Na Ministerstvu zemědělství se dnes poprvé sešla pracovní skupina k omezení drezury v cirkusech

8. listopadu 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku Mze

Tisková zpráva – Pracovní skupina, která má připravit podmínky omezení drezury zvířat v cirkusech, se dnes poprvé sešla na Ministerstvu zemědělství. Diskutovala zejména o variantách a rozsahu plánovaného omezení drezury.

Předložený návrh novely zákona na ochranu zvířat je nyní ve fázi vypořádávání připomínek vznesených v meziresortním připomínkovém řízení. S ohledem na protichůdné názory, které návrh na úplný zákaz drezury zvířat v cirkusech vyvolal, rozhodl ministr zemědělství Miroslav Toman o založení pracovní skupiny. Ta připraví podmínky pro omezení drezury zvířat.

Pracovní skupinu tvoří zástupci Ministerstva zemědělství, Ministerstva životního prostředí, cirkusů, Asociace svazů chovatelů koní ČR, Unie českých a slovenských zoologických zahrad, Státní veterinární správy a Ústřední komise pro ochranu zvířat.

Pracovní skupina by se znovu měla sejít za tři až čtyři týdny. Výsledkem jednání by měl být návrh regulace drezúry zvířat v cirkusech, který bude za MZe předložen k projednání vládě.

Vojtěch Bílý

tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS