Znojmo: Projekt Kolumbus pomohl již 416 žákům a studentům

29. ledna 2019

Michael Jettmar

Projekt Kolumbus pokračuje i letos a s ním i jeho část Znojmo mluví anglicky. Žáci základních škol, studenti i čerství absolventi s trvalým bydlištěm ve Znojmě a jeho městských částech tak mohou o proplácení úspěšně složeného certifikátu z angličtiny i němčiny žádat i v roce 2019. Kromě toho pokračuje podpora výuky jazyků přímo na školách, které město zřizuje.

„Z projektu Znojmo mluví anglicky mám vážně radost. Zavést ho v roce 2013 byl krok správným směrem, protože dobré jazykové vybavení je dnes už opravdovou nutností. Každý rok evidujeme velký zájem o proplácení jazykových certifikátů, což je skvělé. Celkem jsme proplatili už 416 certifikátů, přičemž 76 z nich jsme proplatili vloni. A pokračovat chceme i letos,“ říká starosta Znojma Jan Grois.

V rozpočtu na rok 2019 je na proplácení úspěšně složených jazykových certifikátů opět vyčleněna částka 1 000 000 korun. Podmínky proplácení jsou k nalezení na webových stránkách www.znojmokolumbus.cz v sekci Znojmo mluví anglicky. Žádost o proplácení je ke stažení na webu města www.znojmocity.cz pod Odborem školství, kultury a památkové péče v sekci Tiskopisy.

Město jazykové vzdělávání podporuje i přímo na základních školách, které zřizuje. Dotuje například pořízení učebnic a pomůcek, pořádání zájezdů nebo zapojení zahraničního lektora do výuky.

Na projekt Znojmo mluví anglicky volně navazuje projekt Kolumbus #2, který rovněž podporuje vzdělávání a nadané žáky a studenty nejrůznějších oborů a který město zavedlo vloni. Funguje ve dvou rovinách. Jednak jde o institucionální podporu formou dotačního programu, jehož oprávněnými žadateli jsou základní, střední a vysoké školy na území města Znojma, jednak o individuální podporu (stipendijní program), která je realizována formou poskytovaných stipendií ve výši 10 000 korun/rok a 5 000 korun/rok.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS