S letní Prioritou dostanete i speciál DŘEVO a stavby pro města a obce

19. července 2019

Michael Jettmar

Logo:  k článku Nová zelená úsporám

Ve schránkách už brzy najdete letní číslo Priority. Společně s ní vám přijde i bonus v podobě ročenky časopisu DŘEVO&stavby. V ní si kromě jiného můžete přečíst o možnostech renovace brutalistních budov.
Priorita_aktuality_1000x666_07-2019
Jak je to s vodou a suchem? Do vodní infrastruktury jdou další miliardy korun, využijí je především obce na kanalizace, čistírny či vrty. Další peníze jdou do vzdělávacích zařízení, kde je použijí na ekologickou výuku.

Na mnoha místech už peníze z dotací pomohly. Přečíst si můžete například o další vlně podpořených zateplení a renovací veřejných budov. Úspěšným projektem je také renovace Čížovského rybníku, který zlepšuje místní vodní režim.

A jak současnou situaci vidí ministr životního prostředí? Dočtete se v našem rozhovoru.

Možná trochu méně obvyklým tipem na trávení volného času je aplikace do mobilního telefonu, díky které můžete lovit (jen foťákem) veverky a pomoci tak s jejich monitoringem.

Vždy se můžete také spolehnout na naše pravidelné rubriky, reportáž vás vezme na Manětínsko, můžete si přečíst, jak snížit vlastní ekostopu nebo co dokáže fotografie v ochraně životního prostředí.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS