Archiv článků

Ministerstvo zemědělství dnes odeslalo Evropské komisi návrh Strategického plánu Společné zemědělské politiky

28. ledna 2022

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Po řadě intenzivních diskusí se zástupci nevládních organizací a měsících příprav dnes Ministerstvo zemědělství (MZe) odeslalo Evropské komisi (EK) návrh Strategického plánu Společné zemědělské politiky (SZP) pro období 2023-2027. Komise má tři měsíce na připomínkování a stanovisko, podle kterého poté musí MZe dokument případně upravit. Na schválení má EK šest měsíců, které se ale prodlužují o dobu reakce ČR.

Cena Evropská hlavní města začleňování a rozmanitosti

25. ledna 2022

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

V roce 2021 zahájila Evropská komise 1. ročník ceny „Evropská hlavní města začleňování a rozmanitosti“. Pokud vaše město, obec nebo region prosazuje inovativní politiky rozmanitosti a začleňování, je tato cena určena právě vám.

Ministr zemědělství: Společným zájmem všech je nové dotační podmínky pro zemědělce nastavit co nejdříve

21. ledna 2022

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Na dnešní pracovní skupině k budoucí podobě Společné zemědělské politiky (SZP) představilo Ministerstvo zemědělství (MZe) změny a úpravy ve Strategickém plánu SZP. Hlavní změnou oproti poslední verzi je navýšení prostředků na první hektary z 10 na 23 procent. Tato podpora bude určena na prvních 150 hektarů všech zemědělců. Do konce ledna Ministerstvo zašle dokument Evropské komisi (EK), která má následně tříměsíční lhůtu na připomínky. Dnešního jednání se zúčastnili zástupci nevládních organizací, akademické sféry, Evropského parlamentu, Evropské komise, Parlamentu ČR a další. Celkem se na online setkání připojilo více než 300 lidí ze zhruba 75 organizaci a institucí.

Samosprávy si mohou žádat o proplacení testů od 1. března 2022 zpětně

13. ledna 2022

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Testy provedené v období 17. 1. až 15. 2. 2022 (konečné datum bude upraveno dle vývoje situace a následných opatření) budou zpětně proplaceny i samosprávám. Podat žádost o příspěvek na nákup testů mohou územní samosprávy od 1. 3. 2022.

Netýká se vás také krach některých dodavatelů energií?

27. prosince 2021

Michael Jettmar

Nedávno ukončila činnost řada dodavatelů elektřiny a plynu. Jejich zákazníci musí situaci řešit, aby neplatili zbytečně moc peněz, nebo nebyli od dodávek odstřihnuti. Přinášíme proto shrnutí toho, co v takovém případě dělat.

Máme připravený nový program podpory zejména malých farmářů, jejichž stáda ohrožují vlci

22. prosince 2021

Michael Jettmar

Logo: k článku MZP

Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR i jednotlivými hospodáři připravilo návrh nového národního dotačního programu zacíleného na zajištění prevence vzniku škod na stádech, ohrožených návratem vlků do české krajiny. Dotační program se snaží podpořit pastevní hospodaření, klíčové pro péči o druhově bohatou krajinu v ČR, a zlepšit ochranu chovů v regionech, kde dochází ke škodám způsobenými vlky. Program má pomoci drobným hospodářům k realizaci preventivních opatření jako jsou mobilní elektrické ohradníky a především pak všem hospodářům ulehčit od (více)nákladů nezbytných k zajištění péče o hospodářská zvířata v oblastech s výskytem vlka, kde je nezbytná častější kontrola chovaných zvířat, údržba ochranných opatření nebo péče o pastevecké psy.

Česko vykročilo za evropskou finanční podporou. Do roku 2027 má dostat bilion korun, z toho většinu na regionální rozvoj

16. prosince 2021

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Pokud Česko patřilo v čerpání eurodotací z fondů politiky soudržnosti v letech 2014 – 2020 k nejúspěšnějším členům Evropské unie, v novém programovém období se hlásí svými kroky mezi vůbec nejaktivnější. Dnes odesílá prostřednictvím Ministerstva pro místní rozvoj do Bruselu jako jedna z vůbec prvních evropských zemí dokument, který je důležitým krokem ke spolehlivému a přehlednému čerpání evropské finanční podpory v letech 2021 – 2027. Celkově by mělo Česko z Unie vyčerpat během této doby jeden bilion korun.

Pomůžete rozšířit ptačí parky?

13. prosince 2021

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

SMO ČR podporuje snahu České společnosti ornitologické o rozšíření ptačích parků. Níže si dovolujeme sdílet informace o projektu ČSO.

Prodejny a obchody nesmí z venkova mizet

13. prosince 2021

Michael Jettmar

Ve čtvrtek 9. prosince se Tomáš Dubský zúčastnil pracovní skupiny při MPO, kde prezentoval názory, které zazněly od členů Pracovní skupiny pro služby na venkově k aktuálnímu stavu bezhotovostních plateb v území.

Milostivé léto pro dlužníky

9. prosince 2021

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Ministerstvo zemědělství upozorňuje dlužníky na možnost zbavit se dluhu při tzv. milostivém létu. Pro dlužníky znamená milostivé léto velkou šanci splatit dluhy a zároveň ušetřit za pokuty, úroky z prodlení a náklady samotné exekuce.

Nebojte se programu Horizont Evropa - pozvánka na webinář pro města a obce

3. prosince 2021

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Svaz měst a obcí ČR ve spolupráci s Technologickou agenturou AV ČR si Vás dovoluje pozvat na webinář Program Horizont Evropa a jeho využití pro obce a města, který se uskuteční 7. prosince v čase 9,00-12,00 na platformě MS TEAMS. Program bude zaměřen především na sdílení praktických zkušeností českých měst se zapojením do projektů programu Horizont.

Školní sběry tříděných odpadů

3. prosince 2021

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Dopisem místopředsedy Svazu měst a obcí Pavla Drahovzala si dovolujeme upozornit na novou povinnost obcí související s novelou Zákona o odpadech.

Adventní akce ve Zruči nad Sázavou

2. prosince 2021

Michael Jettmar

OKŠS a Spolkový dům vás srdečně zvou na ADVENTNÍ AKCE ve Zruči nad Sázavou. Těšíme se na vás.

Obce mohou žádat o dotaci v programu Podpora rozvoje regionů ještě dva týdny

2. prosince 2021

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj připomíná blížící se konec příjmu žádostí v programu Podpora rozvoje regionů, ve kterém mohou obce žádat o dotaci na obnovu místních komunikací, sportovní infrastruktury nebo na rekonstrukci veřejných budov. V programu je připraveno přes 2,1 mld. Kč. Žádosti lze zasílat až do 17. prosince 2021.

Zveme vás na online výroční konferenci k představení IROP 2021-2027

18. listopadu 2021

Michael Jettmar

Řídicí orgán IROP a Centrum pro regionální rozvoj České republiky Vás zvou na on-line výroční konferenci k představení IROP 2021-2027, která se koná v úterý 30. listopadu 2021.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS