Linecká stezka znovu ožila

3. října 2013

Kolář Václav

Foto k článku Linecká stezka znovu ožila

O víkendu dne 28. a 29. 9. 2013 pořádala Místní akční skupina Blanský les – Netolicko spolu s občanským sdružením Rozkvět zahrady jižních Čech – místní akční skupina dvoudenní pěší pochod Lineckou stezkou v rámci projektu spolupráce s Peklíkem na vandr.

Cílem tohoto projektu je oživit místa, kudy před více než dvanácti sty lety procházeli obchodníci se zbožím. Linecká stezka je dávná obchodní cesta, která vedla z rakouského Lince, přes Bad Leonfelden, Vyšší Brod, Rožmberk až do Českého Krumlova. Její nejstarší větev pak křížila dnešní boletický prostor a končila na středověkém hradišti v Netolicích.

Na jednu z částí Linecké stezky vyrazili první turisté v sobotu 28. 9. 2013 ze Lhenic v 9 hod, odkud se vyšlo směrem do Netolic.
V Netolicích na všechny zúčastněné čekala prohlídka Muzea a Archeoparku na sv. Jánu. V odpoledních hodinách se všichni vrátili zpět do Lhenic.

Druhý den 29. 9. 2013 se turisté vydali po trase směrem ze Lhenic přes Třešňový Újezdec, Smědeček, Smědeč, Dobročkov do Březovíku.

Všichni účastníci si během víkendu užili krásné babí léto uprostřed malebné krajiny a mohli zavzpomínat na dobu dávno minulou.

Akce se zúčastnili i zástupci České Televize, krátké video naleznete na adrese: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/244047-stredoveka-linecka-stezka-znovu-oziva/.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS