Šance pro dlouhodobě nezaměstnané v Jihomoravském kraji

28. února 2018

Michael Jettmar

Máte chuť pracovat, ale dlouhodobě se Vám nedaří získat pracovní uplatnění? Potřebujete pomoci (opětovně) nastartovat pracovní život? Chcete získat nové pracovní zkušenosti? Využijte možnosti zapojit se do projektu Ústavu sociálních inovací, o.p.s. a prostřednictvím podpory z Evropské unie získejte práci v místě Vašeho bydliště.

Aktuálně je spuštěn nábor účastníků do projektu „Mobilní Centra pracovního poradenství“,, který je podpořen z Operačního programu Zaměstnanost. Projekt je zaměřen na dlouhodobě nezaměstnané osoby z Jihomoravského kraje, které jsou v evidenci úřadu práce déle než 12 měsíců nebo jejich délka evidence dosáhla za poslední 2 roky alespoň 12 měsíců.

„Nezaměstnanost v České republice klesá, ale problém dlouhodobé nezaměstnanosti se stále nedaří komplexně řešit. Při analýze nezaměstnanosti zjišťujeme, že procento dlouhodobě nezaměstnaných na celkovém počtu nezaměstnaných osob stále roste. Proto přicházíme s projektem, který má za cíl napomoci této skupině se také plnohodnotně zapojit do pracovního života a tím řešit svou mnohdy složitou životní situaci,“ říká Mgr. Jiří Daneš, ředitel Ústavu sociálních inovací.

Projekt „Mobilní Centra pracovního poradenství“ nabízí komplexní podporu pro tyto osoby a hlavně individuální přístup, který tito jedinci potřebují.

„Všichni účastníci projektu projdou pracovním poradenstvím, a v případě potřeby i pracovní diagnostikou, což jsou aktivity, které nám pomohou člověka lépe poznat a nalézt problémové stránky, na které je třeba se u konkrétní osoby zaměřit. Následovat bude kurz Klíčových kompetencí, kde účastníky naučíme, jak se správně chovat na trhu práce. V případě potřeby zvýšení kvalifikace máme připraveny rekvalifikační kurzy, které zvýší šanci na dlouhodobé uplatnění na trhu práce. Vnímáme, že dlouhodobě nezaměstnaní potřebují hlavně dostat šanci začít pracovat, proto po celou dobu realizace projektu oslovujeme zaměstnavatele a vytváříme dostatečně komplexní nabídku pracovních příležitostí. Těmto zaměstnavatelům můžeme refundovat náklady na mzdové prostředky na dobu 6–12 měsíců při vytvoření pracovního místa pro účastníka projektu (bez dalších dodatečných podmínek). Projekt umožnuje podporu i pro osoby, které mají potenciál pro rozjezd vlastního podnikání prostřednictvím absolvování kurzu Základy podnikání. Po celou dobu účasti mají účastníci projektu nárok na poradenství odborníků ze strany realizačního týmu projektu,“ popisuje možnosti projektu pan Daneš.

Podporu nyní nabízíme 15 lidem z Jihomoravského kraje.

Uzávěrka příjmu přihlášek do aktivit projektu je 30.3. 2018.

Pokud Vás naše nabídka zaujala, můžete se do projektu zapojit zasláním Vašich kontaktních údajů, formou motivačního dopisu nebo životopisu na emailovou adresu info@socialni-inovace.cz.

Nebo nás neváhejte kontaktovat:

• Šárka Kadlečíková: 777 192 181, Jiří Daneš: 739 511 306, Zdeněk Zívala: 775 760 348.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS