Archiv článků

Jarní ŠKOLA Zdravých měst přinesla informace k dotacím a dobrou praxi

21. března 2019

Michael Jettmar

Ve dnech 20. - 22. března 2019 hostil Zdravý Liberecký kraj hostit jarní Školu Zdravých měst, obcí a regionů z celé ČR. Již tradiční akce je zaměřena na téma udržitelného rozvoje, kvality života a zdraví. Školu zahájil úvodní seminář, který je otevřen všem zájemcům o novinky a inspirace z oblasti strategického řízení a udržitelného rozvoje obcí a regionů. Seminář představil příklady dobré praxe ze Zdravých měst, osvědčené kampaně či nabídku spolupráce s odbornými partnery. Účastníci získali nejaktuálnější informace k možnostem financovaní aktivit měst, obcí a regionů či nabídky zapojení se do právě probíhajících projektů. K tématu podpory řízení kvality v obcích se vyjádřili přímo zástupci ministerstev. Letošní specialitou bylo diskusní setkání určené přímo pro politiky obcí, měst a regionů.

MAS Posázaví rozdělí z Operačního programu Zaměstnanost další dva miliony

20. března 2019

Michael Jettmar

Logo:  k článku Posazavi

Místní akční skupina (MAS) Posázaví vyhlásila třetí výzvu k předkládání žádostí o dotace z Operačního programu Zaměstnanost (OP Z). Jsou na ni alokovány dva miliony korun. Oprávněnými žadateli mohou být osoby samostatně výdělečně činné a obchodní korporace. Žádosti o podporu budou přijímány do 31. května 2019 do 12:00.

Obce a veřejnost mají možnost připomínkovat návrh Aktualizace č. 3 Politiky územního rozvoje České republiky

20. března 2019

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj zpracovalo návrh Aktualizace č. 3 Politiky územního rozvoje České republiky. Obce a veřejnost nyní mají možnost podávat písemné připomínky. Veřejné projednání se bude konat 25. března 2019 v Akademii veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj.

Sociální podnikání v praxi

12. března 2019

Jiří Pavlát

Foto k článku Sociální podnikání v praxi

Zástupce Venkovských novin měl možnost zúčastnit se představení pilotních aktivit projektu SENTINEL v Ostravském Ateliéru Hamaka. Projekt SENTINEL je financován z programu Interreg Central Europe a zaměřuje se na podporu a rozvoj sociálního podnikání.

Znáte pravidla pro pořizování nahrávek ze zastupitelstva?

8. března 2019

Michael Jettmar

Logo:  k článku SMO

Požadavky na nahrávání a následné zveřejňování záznamů ze zasedání zastupitelstva jsou stále častější. Jak se v souvislosti s novým občanským zákoníkem změnila pravidla pro nahrávání jednání zastupitelstev? A co další právní souvislosti?

AGIS pomůže obcím při strategickém plánování

7. března 2019

Michael Jettmar

Veškeré informace o území a infrastruktuře obcí do tří tisíc obyvatel zpřístupňuje jednoduše starostům unikátní systém, který spustilo Sdružení místních samospráv ČR.

Konference Zůstává samospráva samosprávou

5. března 2019

Michael Jettmar

Logo:  k článku SMO

Srdečně vás zveme na konferenci „Zůstává samospráva samosprávou (nejen ve světle plánovaného rozšíření pravomocí NKÚ)?", která se koná v úterý 19. března od 9:00 v Jednacím sále Senátu v Praze.

Jednali jsme o ochraně půdy a zadržování vody v krajině

4. března 2019

Ve čtvrtek 28. února se zástupci Sdružení místních samospráv České republiky zúčastnili jednání s ústředním ředitelem Státního pozemkového úřadu (SPÚ) Martinem Vrbou.

Vykazování údajů o odpadech bude pro obce jednodušší

4. března 2019

Michael Jettmar

Logo:  k článku MZP

Vykazování údajů o odpadech bude pro obce jednodušší
Ministerstvo životního prostředí a Český statistický úřad v roce 2019 významně omezí administrativní zátěž obcí při vykazování údajů o odpadech. Obce v současnosti zasílají údaje jak ministerstvu, podle zákona o odpadech, tak i ČSÚ podle vyhlášky o programu statistických zjišťování. Uleví se tak 60 % z nich.

Na Šumavě vzniknou nové cesty, cyklotrasy, rozhledny i vyhlídky. MŽP posoudilo v rámci procesu EIA 38 nových záměrů

27. února 2019

Michael Jettmar

Logo:  k článku MZP

Na Šumavě vzniknou nové cesty, cyklotrasy, rozhledny i vyhlídky. MŽP posoudilo v rámci procesu EIA 38 nových záměrů
Ministerstvo životního prostředí dnes vydalo stanovisko k vlivům na životní prostředí (EIA), přírodu a zdraví lidí k 38 novým záměrům, které chce realizovat v následujících letech Správa Národního parku Šumava nebo obce na území našeho největšího národního parku. Záměry předložila po dohodě za všechny obce i národní park do procesu posuzování EIA Správa Národního parku Šumava.

MMR: IROP rozdělil již 80 miliard korun do regionů

27. února 2019

Michael Jettmar

Logo:  k článku MMR

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, dosáhl další významné mety. Rozdělil již přes 80 miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj na 5 740 projektů po celé České republice. Rozděleno tak už bylo 69 % všech financí, které má IROP k dispozici.

Ministr Toman na mezinárodním veletrhu SIA v Paříži: Zemědělství čelí výzvám, spolupráce mezi státy EU je nutností

22. února 2019

Michael Jettmar

Tisková zpráva – Bilaterální jednání o spolupráci s francouzským ministrem zemědělství a potravinářství Didierem Guillaumem a seminar ministru na téma Vyhlídky mladých na venkově. Takový je program dnes zahájených pracovních jednání ministra Miroslava Tomana v předvečer mezinárodního zemědělského veletrhu SIA v Paříž

Ministr zemědělství: V ČR systém dozoru funguje a osvědčil se, každá zásilka masa musí být nahlášena 24 hodin předem i s místem určení

21. února 2019

Michael Jettmar

Logo:  k článku Mze

Tisková zpráva – Systém veterinárního dozoru v ČR, kdy se zásilky masa musí hlásit 24 hodiny před dovozem na místo určení, se osvědčil. Veterináři tak mají přehled a mohou případně dohledat a získat vzorky masa. Od vypuknutí aféry s polským hovězím odebrala Státní veterinární správa (SVS) 224 vzorků masa, Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zkontrolovala 1708 restaurací a obchodů.

Ministr Toman: Nebudeme ustupovat nátlaku, kontroly hovězího masa jsou nutné, jde o zdraví našich spotřebitelů

21. února 2019

Michael Jettmar

Logo:  k článku Mze

Tisková zpráva – Cílem všech opatření, přijatých českou stranou v souvislosti s problémy polského hovězího masa, je účinná ochrana zdraví spotřebitelů. Ministr zemědělství Miroslav Toman odmítá podléhat nátlaku, kontroly zdravotní nezávadnosti hovězího masa z Polska jsou v současné chvíli nezbytné.

V polském hovězím dovezeném do ČR dnes čeští veterinární inspektoři odhalili nebezpečnou salmonelu. SVS zavádí mimořádná veterinární opatření

20. února 2019

Michael Jettmar

Logo:  k článku Mze

Tisková zpráva – Státní veterinární správa (SVS) nařídila okamžité stáhnutí z prodeje přibližně 700 kilogramů hovězího z Polska. Rozbory totiž potvrdily, že obsahuje bakterie salmonely. Vzorky byly odebrány ze skladu ve Středočeském kraji. Ministerstvo zemědělství vyhlašuje mimořádná veterinární opatření: veškeré hovězí z Polska musí být před uvedením na trh vyšetřeno, zda je zdravotně nezávadné.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS