Město Sázava dokončilo opravu další komunikace, stála sedm milionů korun

14. září 2016

Foto k článku Město Sázava dokončilo opravu další komunikace, stála sedm milionů korun

Snížení hlukové zátěže a zvýšení bezpečnosti silničního provozu přinesla rekonstrukce Budínské ulice v Sázavě. Součástí prací, které začaly letos v červnu, byla oprava stávajícího a výstavba nového chodníku, vybudování osvětleného přechodu s bezpečnostními prvky a položení nového povrchu komunikace o délce 350 metrů. Náklady dosáhly sedmi milionů korun, z toho 500 000 korun pokryla dotace ze Středočeského kraje a zbytek zaplatilo město ze svých zdrojů. Opravená ulice bude slavnostně otevřena 23. září, řekl starosta Petr Šibrava.

„Jednalo se o problémovou komunikaci, kterou byla vedena veškerá nákladní doprava ze zdejších skláren. Pociťovali to zejména obyvatele přilehlých rodinných domů. Hladký asfalt by měl hlukovou zátěž snížit. Ulice teď bude bezpečnější i pro chodce, hlavně děti, které tudy chodí v zimě lyžovat a sáňkovat do lokality Skřivánek,“ dodala vedoucí odboru výstavby a životního prostředí Městského úřadu Sázava Pavlína Drahotová.

V posledních letech město investovalo do zvýšení bezpečnosti silničního provozu miliony korun. Loni například nechalo opravit Školskou ulici, která je jednou z dopravně nejvytíženějších sázavských komunikací. Celkové náklady projektu dosáhly téměř devíti milionů korun, z toho 85 procent pokryla dotace z Regionálního operačního programu Střední Čechy, zbytek uhradilo město. Kompletní rekonstrukcí prošla také ulice Vladimíra Ptáčka. V současné době se opravuje komunikace do chatové lokality Sedliště.

„Začíná také dostavba kanalizace a vodovodu v části Černé Budy. Je to vlastní investice provozovatele, kterým je Vodohospodářská společnost Vrchlice-Maleč (VHS). Projekt původně připravovalo město, nedostali jsme však na něj dotaci, tak si rekonstrukci vzala VHS za své. Bude se stavět 800 metrů nového řadu, celková cena je 4,8 milionu korun a hotovo by mělo být do konce letošního roku,“ popsal další investiční aktivity ve městě starosta Petr Šibrava.

Minulý měsíc město dokončilo opravu dětského hřiště v Jiráskově ulici, takzvané Klece. Kromě kompletní opravy povrchu u něj přibyly i nové herní prvky, oplocení a venkovní posilovna pro seniory, dohromady za jeden milion korun. „Dokončili jsme také rekonstrukci topných kanálů a zadláždění nádvoří ve škole, příští rok nás čeká ještě oprava vnitřní kanalizace ve škole. Vyměnili jsme také okna ve Společenském domě, v městských provozovnách a dvou bytových domech, na podzim dokončíme ještě výměnu oken v domě na Kácku,“ doplnila Pavlína Drahotová. Připomněla také probíhající opravu pomníku padlých v místní části Čeřenice, kde město zajistilo elektrickou přípojku pro osvětlení pomníku, případně vánočního stromu. Celý prostor, který slouží jako točna autobusu a je také místem pro setkávání obyvatel, bude vyasfaltován.

Starosta připomněl také připravovanou výstavbu nové hasičské zbrojnice v průmyslové zóně. Zmínil i kompletní rekonstrukci mostu přes Sázavu a přivaděče k dálnici D1, které město chystá ve spolupráci se Středočeským krajem.

Ve spolupráci s Povodím Vltavy, s.p. město připravuje realizaci protipovodňových opatření, která by měla začít na podzim. „Je to projekt, který reaguje na velké povodně, které město postihly v roce 2006. Jeho součástí bude prohloubení koryta řeky Sázavy, vytvoření odlehčovacího ramene v prostoru pod mostem a hrází na levém i pravém břehu,“ popsal Petr Šibrava s tím, že se podařilo schválit až třetí verzi projektu. Náklady na jeho realizaci se odhadují na více než 100 milionů korun, které pomůže uhradit dotace z ministerstva zemědělství. Ještě letos se začne s úpravou zeleně podél toku tak, aby stavební práce mohly začít příští rok na jaře. V současné době probíhá výběr dodavatele stavby.

Jaroslava Tůmová, PR Posázaví

Kontakt pro další informace:
Petr Šibrava, starosta města Sázavy, tel.: 602 373 105, starosta@mestosazava.cz

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS