Archiv článků

Ministr zemědělství: S právními experty jsme se shodli, že vodu nejlépe ochráníme samostatným ústavním zákonem

5. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Ústavní ochranu vody nejlépe zajistí vytvoření samostatného ústavního zákona. Tento návrh dnes na Ministerstvu zemědělství (MZe) prezentovali experti z Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Jednání se účastnili také další zástupci státní správy, reprezentanti parlamentních politických stran či představitelé vodohospodářských institucí.

Ministerstvo zemědělství přispělo v roce 2018 na vodní hospodářství částkou 2,45 miliardy korun

2. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Sucho, které zasáhlo území České republiky v roce 2014, přetrvávalo až do roku 2018. Ten se stal se svou průměrnou roční teplotou vzduchu 9,6 °C nejteplejším rokem na našem území od roku 1961. Uvádí to Zpráva o stavu vodního hospodářství České republiky v roce 2018, takzvaná Modrá zpráva, kterou dnes Ministerstvo zemědělství (MZe) společně s Ministerstvem životního prostředí (MŽP) předložilo vládě.

Blíží se konec výzvy na podporu nákupu vozidel s alternativním pohonem, část prostředků je stále k dispozici

30. srpna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MZP

Ještě měsíc mohou kraje, města a obce žádat o dotace na nákup automobilů s alternativním pohonem. Ze 100 milionů korun určených na rozvoj elektromobility je ještě k dispozici 40 procent prostředků, a to do 30. září, kdy výzva č.11/2018 Národního programu Životní prostředí skončí.

Zážitky i poznání přinesou dny otevřených dveří projektů podpořených z fondů EU

30. srpna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj v příštích týdnech pořádá napříč republikou dny otevřených dveří sedmi projektů podpořených z fondů EU. Návštěvníci se tak budou moci na vlastní oči přesvědčit, kde evropské fondy pomáhají – své dveře otevře například hřebčinec v Písku či zlínská expozice filmu. Mimo prohlídek běžně nepřístupných prostor na návštěvníky čeká bohatý doprovodný program a aktivity pro celou rodinu.

Starostové píší noviny. Plán témat do konce října 2019

29. srpna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

5. září bude zveřejněno téma

Je možné si ve vaší obci či městě půjčit koloběžku nebo kolo? Za jakých podmínek? Je to tuto službu zájem? Způsobuje nějaké problémy? A co krádeže a ničení kol a koloběžek?

Uzávěrka 30. 8.

MMR zve na třetí workshop pořizovatelů a projektantů k územní studii krajiny

27. srpna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

V pátek 13. září 2019 se uskuteční 3. workshop pořizovatelů a projektantů k územní studii krajiny. Akci pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí. Workshop proběhne v Praze na MMR v sále Akademie veřejného investování, vchod z Pařížské ul. 4.

Zpráva o stavu zemědělství 2018: resort získal vyšší podporu než v předchozím roce, celkem 66 miliard korun

26. srpna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Zemědělství, lesnictví, potravinářství a vodní hospodářství získalo loni podporu ve výši 66 miliard korun z národních a evropských zdrojů. To je nárůst o 8,4 % oproti předešlému roku. Uvádí to Zpráva o stavu zemědělství pro rok 2018, kterou schválila vláda.

Ministr Toman na konferenci Voda v krajině: Musíme lépe hospodařit s vodou a využívat moderní přístupy k jejímu zajištění v krajině

24. srpna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Moderním přístupům k omezení následků sucha a k zajištění vody v krajině a ve vodních zdrojích se věnovala dnešní konference Voda v krajině 21. století v Českých Budějovicích. V rámci agrosalonu Země živitelka ji pořádalo Ministerstvo zemědělství (MZe) a zúčastnili se jí představitelé české vlády v čele s premiérem Andrejem Babišem a odborníci z České republiky spolu s experty z Izraele, který je v tomto směru pro svět inspirací.

Ministryně Dostálová předala ceny nejlepším vesnicím v Olomouckém kraji

22. srpna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová dnes v Bělotíně předala ceny krajského kola soutěže Vesnice roku 2019 v Olomouckém kraji. Ministerstvo pro místní rozvoj je totiž tradičním vyhlašovatelem této oblíbené soutěže. Během své pracovní cesty navštívila také hospic Strom života v nedalekém Novém Jičíně v Moravskoslezském kraji, kde se seznámila s tamními službami.

Ministr Toman na výstavě Země živitelka: Zemědělství musí přejít od kvantity ke kvalitě. V tom musíme zemědělce podpořit i finančně

22. srpna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Přes 560 vystavovatelů z více než 20 zemí se účastní mezinárodního agrosalonu Země živitelka, který se letos koná s podtitulem Výzvy českého zemědělství. Jeho 46. ročník dnes na Výstavišti v Českých Budějovicích spolu s vedoucími představiteli České republiky zahájil ministr zemědělství Miroslav Toman. Země živitelka je největší výstavou zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory nejen v Česku, ale i na Slovensku. Potrvá do 27. srpna.

Program Výstavba hlásí první podané žádosti

21. srpna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Od letošního května Ministerstvo pro místní rozvoj nabízí nový dotačně úvěrový program Výstavba, který využívá základní prvky původního návrhu zákona o sociálním bydlení. Tato cesta podpory je výrazně rychlejší, než tvorba nového zákona, kdy by první byty vznikly nejdříve na konci roku 2021.

Romové jako zdroj lidského kapitálu

16. srpna 2019

Jiří Pavlát

Logo: k článku Intererg RARE

Dne 16. května 2019 se v Parlamentu Autonomní oblasti Vojvodina v Novim Sadu v Srbsku uskutečnila závěrečná konference projektu „Změna jednání, změna přístupů: Romové jako zdroj lidského kapitálu“ (zkr. RARE). Na konferenci byly partnerskými institucemi a organizacemi z Maďarska, České republiky, Slovenska, Rumunska, Srbska a Bulharska prezentovány zkušenosti z práce s cílovou skupinou a rovněž výsledky celého projektu.

Na unijním seznamu přibylo dalších 17 invazních druhů

15. srpna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MZP

Dnešním dnem vstupuje v účinnost prováděcí nařízení Evropské Komise. V rámci druhé aktualizace unijního seznamu invazních nepůvodních druhů se dostalo na seznam dalších 17 nových druhů.

Kraje a obce budou moci od září žádat o dotaci na obnovu majetku po přívalových deštích

14. srpna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj plánuje začátkem září letošního roku vyhlásit výzvu na podávání žádostí o podporu na obnovu obecního a krajského majetku po živelních pohromách, konkrétně po letošních přívalových deštích. Pro žadatele bude připraveno 50 milionů korun.

Ministerstvo zemědělství získalo souhlas Evropské komise s vyplácením kompenzací za škody způsobené kůrovcem

13. srpna 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Evropská komise schválila Ministerstvu zemědělství (MZe) Rámcový program pro řešení rizik a krizí v zemědělství – náhrada škod způsobených škůdci lesních dřevin. Celkem chce letos MZe v tomto svém programu vyplatit nestátním vlastníkům lesů 1,5 miliardy korun.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS