Neziskovka roku 2016 má své semifinalisty

6. října 2016

V pondělí 3. října po formálním hodnocení všech přihlášených neziskových organizací zveřejnila Nadace rozvoje občanské společnosti seznam 15 semifinalistů v ocenění Neziskovka roku 2016.

Nyní semifinalisty čeká hodnocení externími hodnotiteli přímo v organizaci, nejúspěšnější neziskové organizace pak vystoupení před komisí. V rámci speciální kategorie Cena veřejnosti pak od 21. 10. do 21. 11. 2016 bude moci široká veřejnost hlasovat o nejoblíbenější neziskovku – partnerem této kategorie je Nadace ČEZ a vítěz si odnese finanční odměnu.

O titul Neziskovka roku se letos budou ucházet tyto organizace ve třech kategoriích:

Kategorie MALÁ NEZISKOVKA:
I MY, o.p.s. (Soběslav), Ulita Blansko, z.s., Ryzáček, z.s., (Líšnice), Mezi námi, o.p.s. (Nebušice) a Spolek Malostranský hřbitov (Praha)
Kategorie STŘEDNÍ NEZISKOVKA:
ICOS Český Krumlov, o.p.s. , Quip, z. ú. (Praha), Portimo, o.p.s. (Nové Město na Moravě), Klub vozíčkářů Petýrkova, o.p.s. (Praha) a MENS SANA, o. p. s. (Ostrava-Poruba)
Kategorie VELKÁ NEZISKOVKA:
Slezská diakonie (Český Těšín), Diecézní charita Brno, Portus Praha z.ú., Mateřská škola a Základní škola speciální NONA, o.p.s. (Nové Město nad Metují) a Prostor plus o.p.s. (Kolín)
Letošní nejúspěšnější Neziskovky roku budou vyhlášeny v rámci slavnostního večera 28. listopadu 2016 v Divadle Archa v Praze.

Hlavním partnerem ocenění Neziskovka roku 2016 je Skupina ČEZ, partnery pak Putt PD, KPMG Česká republika, Divadlo Archa, Nadace ČEZ a Nadace Preciosa. Mediálním partnerem je web Neziskovky.cz.

Více na www.neziskovkaroku.cz.

Neziskovka roku v kostce

Neziskovka roku je ocenění neziskových organizací z celé České republiky. Hodnotí profesionalitu jejich práce a efektivitu v oblasti managementu i finančního řízení. Cílem Ocenění je zviditelnit ty nejlepší a představit příklady dobré praxe ostatním. Veřejnosti projekt ukazuje nový pohled na kvalitu práce neziskových organizací. Soutěžícím přináší možnost zhodnotit svou činnost jedinečnou metodikou „Zdravé organizační řízení ©“, kterou vytvořila Nadace rozvoje občanské společnosti ve spolupráci s odborníky z Univerzity Karlovy v Praze.

Na hodnocení se podílí nezávislí experti z komerčního i neziskového sektoru. Posuzování přihlášených účastníků začíná sebehodnoticím formulářem a kontrolou poskytnutých podkladů, následují kontrolní návštěvy nejúspěšnějších organizací a na konec prezentace finalistů před hodnoticí komisí. Ocenění pak udílí Nadace rozvoje občanské společnosti ve třech kategoriích podle velikosti organizace. O zvláštní Ceně veřejnosti rozhodují lidé hlasováním. Vítězové získávají unikátní trofej a další odměny.

Zdroj: nros.cz

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS