Zdivočelou paraZOO provedou děti ze ZOOkroužku

9. února 2020

Michael Jettmar

Logo:  k článku český zvaz ochrancu prirody

Letos máme den navíc, tak proč ho nevěnovat návštěvníkům. ParaZOO se otevře již 29. února a bude se divočit. Jak také jinak, když je paraZOO plná divokých zvířat a v den otevření také divokých průvodců - do jejich role se totiž vžijí čerství MOPíci, členové zbrusu nového ZOOkroužku. Na poslední únorový den je plánováno také zahájení dvou výstav. Putovní výstava „Návrat orla skalního do ČR představí příběhy“, které tomuto ochranářskému počinu předcházely, a výstava „Cesta dřeva“ seznámí s tvorbou dřevěných soch Zdeňka Macháčka mladšího.

ParaZOO letos otvírá již poslední únorový den. Pro návštěvníky budou připraveny tvůrčí dílny a především komentované prohlídky, které povedou děti ze ZOOkroužku. Od 10:00 do 13:00 hodin děti v roli průvodců seznámí návštěvníky s příběhy zvířat v paraZOO.
Ve 14:00 proběhne v sále Podblanického ekocentra vernisáž k výstavě „Cesta dřeva“. Zdeněk Macháček ml. pohovoří o tom, jaké proměny vlastně dřevo potkají, než se stanou uměleckým dílem – dřevěnou sochou. Jeho práce pak budou vystaveny do konce května 2020.
Druhou výstavou, která 29. února doprovodí zahájení sezóny v paraZOO je „Návrat orla skalního do České republiky.“ Je věnována realizaci stejnojmenného projektu, který popisuje v příbězích a fotografiích, jak se tento ochranářsky významný druh po 100 letech vracel na naše území.
ParaZOO bude od 29. února 2020 do konce března otevřena od úterý do neděle od 9:00 do 16:00 hod, od dubna pak bude otvírací doba prodloužena o hodinu do 17:00. Aktuální informace najdou návštěvníci na webu www.paraZOO.cz a zvířátka mohou podpořit také nákupem na www.eko-obchod.cz.
Alena Konvalinová
Foto: Martin Hůlka, ČSOP Nový JIčín
Kontakt: alena.konvalinova@csop.cz, 724 101 784

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS