Fórum cestovního ruchu představilo novinky turistické sezóny v Posázaví

23. března 2018

Michael Jettmar

Logo:  k článku Posazavi

O pestrém výběru zážitků na vodě i železnici, o historických památkách nebo nabídce služeb v regionu se hovořilo na Fóru cestovního ruchu, které pořádala společnost Posázaví o.p.s. v Huti František na Benešovsku. Podělit se o zkušenosti, novinky i záměry přijela třicítka zástupců regionálních informačních center i obcí, správců památek a podnikatelů v cestovním ruchu.

„Fórum cestovního ruchu pořádáme už řadu let. Naší snahou je před zahájením turistické sezóny dát příležitost všem, kteří v regionu poskytují služby v oblasti turistiky, nebo v ní podnikají, aby se sešli, vyměnili si zkušenosti, neformálně se pobavili o chystaných novinkách a navázali nová partnerství a spolupráci,“ uvedla ředitelka společnosti Posázaví o.p.s. Bohunka Zemanová. Je podle ní zajímavé sledovat, jak se během posledních let mění rozsah a kvalita služeb pro návštěvníky. „Pokud je chceme v regionu udržet déle než jeden den, musíme jim mít co nabídnout. A to platí nejen o dobrém zázemí v podobě ubytování a stravování, ale také o zážitcích,“ dodala.

Její slova potvrdil majitel týneckého outdoorového centra Bisport s.r.o Jaromír Biolek: “Bisport letos slaví 25 let. V letech 2008 nebo 2009 to v našem případě bylo hlavně o půjčovně lodí. Dnes se snažíme jít cestou pozdržet hosta v regionu déle – pokud jenom ráno sedne na vlak a přijede na 4 hodiny na vodu, tak moc Posázaví nepozná. Snažíme se proto v současnosti nabízet i ubytovací kapacity ‚pod střechou‘ nebo v kempech“. Předloni Bisport otevřel v Týnci nad Sázavou Bistro&café Příběh, do nějž si našli cestu také místní obyvatelé bez rozdílu věku. „Chodí tam žáci základní školy, studenti, maminky s dětmi, důchodci, schází se tam divadelní kroužek, slouží to hlavně týneckým lidem a z toho mám velkou radost,“ dodal Jaromír Biolek.

Mnozí z účastníků se setkání zúčastnili poprvé. Například Zuzana Janetzká představila Středočeskou centrálu cestovního ruchu, která funguje od loňského května a zabývá se propagací cestovního ruchu, tvorbou propagačních materiálů a poradenstvím. Jindra Šmídová pozvala do Rodinného muzea smaltovaného nádobí v Netvořicích, které je jediné svého druhu u nás. Návštěvníci v něm mohou vidět až 800 předmětů vyrobených v letech 1850–1970. Součástí muzea je také vetešnictví a na jeho dvorku se konají různé kulturní akce.

Tomáš Malec zastupoval Panorama Golf Resort Kácov – nový golfový areál se třemi devítijamkovými hřišti, hotelem a restaurací, které jsou přístupné veřejnosti. Hlavní budova areálu byla loni vyhlášena Stavbou Středočeského kraje. Barbora Kačmáčková představila průhonický park a zámek. Eva Kršňáková z Pivovaru Velké Popovice nabídla prostor k partnerství a spolupráci a informovala o tom, že od května budou o víkendech do Velkých Popovic jezdit zkušebně vlaky. Ředitelka Regionálního muzea v Jílovém u Prahy Šárka Juřinová přítomné pozvala na znovuobnovenou naučnou stezku Jílovské zlaté doly, která se otevře 7. dubna, nebo na některé akce, například Velikonoční předvádění nebo Muzejní potlach.

Fórum cestovního ruchu bylo zakončeno prohlídkou Hutě František. Zájemci si také mohli vyzkoušet výrobu koule nebo květiny z horkého skla.

Společnost Posázaví o.p.s. se už 15 let snaží přispět k využití potenciálu turistické destinace a přilákat do regionu více návštěvníků. Na propagaci kraje kolem řeky Sázavy ročně vynaloží téměř dva miliony korun.

Jaroslava Tůmová

Kontakt pro další informace:
Jaroslava Tůmová, e-mail: tumova@posazavi.com, tel. 602 216 637
Bohuslava Zemanová, e-mail: zemanova@posazavi.com, tel. 723 881 081

Obecně prospěšná společnost Posázaví – www.posazavi.com
Obecně prospěšná společnost Posázaví (Posázaví o.p.s.) vznikla v březnu roku 2004. Ve spolupráci se svazky obcí, orgány samosprávy, podnikatelskými subjekty a neziskovými organizacemi usiluje o rozvoj a propagaci Posázaví jako místa s vysokým turistickým potenciálem a zároveň místa pro kvalitní život obyvatel regionu.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS