Neffem. Nechyběly unikátní výstavy a veselé loutkové divadlo pro děti Sněhurka a sedm trpaslíků.

MMR: NOVELA ZÁKONA NA OCHRANU KLIENTŮ CESTOVNÍCH KANCELÁŘÍ DOSTALA ZELENOU

13. dubna 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

13.04.2018: Třetím čtením dnes prošla v Poslanecké sněmovně novela zákona o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Nyní míří do Senátu. Díky nové právní úpravě, kterou připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj, každý zákazník před zakoupením zájezdu obdrží přesné informace nejen o nakupovaných službách, ale i o způsobu jejich zajištění pro případ úpadku cestovní kanceláře.

Pomohou nové turistické destinace cestovnímu ruchu?

4. dubna 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

Dotace mohou být dobrým sluhou, ale špatným pánem. Příkladem je cestovní ruch. Jeho propagace byla dlouhá léta na okraji zájmu evropských i národních dotačních titulů. Mělo by se to ale změnit. Společnosti, které budou chtít na národní finanční zdroje dosáhnout, však budou muset nově mít certifikaci Organizace destinačního managementu turistické oblasti, kterou uděluje národní destinační agentura CzechTourism. Získání certifikátu je podmíněno splněním základních kritérií pro danou kategorii oblasti, která stanovují minimální hranice pro potenciál cestovního ruchu, velikost oblasti a rozvojové možnosti, stejně jako nutné podmínky pro řízení cestovního ruchu. Vidina balíku peněz, které by do cestovního ruchu měly hypoteticky přitéct, je důvodem vzniku nových turistických destinací, které často boří roky dobře fungující spojení. Výjimkou není ani Středočeském kraji.

Fórum cestovního ruchu představilo novinky turistické sezóny v Posázaví

23. března 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

O pestrém výběru zážitků na vodě i železnici, o historických památkách nebo nabídce služeb v regionu se hovořilo na Fóru cestovního ruchu, které pořádala společnost Posázaví o.p.s. v Huti František na Benešovsku. Podělit se o zkušenosti, novinky i záměry přijela třicítka zástupců regionálních informačních center i obcí, správců památek a podnikatelů v cestovním ruchu.

Ministr zemědělství Milek jednal v Paříži se svým francouzským protějškem Travertem o nekalých obchodních praktikách

27. února 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Spravedlivé fungování společného trhu, postavení zemědělců v potravinovém řetězci v souvislosti s nekalými obchodními praktikami, dvojí kvalita potravin nebo budoucí podoba Společné zemědělské politiky (SZP). Tato témata byla předmětem jednání ministra zemědělství Jiřího Milka a francouzského ministra zemědělství a potravinářství Stéphana Traverta v Paříži.

MMR PŘIJALO TÉMĚŘ 100 ŽÁDOSTÍ O DOTACI Z OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU

17. ledna 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

V těchto dnech byla ukončena možnost podávat žádosti o dotace na projekty v oblasti cestovního ruchu. Ministerstvo pro místní rozvoj eviduje v podprogramu Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu 96 podaných žádostí v celkové výši 101 milionů korun.
„Program je zaměřen především na podporu vzniku nových nebo zkvalitnění stávajících služeb cestovního ruchu v našich regionech. Věřím, že dojde k dalšímu zlepšení komfortu pro návštěvníky daných krajů,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Advent na Františku

8. prosince 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

Nahlédnout do tajů křehké krásy skla budou moci návštěvníci tradičního Adventu na Františku, který pořádá 9. a 10. prosince Centrum sklářského umění huť František v Sázavě na Benešovsku. Kromě předvádění sklářských technik, trhů s rukodělnými dárky, zdobení vánočních ozdob a perníčků, pískování skla, korálkování nebo soutěže skřítka Kerblíka nabídne také stylové občerstvení.

Mezinárodní cyklokoridor má propojit Prahu s Vídní, Berlínem a Kodaní

8. listopadu 2017

Michael Jettmar

Praha (8. listopadu 2017) – Mezinárodní setkání českých, rakouských a německých partnerů, pořádané v Praze Nadací Partnerství ve spolupráci s MHMP, řešilo cyklistické propojení mezi důležitými evropskými metropolemi Kodaní, Berlínem a Vídní. Celkem má cyklokoridor s délkou cca 1.500 km využít především stávajících evropských a národních dálkových cyklotras EuroVelo 4, 7 a 13, cyklostezku Odra – Nisa v Německu a Česku, Greenway Jizera, Greenways Praha Vídeň. Tématem jednání zástupců turistických destinačních organizací z Dolního Rakouska, Meklenburska-Pomořanska, Saska, Brandenburska a Česka bylo napojení jednotlivých cyklotras do jednoho celku.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS