Kde peníze z fondů EU pomáhají? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči

3. září 2018

Michael Jettmar

Během září proběhne napříč Českou republikou sedm dnů otevřených dveří u příjemců podpory z evropských fondů. Návštěvníci se mimo otevření běžně nepřístupných provozů mohou těšit na celou řadu aktivit, včetně soutěží pro děti i dospělé, přednášek nebo fotokoutku.

„Minulý rok jsme slavnostně otevřeli pro veřejnost formou Dne otevřených dveří první dva projekty podpořené z evropských fondů – laserové centrum a továrnu na výrobu tradičních českých hraček. Obě akce zaznamenaly enormní úspěch, zúčastnilo se jich celkem přes 5 tisíc návštěvníku. Rozhodli jsme se tedy v otevírání projektů pokračovat, aby se lidé mohli přesvědčit, kam peníze z EU putují a že jsou smysluplně využívané,“ uvedla náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Olga Letáčková.

Program každého dne otevřených dveří je specifický a odpovídá zaměření daného projektu a lokalitě. Na všech akcích si přijdou na své děti i dospělí. Čeká na ně bohatý doprovodný program zahrnující soutěže, workshopy, přednášky, ukázky výroby a exkurze do běžně uzavřených provozů či fotokoutky. Na každém z dnu otevřených dveří se představí i další příjemci podpory z evropských fondů z okolí. Podrobný program včetně možnosti přihlásit se na kapacitně omezené přednášky a exkurze naleznete po kliknutí na název příjemce dotace.

Příjemce Místo Datum
Elton hodinářská, a. s. (hodinky PRIM) Nové Město nad Metují 1. 9. 2018
Čokoládovny Fikar, s. r. o. Kuřim 8. 9. 2018
Národní technické muzeum Plasy 8. 9. 2018
Unipetrol výzkumně vzdělávací centrum Ústí nad Labem 6. 9. 2018
Rudolf Jelínek, a. s. (výrobce likérů) Vizovice 22. 9. 2018
Dačického dům (centrum vzdělávání) Kutná Hora 22. 9. 2018
Integrované výjezdové centrum Ostrava 29. 9. 2018

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS