Obec Drmoul obdržela bronzové ocenění v rámci soutěže Entente Florale Europe 2012

24. září 2012

tiskový servis CpKP

Foto k článku Obec Drmoul obdržela bronzové ocenění v rámci soutěže Entente Florale Europe 2012

Obec Drmoul, loňský vítěz celostátního kola za péči o zeleň, obdržela v pátek 14. 9. 2012 v holandském městě Venlo bronzové ocenění v rámci soutěže Entente Florale Europe 2012. Entente Florale Europe 2012 je v současnosti nejprestižnější Evropskou soutěží zaměřenou na sociální a kulturní rozvoj sídel prostřednictvím péče o zeleň, ocenění uděluje každý rok Evropská asociace pro květiny a krajinu.

Letošního ročníku se účastnilo 9 vesnic a 11 měst z jedenácti členských zemí EU. Všechny soutěžící postupně navštívila mezinárodní hodnotící komise a na základě předem stanovených kritérií hodnotila přístup k životnímu prostředí, kvalitu a rozvoj krajiny a vegetace a to nejen v obci, ale i v nejbližším okolí, stejně tak propojení s cestovním ruchem a managementem volného času. Zájem hodnotící komise vyvolala i dobře zpracovaná dokumentace obce zaměřená na rozvoj jednotlivých ploch v obci.
Stejně důležité bylo i odpadové hospodářství a přístup ke kulturnímu dědictví. V Drmoulu bylo kladně hodnoceno také zapojení neziskových a zájmových organizací v obci a také ekologická výchova v základní a mateřské škole.

Toto prestižní ocenění je povzbuzující nejen pro obec samotnou, ale i pro Karlovarský kraj, který byl historicky poprvé na této soutěži obcí Drmoul zastoupen. „Ocenění je jistě povzbuzující, zejména pokud je naše obec porovnávána se sídly, která mají za sebou mnohonásobně delší dobu nerušeného vývoje“, poznamenala starostka obce, Mgr. Vladislava Chalupková.

Převzetí ocenění, na fotografii zleva Ing. Jaroslav Brzák, člen hodnotící komise (ČR), Mgr. Vladislava Chalupková, starostka obce, Ing. Josef Švajgl, místostarosta obce, Ing. Inka Truxová, předseda hodnotící komise (ČR)

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS