Hledáme obec, se kterou společně vysadíme tradiční Alej svobody

9. dubna 2020

Michael Jettmar

Logo:  k článku SMO

Iniciativa Sázíme budoucnost přichází se dvěma výzvami, které podpoří výsadby nových stromů. Aby mohl sázet každý.

Dobrý den,

než se nadějeme, pominou hygienická opatření a začne podzimní výsadbová sezóna. Občané po dlouhé karanténě čekají na pozitivní aktivity v přírodě. Iniciativa Sázíme budoucnost proto přichází se dvěma výzvami, které výsadby nových stromů podpoří. Aby mohl sázet skutečně každý.

První z nich se týká výsadby letošní Aleje svobody. Každý podzim vysazujeme nejméně 100 stromů na oslavu svobody a demokracie, stromů, které budou vracet do naší krajiny život. Výsadba Aleje svobody je jedinečnou příležitostí pro obce jak posílit místní komunitu a spolupráci. A pro místní jak si vyzkoušet sázet stromy na vlastní kůži. Právě obce se mohou o pořádání Aleje svobody za podpory Nadace Partnerství hlásit do konce května 2020.

Vysaďte s námi Alej svobody

Podívejte se na atmosféru z výsadby Aleje svobody v minulém roce

Druhá výzva je nově otevřený grantový program pro výsadby stromů určený obcím, školám, spolkům a sdružením. Ty mohou žádat u Nadace Partnerství o grant na podzimní výsadbu ve výši až 40 tisíc korun. Výzva letos poprvé zahrnuje i podporu odborného dohledu, následné péče a drobných opatření pro zlepšení biodiverzity. A tím novinky nekončí. Program je tentokrát rozšířen nejen na projekty ve volné krajině, ale i na okrajové části obcí a měst.

Jak získat peníze?

Těšíme se na Vaše výsadby,

Tým Sázíme budoucnost

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS