ŠLECHTOVÁ OCENILA PROMĚNU NÁRODNÍHO HŘEBČÍNA V KLADRUBECH NAD LABEM

3. října 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

Ministryně Karla Šlechtová dnes navštívila Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Prohlédla si projekt, který byl podpořen dotací z Integrovaného operačního programu (předchůdce dnešního Integrovaného regionálního operačního programu), který má v gesci Ministerstvo pro místní rozvoj, ve výši přes 250 milionů korun. Cílem projektu bylo obnovení 17 objektů a tří menších celků venkovních ploch v samotném jádru areálu.

„Byla jsem velice překvapena, kolik se toho tady díky evropským dotacím podařilo zrealizovat. Nejen části zámku, ale i stáje a expozice pro návštěvníky. Obnovený areál hřebčína v Kladrubech nad Labem láká malé i velké návštěvníky a je stále oblíbenějším cílem výletníků, turistických zájezdů a odborníků nejen z ČR, ale z celého světa,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Ministryně Šlechtová se nejprve sešla s vedením Národního hřebčína a poté si v doprovodu ředitele Jiřího Machka prohlédla stáje a expozice v kočárovně a postrojovně po rekonstrukci. Obnovený areál, na který získal Národní hřebčín dotaci z Integrovaného operačního programu ve výši více než 250 milionů korun, jen loni přivítal desítky tisíc návštěvníků. Cílem projektu byla obnova 17 objektů (zámek, kostel, kaple, porodna s ošetřovnou, stáj plemenných hřebců, krytá jízdárna, kočárovna, hlavní stáj, nízké stáje, hájovna, stáje hřebečků a klisniček, stáje Josefov, chlapecká ubytovna, historická vodárna) a tří menších celků venkovních.

„Projekt byl podpořen dotací Integrovaného operačního programu a dá se říci, že šlo o jakýsi restart pro Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem, protože po otevření nových expozic se ztrojnásobil počet jeho návštěvníků, a to jak v roce 2016, tak letos. Stoupající zájem o tuto národní kulturní památku, která je od roku 2007 na indikativním seznamu světového dědictví UNESCO, nás těší,“ řekl při té příležitosti ředitel Národního hřebčína Jiří Machek.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS