3. ročník konference Naše příroda, věnovaný tématu Příroda ve městě

14. listopadu 2017

Michael Jettmar

Již za 14 dní se v olomouckém hotelu Clarion uskuteční 3. ročník konference Naše příroda, věnovaný tématu Příroda ve městě. Spolek Naše příroda z.s. připravil ve spolupráci s panem Ing. Janem Moravcem z Českého svazu ochránců přírody pestrý program, který zaujme nejen odborníky, ale i širokou veřejnost. Akce se koná pod záštitou Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a pana Ing. Milana Klimeše, náměstka hejtmana Olomouckého kraje, za finanční podpory společnosti NET4GAS, s.r.o. a Olomouckého kraje.

„Zajedeme do přírody“, říkáme často, když chceme někam ven z města. A přitom si vůbec neuvědomujeme paradoxnost tohoto tvrzení. Neexistují dva oddělené světy – město a příroda. I ve městech je příroda, a často jí není málo. V parcích, na zahradách, ve zpustlých továrních areálech, v městských rybníčcích a vodních tocích… Leccos s námi žije dokonce i pod jednou střechou. Někdy jsou to sousedství nežádoucí, většinou však neškodná a mnohdy obohacující. Co vše můžeme ve městech (a jiných větších obcích) vidět? Jak se chovat, aby naše soužití bylo oboustranně bezproblémové? O tom bude letošní konference Naší přírody 28. listopadu v Olomouci.
Přestože je tohle setkání primárně učeno pro odborníky ze státních institucí, akademické půdy a neziskových organizací, přihlásit se mohou všichni se zájmem o téma! Výstupy z konference budou po akci dále prezentovány a šířeny formou online videí.
Více informací o akci a programové náplni naleznete na www.konference-priroda.cz

Kontakt:
Naše příroda z.s.
Mgr. Vendula Pávková
+ 420 777 714 679
pavkova@nasepriroda.cz
www.konference-priroda.cz
www.nasepriroda.cz

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS