III. Den hasičů a záchranářů v Trhovém Štěpánově ovládla soutěž a špičkové ukázky zásahů

23. září 2012

Eva Vrzalová

Foto k článku III. Den hasičů a záchranářů v Trhovém Štěpánově ovládla soutěž a špičkové ukázky zásahů

Plná louka nablýskaných hasičských aut, krásné dívky a ženy, muži i děti v uniformách, sportovní duch a mnoho fandících návštěvníků – tak to vypadalo v sobotu 15. září na Dni hasičů a záchranářů v Trhovém Štěpánově. Už třetí ročník této úspěšné akce pořádal Sbor dobrovolných hasičů Města Trhový Štěpánov na prostranství u fotbalového hřiště za příjemného počasí.

Den hasičů a záchranářů odstartovala soutěž v požárním útoku Pohár hasičů. Zahájení měla na starost tři dětská družstva. Do ostrého soutěžního klání potom nastoupilo 11 mužských týmů a 8 družstev žen. Soutěžní pole bylo lemováno diváky, kteří svědomitě závodníkům fandili. Stolek s připravenými výhrami, kde se vyjímal zlatavý pohár, menší trofeje, šampaňské i sud piva, byl jednou ze zajímavých motivací pro ambiciózní soutěžící. Nejlepší běžce a nejšikovnější techniky měli nakonec hasiči ze Sedmpán – v soutěži zvítězilo jak jejich družstvo žen, tak tým mužů. Pohár hasičů a sud piva tedy plným právem putovaly do Sedmpán.

Řadu lidí zaujala ukázka záchrany zraněné osoby v komplikovaném terénu. Simulaci nehody, zajištění raněného, slaňování a také odvoz osoby helikoptérou předvedli členové hasičského záchranného sboru z Benešova. Vlašimští hasiči zase návštěvníkům ukázali své dovednosti a triky při zásahu u improvizované dopravní nehody. Diváci pozorně sledovali práci s technikou i vyproštění osoby ze zdemolovaného vozu.

Na soutěž a činnosti hasičů z celého okresu se do Trhového Štěpánova o víkendu přišlo a přijelo podívat kolem 500 návštěvníků. Kromě hlasitého podporování soutěžních družstev nebo sledování špičkových ukázek zásahů, lidé rádi využili zázemí několika společenských stanů, kde se mohli občerstvit, posedět, popovídat a posílit sounáležitost s hasiči. Hodně zájemců si nenechalo ujít úchvatný pohled do kraje a nastoupilo do koše výsuvné plošiny hasičského sboru ze Sellier & Bellot. Děti se mohly vyřádit na skákacím hradu, romantické povahy využily možnosti vyjížďky v kočáře s koňským spřežením. „Štěpánovští hasiči doufají, že se návštěvníkům bohaté odpoledne líbilo. Už se těšíme na další Den hasičů a záchranářů v příštím roce“, vzkazuje za organizátory Josef Korn, starosta SDH Trhový Štěpánov.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS