Sdružení obcí Napajedelské Emiráty přivítalo hejtmana Zlínského kraje

27. května 2012

tiskový servis Zlínského kraje

Foto k článku Sdružení obcí Napajedelské Emiráty přivítalo hejtmana Zlínského kraje

Exoticky nazvané sdružení obcí Halenkovice, Karlovice, Komárov, Oldřichovice, Pohořelice, Spytihněv, Žlutava a Napajedla, tzv. Napajedelské Emiráty, přivítalo 23. 5. v rámci dalšího z pravidelných Hejtmanských dnů nejvyšší představitele Zlínského kraje ke společnému jednání.

Zlínský kraj reprezentovali mimo hejtmana Stanislava Mišáka, náměstek pro oblast dopravy Jaroslav Drozd, krajská radní pro oblast zdravotnictví Hana Příleská, dále zástupci Krajského úřadu Zlínského kraje, Koordinátora veřejné dopravy Zlínského kraje a Energetické agentury Zlínského kraje.

Hlavním tématem projednávaným v dopolední části v krásných historických prostorách napajedelské radnice byla především doprava, konkrétně dopravní obslužnost Napajedel a přilehlých obcí či dopravní infrastruktura v této oblasti. V oblasti cestovního ruchu se hovořilo především o úspěšném či plánovaném budování cyklostezek a o významu Baťova kanálu. Na řadu přišel také strategický rozvoj a aktuální možnosti čerpání dotací. Krajští odborníci na životní prostředí se zaměřili na problematiku odkanalizování a čistění odpadních vod pro obce do 2000 obyvatel. Na závěr dopoledního jednání nechyběla nabídka Energetické agentury Zlínského kraje na možnou pomoc s úspornějším nákupem energií.

V odpolední části Hejtmanského dne se ke starostce města Napajedla Ireně Brabcové, dalším reprezentantům vedení města, starostům dalších obcí Napajedelských Emirátů a zástupcům vedení Zlínského kraje připojili významní podnikatelé z navštívené oblasti. Po představení jejich činnosti zástupcům vedení Zlínského kraje následovala prohlídka Zámku Napajedla a výrobních prostor firmy Fatra Napajedla.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS