Objevte tajemství tradiční výroby českých hodinek podpořené z fondů EU

29. srpna 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj pořádá v sobotu 1. září 2018 den otevřených dveří ve firmě Elton hodinářská a. s. v Novém Městě nad Metují, která vyrábí hodinky PRIM. Návštěvníci se mohou těšit na ukázku výroby hodinek, ale i představení projektů podpořených z evropských fondů a další atrakce. Dny otevřených dveří pod názvem „Kde fondy EU pomáhají“ proběhnou v průběhu září v šesti dalších krajích.

Výrobce tradičních hodinek PRIM realizoval v Novém městě nad Metují projekty, které byly podpořeny více jak 41 miliony Kč z evropských fondů. Mimo rekonstrukce továrny a inovace výroby bylo podpořeno odborné vzdělávání zaměstnanců i export hodinek do států EU, ale i mimo ni – například do USA či Austrálie. Návštěvníci se mohou na dnu otevřených dveří přesvědčit, že peníze byly využity efektivně a dozvědět se spousty zajímavostí,“ uvedla náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Olga Letáčková.

V rámci dne otevřených dveří proběhnou exkurze do běžně nepřístupných míst včetně komentovaných prohlídek výroby společnosti Elton hodinářská a.s, včetně ukázky výroby hodinek PRIM. Na akci se bude prezentovat také další příjemce prostředků z evropských fondů – společnost Alufront, jenž představí svou energeticky soběstačnou budovu a nabídne návštěvníkům možnost svést se v elektromobilu (nutná registrace na místě) nebo prohlédnou si elektrárnu. Pro návštěvníky budou také připraveny soutěže o drobné ceny, fotokoutek a pro ty nejmenší opičí dráha a další hry.

Bližší informace včetně možnosti přihlásit se na exkurzi naleznete zde. Aktuální informace naleznete také na stránkách události na sociální síti Facebook.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS