Seznam rubrik Cestovní ruch

Mezinárodní cyklokoridor má propojit Prahu s Vídní, Berlínem a Kodaní

8. listopadu 2017

Michael Jettmar

Praha (8. listopadu 2017) – Mezinárodní setkání českých, rakouských a německých partnerů, pořádané v Praze Nadací Partnerství ve spolupráci s MHMP, řešilo cyklistické propojení mezi důležitými evropskými metropolemi Kodaní, Berlínem a Vídní. Celkem má cyklokoridor s délkou cca 1.500 km využít především stávajících evropských a národních dálkových cyklotras EuroVelo 4, 7 a 13, cyklostezku Odra – Nisa v Německu a Česku, Greenway Jizera, Greenways Praha Vídeň. Tématem jednání zástupců turistických destinačních organizací z Dolního Rakouska, Meklenburska-Pomořanska, Saska, Brandenburska a Česka bylo napojení jednotlivých cyklotras do jednoho celku.

Technická památka na Šumavě, kde voda teče do kopce

19. října 2017

Michael Jettmar

Takový je první dojem při cestě kolem Vchynicko-tetovského plavebního kanálu při cestě kolem něj od parkoviště v Mechově. Jeho koryto prakticky kopíruje vrstevnici, a zejména cyklista má pocit, že sjíždí z kopce proti toku vody. Rozhodně nelze vynechat zastavení u bývalé Hauswaldské kaple.

Vernisáží to začalo

18. října 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

Ve čvrtek 5. října byla slavnostní vernisáží zahájena výstava obrazů Jiřího Hauptmanna s názvem Toulky českou krajinou. Zhlédnout ji můžete v sále Podblanického ekocentra do 5. listopadu 2017. Otevřená je od úterý do neděle v čase od 9.00 do 16.00 hodin. Jste srdečně zváni.

Nová naučná stezka provede návštěvníky venkovním areálem Vodního domu

17. října 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku český zvaz ochrancu prirody

Hulice. Příjemná procházka malebně tvarovaným terénem v okolí Vodního domu je nově doplněna sedmi moderními informačními tabulemi u jednotlivých krajinných prvků. Návštěvníci na nich najdou informace o různých projevech a podobách vody v krajině.

ŠLECHTOVÁ OCENILA PROMĚNU NÁRODNÍHO HŘEBČÍNA V KLADRUBECH NAD LABEM

3. října 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

Ministryně Karla Šlechtová dnes navštívila Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Prohlédla si projekt, který byl podpořen dotací z Integrovaného operačního programu (předchůdce dnešního Integrovaného regionálního operačního programu), který má v gesci Ministerstvo pro místní rozvoj, ve výši přes 250 milionů korun. Cílem projektu bylo obnovení 17 objektů a tří menších celků venkovních ploch v samotném jádru areálu.

V zoo Ostrava mohou lidé vidět silně invazivní rostlinu nebo rostlinu vonící po vanilce

28. srpna 2017

Michael Jettmar

Kyprej vrbice a otočník stromovitý – to jsou dvě rostliny, které mohou v ostravské zoo v těchto dnech lidé vidět. Jedna z rostlin je silně invazivní rostlina a druhá voní po vanilce. Informuje o tom Šárka Nováková, tisková mluvčí Zoo Ostrava.

Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou

2. srpna 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

Jste vodáci tělem i duší, je vodáctví vaší vášní, koníčkem, způsobem relaxace nebo pouhou vzpomínkou na dětství či mládí? Nejste jen tak obyčejní suchozemští turisté ale vodní turisté, kteří splouvají řeky a potoky? A litujete, že neexistuje pro vás vaše Mekka, místo zaslíbené? Pak vězte, že pro vás máme dobrou zprávu. Unikátní muzeum v celých Čechách a možná i v Evropě bylo na konci září 2015 otevřeno ve Zruči nad Sázavou! Najdete ho v areálu Zručského dvora jen pár kroků od zámku a umožní vám poznat historii i současnost tohoto rekreačního sportu.

Tři atraktivní turistické cíle u Želivky navštívíte na jedinou vstupenku

26. července 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

Společná vstupenka „Zážitky u Želivky“ se vyplatí těm, kteří se chystají navštívit Vodní dům, Včelí svět, Vodácké muzeum a Kolowratskou věž ve Zruči nad Sázavou. Její držitel oproti zvlášť zakoupeným vstupenkám ušetří 20% a navíc si bude moci vychutnat dobrou kávu a nápoj k jídlu zcela zdarma.

Jihočeský kraj jednal o spolupráci v oblasti kultury s čínskou provincií Henan

19. července 2017

Michael Jettmar

Zvýšit zájem čínských turistů o návštěvu Jihočeského kraje, vyměnit si zkušenosti z oblasti péče o památky a navázat hlubší spolupráci v kulturní oblasti. To bylo cílem pondělní schůzky zástupců Jihočeského kraje a jeho zřizovaných organizací s čínskou delegací z provincie Henan.

Velkopavlovickou oblast ovládlo červené víno, velmi oblíbené jsou cyklotrasy kolem sklípků

3. července 2017

Michael Jettmar

Putování za vínem, příjemný košt a návštěva bud už dávno nejsou záležitostí podnikových zájezdních autobusů nebo škodovek narvaných konzumenty až po střechy. Víno jsme se naučili kultivovaně vychutnávat, ve stále větší oblibě jsou cyklostezky po viničních tratích, jak je známe z okolních států.

Na Zámek Ratměřice se vrací život

26. června 2017

Michael Jettmar

Klasicistní zámek, původně z počátku 18. století, v obci Ratměřice na Benešovsku dlouhá léta chátral. Během několika posledních let proběhla náročná rekonstrukce zámku i revitalizace rozsáhlého zámeckého parku s nejvyššími sekvojovci v Česku. Nyní je tato kulturní památka přeměněna na luxusní hotelový resort s restaurací Sequoia a opět je tak přístupná veřejnosti.

Strážci památek dobyli hrad Zlenice

26. června 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku Posazavi

Jen málokomu se poštěstí strávit noc v starobylých hradbách. Řadu dobrodruhů, kteří se tímto zážitkem mohou pochlubit, rozšířilo minulý týden osm školáků, kteří prožili den a noc na hradě Zlenice u Senohrab jako odměnu za vítězství v soutěži Strážci památek 2017. Soutěž byla vyhlášena v rámci udržitelnosti projektu „Po cestách a hradech doby Karla IV“., který společně realizovaly společnosti Posázaví o.p.s. a Místní akční skupina Pomalší o.p.s.

MMR PODPOŘÍ 115 MILIONY KORUN CESTOVNÍ RUCH V ČESKÉ REPUBLICE

20. června 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

V rámci Národního programu podpory cestovního ruchu byly schváleny návrhy dotací pro 96 akcí za více jak 115, 467 mil. Kč. Podpora půjde na rozvoj základní a doprovodné infrastruktury a nově pomůže realizovat marketingové aktivity krajů a destinačních společností.

Hluboká opět přivítá jaro stezkou za obřími kraslicemi

3. dubna 2017

Michael Jettmar

Již tradičně oslaví návštěvníci Hluboké nad Vltavou velikonoční svátky hledáním obřích umělecky ztvárněných kraslic. V sobotu 15. dubna se na počest příchodu jara slavnostně otevře stezka se čtyřiadvaceti, více než 700 kilogramů vážícími, kraslicemi z dílny výtvarníka a designera Matouše Holého.

Obnova památek 2017 střechy historických budov

7. února 2017

Michael Jettmar

6. 2. 2017 Propamatky.info: Jedna z exkurzí zavede účastníky konference také do Obecního domu na náměstí republiky. Jedna z exkurzí zavede účastníky konference také do Obecního domu na náměstí republiky. | Foto: Stepkonicek - Wikimedia Commons | Licence: CC-BY-SA 3.0 PRAHA | Ve dnech 14.–15. března se uskuteční 17. ročník konference Obnova památek, tentokrát na téma střech historických budov. Přednášky si účastníci setkání vyslechnou 14. března na Masarykově koleji, exkurze mohou absolvovat následující den.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS