Benešovský Pivovar má novou chmelnici, naučnou stezku a atrakce pro děti

13. prosince 2012

Jaroslava Tůmová

Foto k článku Benešovský Pivovar má novou chmelnici, naučnou stezku a atrakce pro děti

Nová chmelnice, naučná stezka, informační systém i atrakce pro děti vznikly v areálu benešovského Pivovaru Ferdinand a.s. v rámci projektu nazvaného Pivo, chmel, slad – to mám rád. Připravily a realizovaly ho společnosti Posázaví o.p.s. a Rakovnicko o.p.s. s cílem přiblížit veřejnosti jedno z řemesel typických pro oba regiony – pivovarnictví.

„Snažíme se pivovar maximálně otevřít veřejnosti a propojit ho s městem Benešov. Aby lidi, kteří tady žijí, věděli, že tady mají pivovar, na který můžou být hrdí. Na druhou stranu aby návštěvník, který do Benešova přijede, našel něco, co ho provede pivovarem a zároveň mu ukáže, jak se pivo vyrábí, proč se vyrábí zrovna tímto způsobem. Že heslo ‚Skutečné pivo‘ má nějaký smysl v tom, že to, co do něj dáváme a jak ho děláme, je poctivá výroba, “ řekl předseda představenstva společnosti Pivovar Ferdinand a.s. Petr Dařílek.

Pivovar nabízí návštěvníkům také prohlídky vybraných provozů, které jsou v současné době přístupné na objednávku. Nově si příchozí budou moci prohlédnout také výstupy projektu Pivo, chmel, slad – to mám rád. Je mezi nimi například sloupová drátěná chmelnice s odrůdami Žatecký poloraný červeňák a Bor. „Podle dostupných dokumentů stabilního katastru v Benešově od roku 1848 žádná chmelnice nebyla. Myslím si ale, že před tímto datem, od raného středověku, se tady chmel určitě pěstoval, protože si každý podnikavější měšťan v malém a podomácku vařil pivo sám, byl tady i klášter, kde si ho duchovní dozajista taky vařili,“ uvedl architekt projektu Tomáš Reml.

Prostřednictvím malé naučné stezky se návštěvníci dovědí, z čeho a jak se benešovské pivo vaří. Například že pivovar má dvojitou varnu, že pivo kvasí v otevřených spilkách spodním kvašením a dokvašováním v ležáckých sklepích. Tato technologie se používá výhradně v českých zemích a pouze v některých českých pivovarech, čímž se stává naprosto jedinečnou. Výsledkem je pivo poctivé, typicky české, prostě „skutečné“. Součástí projektu je i nový informační systém, který ukáže, kde a co je například spilka, sudárna, požahovna nebo ledárna. Nejmenší návštěvníci si mohou zahrát venkovní hru Člověče, nezlob se nebo kuželky.

„Projekt vznikl v rámci podpory regionálních výrobců. Hledali jsme další společné téma s Rakovnickem a našli jsme pivovarnictví a chmelařství,“ řekla ředitelka společnosti Posázaví o.p.s. Bohunka Zemanová. Benešovský pivovar na tuto myšlenku přistoupil a aktivně se zapojil do její realizace. „Navázali jsme na jeho aktivity a propagaci, jejichž prostřednictvím se snaží získat zpátky zákazníky. Je to ještě běh na dlouhou trať a náš projekt byl jedním ze střípků mozaiky. Pokusili jsme se ukázat pivovar trošku z jiného pohledu a co nejširšímu okruhu lidí. Výrobě piva jsme proto věnovali také jedno číslo barevného dětského časopisu Posázavské Kukátko,“ dodala Bohunka Zemanová.

Celkové náklady na projekt dosáhly 2,5 milionu korun, z toho většinu pokryla dotace z Programu rozvoje venkova v rámci Projektu spolupráce.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS