Archiv článků

Ministr Toman po jednání ministrů V4: EU by měla přijmout novou strategii pro lesnictví, abychom zajistili rychlou a účinnou obnovu lesů po kalamitě

24. října 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Africký mor prasat (AMP), kůrovcová kalamita v lesích a Společná zemědělská politika (SZP) po roce 2020 byla hlavní témata dnešního jednání ministrů zemědělství rozšířené skupiny zemí Visegrádské skupiny v Praze. Toho se zúčastnili zástupci České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska, Bulharska, Chorvatska, Rumunska, Slovinska a Finska, které nyní předsedá Evropské unii.

Září Měsíc biopotravin

1. října 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Patnáctý ročník kampaně Ministerstva zemědělství Září – Měsíc biopotravin jednoznačně potvrdil rostoucí zájem spotřebitelů o biopotraviny. Jejich spotřeba v České republice v letech 2016 až 2017 vzrostla až o 30,5 %. Dlouhodobým cílem kampaně je přibližovat spotřebitelům důvody, proč nakupovat biopotraviny a propagovat ekologické zemědělství.

Pozvánka na konferenci Naše příroda

27. září 2019

Michael Jettmar

Vážené dámy, vážení pánové, mílí přátelé přírody,

srdečně Vás zveme na 5. KONFERENCI NAŠE PŘÍRODA, která se uskuteční v úterý 26. listopadu 2019 v Olomouci. Tématem letošního ročníku jsou LESY!

Projekt Benešovsko žije příběhy ukáže region pohledem školáků

27. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Posazavi

Podpořit sounáležitost dětí a mládeže s regionem a rozvíjet jejich povědomí o místní kultuře, hodnotách a historii je cílem projektu „Benešovsko žije příběhy“. V rámci Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání (MAP) a v úzké spolupráci s Městem Benešov ho realizuje společnost Posázaví o.p.s. Je určen pro žáky mateřských a základních škol. Jejich úkolem je zpracovat příběh o reálné či fiktivní, historické i současné osobnosti, zasazený do kulis Benešova a jeho okolí. Školy je mohou zasílat do 30. listopadu 2019.

Ministerstvo životního prostředí zpřísní opatření k dovozu nosorožčích rohů

26. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MZP

MŽP tak reaguje tak na pokračující pytláctví nosorožců a nelegální obchod s nosorožčími rohy, který významně zasáhl i Českou republiku. Nová přísnější pravidla spouštíme 22. září v souvislosti s připomínkou Světového dne nosorožců.

MMR: Projekty IROP podpořily aktivní a udržitelnou mobilitu již 11 miliardami korun

26. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Evropský týden mobility letos kladl důraz především na bezpečnou chůzi a jízdu na kole a s tím související přínosy pro naše zdraví a životní prostředí. U příležitosti Dne bez úmrtí na silnici, který připadá na 26. září, se Ministerstvo pro místní rozvoj připojuje k projektu Edward, aby nejen v tento den nedocházelo ke smrtelným nehodám, a to jak na českých, tak i na evropských silnicích. Ministerstvo pro místní rozvoj proto systematicky podporuje investice do odpovídající dopravní infrastruktury prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), zejména pak jeho specifického cíle Zvýšení podílu udržitelných forem dopravy. IROP na něj poskytl dotace ve výši 11 miliard korun.

Ministerstvo zemědělství se myslivci dohodlo na novele zákona o myslivosti

26. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství (MZe) se s Českomoravskou mysliveckou jednotou (ČMMJ) shodují na potřebě urychlené přípravy novely zákona o myslivosti. Dohodli se na tom dnes ministr zemědělství Miroslav Toman a předseda ČMMJ Jiří Janota. MZe novelu předloží do připomínkového řízení do konce tohoto roku.

Trvalé bydliště venkov

26. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Pořad ČT.

Veletrh regiony

25. září 2019

Michael Jettmar

Vážení,tak jako každý rok, i ten příští, vrámci veletrhu cestovního ruchu REGIONY, pořádáme již 5. ročník soutěže TURISTPROPAG. Soutěž se uskuteční na výstavišti vLysé nad Labem ve dnech 16. –18. 4. 2020.

Unikátní série seminářů pro komunální politiky

24. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

Praha 24. září 2019 – Jak se orientovat v právních pojmech a nepřekročit hranici trestní odpovědnosti, to poradí zastupitelům, radním, starostům i hejtmanům odborníci na semináři Zastupitel v právu. Sérii vzdělávacích seminářů pro komunální politiky připravily společně hned čtyři instituce: Česká advokátní komora, Nejvyšší státní zastupitelství, Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR.

Zpráva o cizorodých látkách v potravních řetězcích za rok 2018: K extrémním nálezům nedochází

19. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Ucelený pohled na zatížení agrárního a potravinářského sektoru jednotlivými znečišťujícími látkami poskytuje každoroční sledování cizorodých látek v potravních řetězcích. Podle zprávy o výsledcích tohoto sledování a vyhodnocování za rok 2018 nedochází k extrémním nálezům zatížení cizorodými látkami. Podstatná jsou zjištění nálezů reziduí veterinárních léčiv, reziduí zakázaných barviv používaných k léčení nebo prevenci u chovaných ryb a ojedinělý záchyt polychlorovaných bifenylů (PCB) v mase prasat a skotu v chovech.

hashtag sazimebudoucnost: Vláda dnes vysadila lípy v Horním Jiřetíně

17. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MZP

Během vládního výjezdu do Ústeckého kraje dnes ve městě Horní Jiřetín společně zasadil předseda vlády Andrej Babiš, místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, ministr životního prostředí Richard Brabec a starosta této obce Vladimír Buřt tři lípy srdčité. Výsadbou národního symbolu zahájili společnou snahu vlády, rezortu životního prostředí, Nadace partnerství i obcí a měst ČR se maximálně připojit k akci #sazimebudoucnost a přispět k naplnění ambice do 5 let mimo les vysázet a následnou péčí se postarat o nových 10 milionů stromů. Symbolicky se tak stalo v Horním Jiřetíně, který znovuožívá po vládním rozhodnutí o neprolomení limitů těžby hnědého uhlí na Mostecku.

Vláda schválila rozpočet Státního fondu rozvoje bydlení na příští rok

16. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová dnes předložila vládě návrh rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení na rok 2020 a střednědobého výhledu na roky 2021-2022. Návrh počítá s navýšením rozpočtu o 340 milionů korun, a to zejména kvůli novému programu Výstavba pro obce, který pomáhá s řešením dostupného bydlení v obcích.

VENKOV 4.0.

15. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku SPOV

Pozvánka na konferenci Venkov 4.0.

Ministr zemědělství: Dobré životní podmínky hospodářských zvířat jsou pro nás důležité, letos dáme na jejich zlepšení 1,6 miliardy korun

12. září 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Tisková zpráva – Na zlepšení životních podmínek v chovech hospodářských zvířat poskytne Ministerstvo zemědělství (MZe) z evropských a národních zdrojů v letošním roce více než 1,6 miliardy korun. Peníze jsou určené například na lepší ošetřování končetin dojnic, chlazení stájí v letním období nebo zvětšení plochy pro selata.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS