Seznam rubrik Cestovní ruch

Konference Raná péče podpoří rodiny dětí se specifickými potřebami

26. října 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

O inkluzi v předškolním vzdělávání, včasné logopedické intervenci nebo podpoře rodin, do nichž se narodilo dítě s postižením nebo ohroženým vývojem, budou hovořit 8. listopadu 2018 v Benešově účastníci Konference Raná péče. Pro odborníky, studenty i zájemce z řad veřejnosti ji pořádá Raná péče Centra sociálních služeb (CSS) Tloskov. Akce se uskuteční v rámci 11. ročníku osvětové kampaně Týden rané péče, kterou od 5. do 11. listopadu pořádá Společnost pro ranou péči, z.s.

Ukázková zahrada vyroste na náměstí v Telči a pozve nejen na Víkend otevřených zahrad

29. května 2018

Michael Jettmar

Druhý červnový víkend (9.-10. června 2018) se bude již podeváté konat Víkend otevřených zahrad - akce, v rámci níž je možné po celé republice navštívit jindy nepřístupné zahrady, či si běžně přístupné zahrady vychutnat v jiném světle - s průvodcem či kulturním programem. V tomto čase stojí za to vyrazit na Vysočinu.

Akce Rozkvetlý Štiřín přilákala rekordních 2 000 návštěvníků

22. května 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

Rekordních 2 000 návštěvníků letos navštívilo tradiční akci Rozkvetlý Štiřín. Za krásného počasí si užili komentovanou prohlídku parku se známým botanikem a stromovědcem Václavem Větvičkou i besedu o cestování s Ondřejem Neffem. Nechyběly unikátní výstavy a veselé loutkové divadlo pro děti Sněhurka a sedm trpaslíků.

MMR: NOVELA ZÁKONA NA OCHRANU KLIENTŮ CESTOVNÍCH KANCELÁŘÍ DOSTALA ZELENOU

13. dubna 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

13.04.2018: Třetím čtením dnes prošla v Poslanecké sněmovně novela zákona o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Nyní míří do Senátu. Díky nové právní úpravě, kterou připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj, každý zákazník před zakoupením zájezdu obdrží přesné informace nejen o nakupovaných službách, ale i o způsobu jejich zajištění pro případ úpadku cestovní kanceláře.

Pomohou nové turistické destinace cestovnímu ruchu?

4. dubna 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

Dotace mohou být dobrým sluhou, ale špatným pánem. Příkladem je cestovní ruch. Jeho propagace byla dlouhá léta na okraji zájmu evropských i národních dotačních titulů. Mělo by se to ale změnit. Společnosti, které budou chtít na národní finanční zdroje dosáhnout, však budou muset nově mít certifikaci Organizace destinačního managementu turistické oblasti, kterou uděluje národní destinační agentura CzechTourism. Získání certifikátu je podmíněno splněním základních kritérií pro danou kategorii oblasti, která stanovují minimální hranice pro potenciál cestovního ruchu, velikost oblasti a rozvojové možnosti, stejně jako nutné podmínky pro řízení cestovního ruchu. Vidina balíku peněz, které by do cestovního ruchu měly hypoteticky přitéct, je důvodem vzniku nových turistických destinací, které často boří roky dobře fungující spojení. Výjimkou není ani Středočeském kraji.

Fórum cestovního ruchu představilo novinky turistické sezóny v Posázaví

23. března 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

O pestrém výběru zážitků na vodě i železnici, o historických památkách nebo nabídce služeb v regionu se hovořilo na Fóru cestovního ruchu, které pořádala společnost Posázaví o.p.s. v Huti František na Benešovsku. Podělit se o zkušenosti, novinky i záměry přijela třicítka zástupců regionálních informačních center i obcí, správců památek a podnikatelů v cestovním ruchu.

Ministr zemědělství Milek jednal v Paříži se svým francouzským protějškem Travertem o nekalých obchodních praktikách

27. února 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Spravedlivé fungování společného trhu, postavení zemědělců v potravinovém řetězci v souvislosti s nekalými obchodními praktikami, dvojí kvalita potravin nebo budoucí podoba Společné zemědělské politiky (SZP). Tato témata byla předmětem jednání ministra zemědělství Jiřího Milka a francouzského ministra zemědělství a potravinářství Stéphana Traverta v Paříži.

MMR PŘIJALO TÉMĚŘ 100 ŽÁDOSTÍ O DOTACI Z OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU

17. ledna 2018

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

V těchto dnech byla ukončena možnost podávat žádosti o dotace na projekty v oblasti cestovního ruchu. Ministerstvo pro místní rozvoj eviduje v podprogramu Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu 96 podaných žádostí v celkové výši 101 milionů korun.
„Program je zaměřen především na podporu vzniku nových nebo zkvalitnění stávajících služeb cestovního ruchu v našich regionech. Věřím, že dojde k dalšímu zlepšení komfortu pro návštěvníky daných krajů,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Advent na Františku

8. prosince 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

Nahlédnout do tajů křehké krásy skla budou moci návštěvníci tradičního Adventu na Františku, který pořádá 9. a 10. prosince Centrum sklářského umění huť František v Sázavě na Benešovsku. Kromě předvádění sklářských technik, trhů s rukodělnými dárky, zdobení vánočních ozdob a perníčků, pískování skla, korálkování nebo soutěže skřítka Kerblíka nabídne také stylové občerstvení.

Mezinárodní cyklokoridor má propojit Prahu s Vídní, Berlínem a Kodaní

8. listopadu 2017

Michael Jettmar

Praha (8. listopadu 2017) – Mezinárodní setkání českých, rakouských a německých partnerů, pořádané v Praze Nadací Partnerství ve spolupráci s MHMP, řešilo cyklistické propojení mezi důležitými evropskými metropolemi Kodaní, Berlínem a Vídní. Celkem má cyklokoridor s délkou cca 1.500 km využít především stávajících evropských a národních dálkových cyklotras EuroVelo 4, 7 a 13, cyklostezku Odra – Nisa v Německu a Česku, Greenway Jizera, Greenways Praha Vídeň. Tématem jednání zástupců turistických destinačních organizací z Dolního Rakouska, Meklenburska-Pomořanska, Saska, Brandenburska a Česka bylo napojení jednotlivých cyklotras do jednoho celku.

Technická památka na Šumavě, kde voda teče do kopce

19. října 2017

Michael Jettmar

Takový je první dojem při cestě kolem Vchynicko-tetovského plavebního kanálu při cestě kolem něj od parkoviště v Mechově. Jeho koryto prakticky kopíruje vrstevnici, a zejména cyklista má pocit, že sjíždí z kopce proti toku vody. Rozhodně nelze vynechat zastavení u bývalé Hauswaldské kaple.

Vernisáží to začalo

18. října 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku kraj blanickych rytiru

Ve čvrtek 5. října byla slavnostní vernisáží zahájena výstava obrazů Jiřího Hauptmanna s názvem Toulky českou krajinou. Zhlédnout ji můžete v sále Podblanického ekocentra do 5. listopadu 2017. Otevřená je od úterý do neděle v čase od 9.00 do 16.00 hodin. Jste srdečně zváni.

Nová naučná stezka provede návštěvníky venkovním areálem Vodního domu

17. října 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku český zvaz ochrancu prirody

Hulice. Příjemná procházka malebně tvarovaným terénem v okolí Vodního domu je nově doplněna sedmi moderními informačními tabulemi u jednotlivých krajinných prvků. Návštěvníci na nich najdou informace o různých projevech a podobách vody v krajině.

ŠLECHTOVÁ OCENILA PROMĚNU NÁRODNÍHO HŘEBČÍNA V KLADRUBECH NAD LABEM

3. října 2017

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministryně Karla Šlechtová dnes navštívila Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Prohlédla si projekt, který byl podpořen dotací z Integrovaného operačního programu (předchůdce dnešního Integrovaného regionálního operačního programu), který má v gesci Ministerstvo pro místní rozvoj, ve výši přes 250 milionů korun. Cílem projektu bylo obnovení 17 objektů a tří menších celků venkovních ploch v samotném jádru areálu.

V zoo Ostrava mohou lidé vidět silně invazivní rostlinu nebo rostlinu vonící po vanilce

28. srpna 2017

Michael Jettmar

Kyprej vrbice a otočník stromovitý – to jsou dvě rostliny, které mohou v ostravské zoo v těchto dnech lidé vidět. Jedna z rostlin je silně invazivní rostlina a druhá voní po vanilce. Informuje o tom Šárka Nováková, tisková mluvčí Zoo Ostrava.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS