Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlašuje národní dotace na regionální rozvoj

22. listopadu 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

Právě byly vyhlášeny národní dotace na podporu rozvoje obcí a měst. Kromě dotačních programů, jejichž důležitost prověřil čas, Ministerstvo pro místní rozvoj přichází i s mnoha novinkami. Obce do tisíce obyvatel mohou například nově žádat o příspěvky na dostupnost veřejných služeb. Připraveny jsou celkově dvě miliardy korun.

„Vylepšenou koncepcí národních dotací vycházíme vstříc starostkám a starostům našich měst a obcí. Vypsali jsme totiž ještě cílenější výzvy, čímž reagujeme na aktuální potřeby našich regionů. Po zmapování takzvaných bílých míst jsme se rozhodli zavést i několik nových dotačních titulů, které vzešly z diskuzí během mých cest po našich regionech i z řady analýz, které jsme měli k dispozici. Věřím, že po komunálních volbách je vhodné také načasování těchto podpor a že představitelé obcí budou mít dostatek času připravit a podat kvalitní projekty,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Nově mohou o dotace žádat i obce do deseti tisíc obyvatel, a to na obnovu místních komunikací a na obnovu sportovní infrastruktury, a obce nad deset tisíc obyvatel, vyjma statutárních měst, na obnovu místních komunikací.

Více než 1,450 miliardy korun je připraveno na program Podpora rozvoje regionů 2019+. V jeho rámci mohou obce do deseti tisíc obyvatel žádat například o podporu obnovy místních komunikací, obce do tří tisíc obyvatel pak navíc i o podporu obnovy sportovní infrastruktury, na rekonstrukci a přestavbu veřejných budov, obnovu drobných sakrálních staveb a hřbitovů, na podporu dostupnosti služeb a na podporu budování a obnovy míst aktivního a pasivního odpočinku, dětská hřiště apod.

Příjem žádostí bude ukončen během února 2019.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS