EURODOTACE: FATÁLNÍ JSOU STARÉ A ZAVÁDĚJÍCÍ INFORMACE

21. dubna 2017

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

V Lidových novinách píše redaktor Martin Shabu v článku pod titulkem "Eurodotace: Česko fatálně zaostává" o problémech jednotlivých resortů s čerpáním evropských fondů. Bohužel, tato jinak chvályhodná aktivita je znehodnocena použitím nesprávných, zastaralých a zavádějících informací. Martin Shabu se odvolává na informace z konce února tohoto roku. Kdyby ale MMR požádal nyní, dostal by informace aktuální, které řadu jeho zjištění mění. I tak ale starší publikovaná data chybně interpretuje. Například jednoznačně nejhorším programem z hlediska čerpání je hlavní město Praha, nikoli v Lidových novinách uváděné operační programy ministerstva pro místní rozvoj, ministerstva dopravy a ministerstva průmyslu a obchodu.

Stejně tak už neplatí, že by Česká republika byla z hlediska čerpání 4 nejhorší zemí z nových členských zemí EU, v tuto chvíli se posunula o dvě příčky výše a patří do průměru těchto zemí.

Zcela nesprávná je také informace, že v případě nenaplnění tzv. výkonnostní rezervy hrozí ČR ztráta unijních prostředků o jednu čtvrtinu (25%) celkové částky – správně se jedná "jen" o 6% celkové částky.
MMR je vždy připraveno poskytnout médiím k problematice čerpání evropských fondů aktuální informace a samozřejmě nabízí totéž i redaktorovi LN Martinovi Shabu.

Kontakty pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS