Klára Dostálová jednala s komisařkou pro regionální politiku

6. září 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová se dnes v Praze setkala s komisařskou Corinou Crețu, která má v rámci Evropské komise na starost rozvoj regionů a související politiku soudržnosti. Hlavními tématy jednání byl aktuální vývoj čerpání EU dotací a příprava programového období 2021-2027.

„Oceňuji, že jsme se mohly s paní komisařkou zase osobně setkat a prodiskutovat aktuální otázky. Evropská komise během května a června zveřejnila návrhy legislativy pro příští období a určité části je nutné ještě vysvětlit a důkladně prodiskutovat. Jako Česká republika už víme, že budeme usilovat o zmírnění nastavení finančních podmínek pro čerpání, aby byly podobné jako v současném období. Také jsem komisařce nastínila, že je pro nás velmi omezující navrhované vyškrtnutí podpory velkých podniků. V evropských ekonomikách panují velké rozdíly – některé jsou postaveny na malých a středních podnicích, jejichž podpora zůstává. Česká ekonomika však stojí hlavně na velkých podnicích a některé oblasti, které budou podporované z evropských fondů, bude možné realizovat jen díky nim. Navíc jsou to právě velké podniky, které mají větší motivaci zkoušet nové a inovativní postupy, jako je třeba vývoj samořiditelných aut a podobně,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a dodala: „Mimo nastavení příštího programového období byl dalším tématem jednání současný stav čerpání a nedávný přesun prostředků na pomoc uhelným regionům, tj. Ústeckému, Karlovarské a Moravskoslezskému kraji.“

Setkání s Corinou Crețu se účastnili mimo Kláry Dostálové také náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Olga Letáčková a náměstek pro řízení sekce evropských programů Zdeněk Semorád. Komisařka se v rámci svého programu setkala také s předsedou vlády Andrejem Babišem a zástupci Senátu. Dále si též prohlédla výstavu k výročí 100 let Československa v Kramářově vile. Na závěr jednání pozvala ministryně Dostálová komisařku Crețu na připravovanou mezinárodní konferenci European Smart and Sharing Cities, která proběhne 22.- 23. listopadu v Praze.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS