Česká účast na novozélandském veletrhu Fieldays 2018

22. června 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku Mze

Veletrhu New Zealand National Fieldays 2018 ve dnech 13. – 16. 6. 2018 se letos za společné podpory Ministerstva zemědělství, Ministerstva zahraničních věcí/ Generálního konzulátu ČR v Sydney a Czech Trade účastnilo pět českých firem.

Představily tak v rámci stánku České republiky mj. vysokou úroveň českých technologií a produktů pro užití v sektoru zemědělství (silážovací technologie, chemické produkty, zahradní technika). Čeští výrobci svou účastí a nalezením distributorů v průběhu výstavy prokazují, že kvalitou i cenou mají i na novozélandském trhu co nabídnout.

Veletrh s hlavním mottem „Future of Farming“ navštívilo cca 134 000 návštěvníků a své produkty zde vystavovalo přes 1000 vystavovatelů. Celá akce byla slavnostně zahájena premiérkou Nového Zélandu Jacindou Ardenovou.

Veletrh Fieldays s jeho padesátiletou tradicí a jeho letošním tematickým zaměřením na budoucnost napomohl představit české firmy v době, kdy jsou zahajovány negociační rozhovory o Dohodě o volném obchodu mezi Evropskou unií a Novým Zélandem, která by měla firmám umožnit lepší obchodní podmínky a otevřít nové možnosti pro vzájemnou spolupráci.

Zprávu o letošním ročníku veletrhu je možné nalézt též na adrese https://www.mzv.cz/sydney/cz/obchod_a_ekonomika/x2018_06_16_ceske_firmy_zaujaly_na_novozelandskem.html

Registrace pro následující ročník veletrhu Fieldays 2019, který se uskuteční ve dnech 12.-15. června 2019, je již otevřena.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS