Prodejny a obchody nesmí z venkova mizet

13. prosince 2021

Michael Jettmar

Ve čtvrtek 9. prosince se Tomáš Dubský zúčastnil pracovní skupiny při MPO, kde prezentoval názory, které zazněly od členů Pracovní skupiny pro služby na venkově k aktuálnímu stavu bezhotovostních plateb v území.

Česko platí kartou pokračuje

SMS ČR bude mít i v II. vlně projektu Česko platí kartou svého zástupce. „Chceme se i nadále, tam kde to dává smysl, zasazovat za zvýšení podílu bezhotovostních plateb v území. Ať už na úřadech, prodejnách či ve službách,“ říká Tomáš Dubský, předseda Pracovní skupiny pro služby na venkově SMS ČR. Starostka obce Strachotín (795 obyvatel) vidí budoucnost platebních terminálů v jejich obci pozitivně: \"Aktuálně z živnostníků platební karty v naší obci nikdo nepřijímá. Ale trendy jsou jasné a mnozí z nich plánuje pořízení terminálu cca do dvou let,\" odhaduje Jaroslava Mikáčová.

Prodejny a jejich budoucnost

S tématem služeb na venkově souvisí i další projekt, Využití faktorů lokalizace obchodů na venkově při optimalizaci a udržení základního zásobování venkova, kterého se za SMS ČR Tomáš Dubský začátkem prosince na půdě MPO zúčastnil. \"Název zní trochu strašidelně, ale řeší dostupnost obchodů na venkově,\" vysvětluje Tomáš Dubský. \"Zabývá se analýzou současného stavu, šetřením v terénu a především hledáním dlouhodobě funkčního modelu,\" dodává Dubský.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS