Ministryně Dostálová předala ceny nejlepším vesnicím v Olomouckém kraji

22. srpna 2019

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová dnes v Bělotíně předala ceny krajského kola soutěže Vesnice roku 2019 v Olomouckém kraji. Ministerstvo pro místní rozvoj je totiž tradičním vyhlašovatelem této oblíbené soutěže. Během své pracovní cesty navštívila také hospic Strom života v nedalekém Novém Jičíně v Moravskoslezském kraji, kde se seznámila s tamními službami.

„V letošním roce běží již pětadvacátý ročník soutěže Vesnice roku. Toto číslo a vysoký počet přihlášených obcí, každoročně jich je přes 200, ukazuje, že soutěž má smysl. Dnes jsem se zúčastnila předání hlavních cen krajského kola v Olomouckém kraji, které vyhrál Bělotín. Samozřejmě jsem neodolala a s panem starostou Eduardem Kavalou jsem se obcí prošla, ukázal mi zdejší zajímavosti. Takže všem vítězům ještě jednou gratuluji a držím pěsti v celostátním kole,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Na vyhlašovacím ceremoniálu ministryně Klára Dostálová předala hned několik cen. Zlatou cihlu v programu obnovy venkova získaly obce Partutovice za objekt Maršálkova větrného mlýna, obec Grymov za objekt Obecní stodoly a Býškovice za objekt Obecního domu. Modrou stuhu za společenský život si odnesla obec Vrchoslavice a hlavní Zlatou stuhu, za vítězství v krajském kole, již zmiňovaný Bělotín, který společně s ostatními krajskými finalisty postupuje do celostátního kola.

Vesnice roku vyvrcholí vyhlášením výsledků celostátního kola, které se uskuteční 14. září v rámci Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS