Vzdělávání na Klatovsku

23. prosince 2022

Jiří Pavlát

Foto k článku Vzdělávání na Klatovsku

Letos je to již čtvrtý rok, co na Klatovsku organizace MAS Ekoregion Úhlava realizuje aktivity na podporu vzdělávání. Díky projektu Místní akční plán vzdělávání do kterého se zapojila většina základních a mateřských škol z Klatovska, mohli děti a žáci zažít výuku jinak než z učebnic ve školních lavicích, školy získaly sady kvalitních výukových a diagnostických pomůcek, pedagogové se mohli zúčastnit více než 50 seminářů šitých na míru jejich potřebám a přímo ve školách působily logopedky a psycholožka.

Jednou z nejoceňovanějších aktivit byly například projektové dny ve školách. Projektové dny pomáhají dětem lépe se seznámit s různými tématy. V mnoha školách proběhly projektové dny zaměřené na poznávání regionální historie Klatovska, kdy žáci na vlastní kůži poznávali život a dobu Přemyslovců nebo husitů, a společně s pracovníky muzea objevovaly v Klatovech místa úzce spjatá s historií. Při projektových dnech zaměřených na programování děti v prostředí Minecraftu stavěly například model školy. Úžasné divadlo fyziky zase učilo děti, že fyzikální zákony kolem nás mohou být velmi vzrušující a téměř doslova zapalovalo v dětech zájem o fyziku.
Projekt sice v prosinci končí, ale MAS Ekoregion Úhlava bude ve svých aktivitách pokračovat i nadále, protože dobré vzdělání dětí je pro budoucnost Klatovska klíčové.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS