Intenzivně diskutujeme o návrhu změn stavebního zákona

15. května 2019

Michael Jettmar

15. 5. 2019 – Jak jsme již deklarovali, Sdružení místních samospráv ČR nesouhlasí se záměrem Ministerstva pro místní rozvoj ČR odebrat výkon působnosti stavebních úřadů obcím a městům. Intenzivně proto hledáme způsoby, jak této nežádoucí změně zabránit.

Například v pondělí 13. května se k rekodifikaci stavebního práva uskutečnil kulatý stůl v Jihomoravském kraji. Účastnil se ho vedle předsedy SMS ČR Stanislava Polčáka a zástupců obcí se stavebním úřadem a zaměstnanců stavebních úřadů v kraji také náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Martin Maleček, který má danou problematiku v kraji na starosti. Zazněla řada argumentů proti zamýšlené změně návrhu zákona, zároveň účastníci vyjádřili jednoznačnou podporu snaze SMS ČR zabránit tomu, aby tento návrh prošel legislativním procesem. Proti návrhu se výrazně stavějí také nejen zástupci Jihomoravského kraje, ale rovněž Asociace krajů ČR.

Plánované změny stavebního zákona byly rovněž hlavním bodem programu zasedání krajského předsednictva SMS ČR Libereckého kraje, které se uskutečnilo o den později ve Zlaté Olešnici. Ministerstvo podle SMS ČR připravilo návrh netransparentně a bez dostatečné konzultace se samotnými obcemi a městy a jde o nepřijatelný zásah do vztahu mezi obcemi a státem. SMS ČR proto organizuje petici, která umožní proti tomuto záměru MMR ČR účinně protestovat. Více zde:

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS