Tři atraktivní turistické cíle u Želivky navštívíte na jedinou vstupenku

26. července 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku kraj blanickych rytiru

Společná vstupenka „Zážitky u Želivky“ se vyplatí těm, kteří se chystají navštívit Vodní dům, Včelí svět, Vodácké muzeum a Kolowratskou věž ve Zruči nad Sázavou. Její držitel oproti zvlášť zakoupeným vstupenkám ušetří 20% a navíc si bude moci vychutnat dobrou kávu a nápoj k jídlu zcela zdarma.

Společnou vstupenkou vycházejí provozovatelé turistických cílů v okolí želivské přehrady vstříc návštěvníkům, kteří plánují si v této zajímavé oblasti prohlédnout více expozic. „Nemusí je však všechny navštívit v jeden den“, vysvětluje manažerka Vodního domu Tereza Ptáčková. Společná vstupenka platí po celou turistickou sezónu.

Zakoupit si ji návštěvníci mohou na každém z partnerských míst, tedy ve Včelím světě v Hulicích, ve Vodním domě a v infocentru na zámku ve Zruči nad Sázavou. S touto jedinou vstupenkou pak mohou každé z těchto míst navštívit.

Včelí svět, jehož expozice hravým způsobem představuje život včel, letos slaví 5 let od svého otevření. Pojedete-li z Hulic do Zruče, zaujme vás vlevo ještě před ostrou zatáčkou u úpravny vody zajímavá stavba Vodního domu. Uvnitř i venku v atriu najdete interaktivní exponáty, týkající se vody. Ve Zruči potom zaparkujte u zámku a vystupte na Kolowratskou věž, ze které je krásný výhled na celý zámecký areál.

Ve Zruči čekají držitele společné vstupenky také dva bonusy. Procházku zámeckým parkem mohou zakončit nad šálkem čaje nebo espressa v penzionu Pod Zámkem. A pokud po prohlídce historických i moderních lodí a modelu řeky s bezpečným a nebezpečným jezem ve Vodáckém muzeu dostanou hlad, doporučujeme zajít si na oběd do Hotelu Zruč na Náměstí Míru. Točenou limonádu nebo třetinku piva k jídlu tam dostanou zdarma.

Ceník společné vstupenky Zážitky u Želivky: Společná vstupenka pro dospělého stojí 200 Kč, pro dítě 110 Kč a zlevněná pro studenty a důchodce 130 Kč. Rodinná vstupenka, která platí pro 2 dospělé a 2 děti, pak stojí 500 Kč.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS