Společnost Posázaví podporuje místní řemeslníky a výrobce

1. září 2012

Jaroslava Tůmová

Foto k článku Společnost Posázaví podporuje místní řemeslníky a výrobce

Pozvánkou k nevšedním výletům do regionu je nová brožura Chutě a vůně Posázaví, kterou vydala společnost Posázaví o.p.s. Útlá publikace představuje dovednost a um místních výrobců a podnikatelů. Zručnost řemeslníků přibližuje také nové číslo barevného dětského časopisu Posázavské Kukátko aneb Devatero řemesel.

„Obě publikace jsou k dostání v regionálních informačních centrech nebo v kanceláři společnosti Posázaví o.p.s. v piaristické koleji na Masarykově náměstí v Benešově,“ řekla ředitelka společnosti Posázaví o.p.s. Bohunka Zemanová.

Brožurka Chutě a vůně Posázaví ukazuje, že Posázaví je nejen krajem plným přírodních krás, starobylých památek a tajuplných legend, ale také šikovných lidí. S jejich umem se setkáváme na každém kroku. Stačí "ochutnat" některý z jejich výrobků. Třeba voňavé Šternberské koláče, pověstí opředené pivo Sedm kulí z benešovského Pivovaru Ferdinand, lahodný kozí sýr z farmy v Hrajovicích, vyhlášené špekáčky či slaninu od Matoušků z Kondrace, voňavý med z posázavských lesů a luk, zákusky na zámku Jemniště nebo některou z laskomin Rodinné cukrárny ve Vlašimi. Vydejte se za vůní hrnčířské hlíny do dílny Ivany Syslové v Chotýšanech nebo za pomyslnou vůní benzinu motocyklů Jawa vystavených v samém srdci Konopiště.

Řada z jedinečných místních výrobků a služeb nese značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® nebo Středočeská Regionální potravina. Jsou výrazem vztahu ke kraji, v němž vznikly, a důkazem dovednosti zdejších lidí, kteří jim vdechli duši.

Další číslo oblíbeného dětského časopisu Posázavské Kukátko dostalo podtitul Devatero řemesel a jeho průvodcem je opět skřítek Kuk. Tentokrát se vydá do světa na zkušenou. Chce panu kreslíři vyrobit nový hrnek na pastelky, který mu rozbil v zápalu šermířského boje. Na své cestě se přiučí nejen hrnčířskému řemeslu, ale potká další řemeslníky - skláře, ševce, kováře, truhláře a košíkáře.

Oba nové časopisy jsou k prolistování i ke stažení na webových stránkách www.posazavi.com v nové rubrice Publikace. Najdete tam i další propagační materiály a knihy, které vydala společnost Posázaví o.p.s.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS