Archiv článků

Evropské fondy pomáhají: Hasiči ve Vracově mají novou stanici

30. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Hasiči ve Vracově (Jihomoravský kraj) díky podpoře evropských fondů postavili moderní stanici, která umožňuje rychlejší výjezd k zásahům a poskytuje i zázemí pro výuku nových adeptů. Díky reportáži, kterou připravil Deník ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj, můžete zjistit k čemu více než 17 milionů z fondů EU přispělo.

Pozvání českým firmám

30. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

k účasti na společném stánku na veletrhu Saudi Agro Food 2019 (21. – 24. října 2019)

Nový právní předpis platný od 24. 5. 2019

29. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Novela vyhlášky č. 132/2015 Sb., o sazebníku náhrad nákladů za rozbory prováděné laboratořemi Státní zemědělské a potravinářské inspekce pro účely kontroly.

Přihlaste se do soutěže o ten nejlepší zpravodaj

29. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

O nejlepší obecní či městský zpravodaj roku 2018, ale také třeba o nejlepší zpravodaj mikroregionu či MAS můžete zabojovat v celostátní soutěži, kterou již po osmé vyhlásilo občanské sdružení Civipolis o.p.s.

Spalovna v Chebu stát nebude, společnost Terea Cheb se projektu po sedmi letech vzdává

28. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Arnika

Sedm let trvající průtahy a nejistota obyvatel Chebu kolem projektu plánovaného zařízení na energetické využití odpadu (ZEVO) končí – spalovna se v Chebu stavět nebude. Rozhodla o tom valná hromada společnosti Terea Cheb, která se záměrem na stavbu spalovny přišla, a souhlasil také německý investor, společnost Gelsenwasser AG.

František Lukl obhájil pozici předsedy Svazu na další čtyři roky

28. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku SMO

OSTRAVA, 23. – 24. května 2019 Rekodifikace stavebního práva, vznik Nejvyššího stavebního úřadu, tzv. protikorupční balíček zákonů (Zákon o lobbování, s ním související novela zákona o střetu zájmů, rozšíření a posílení kompetencí Nejvyššího kontrolního úřadu) nebo financování sociálních služeb a sociální práce. Témata, o kterých starostové a primátoři mimo jiné debatovali na XVII. sněmu Svazu měst a obcí České republiky. Do Ostravy se sjelo na 500 představitelů samospráv z celé České republiky a velká řada významných hostů. Sněm zvolil také nové vedení Svazu měst a obcí České republiky.

Realizace pozemkových úprav a jejich význam pro zlepšení funkčnosti krajiny

27. května 2019

Michael Jettmar

Datum: 20.6.2019 9:00 – 18:30
Místo konání: Penzion Na Faře, Dubenec 1, 544 55, exkurze v terénu dle pozvánky
Tématické zaměření akce: PRV - pozemkové úpravy
Kategorie: Vzdělávací akce (konference, kurzy, přednášky atd.)
Celostátní síť pro venkov, Ministerstvo zemědělství, Státní zemědělský intervenční fond ve spolupráci se Státním pozemkovým úřadem si Vás dovolují pozvat na konferenci s exkurzí Realizace pozemkových úprav a jejich význam pro zlepšení funkčnosti krajiny.

OPŽP Omezení realizace projektů fyzických osob nepodnikajících

27. května 2019

Michael Jettmar

S účinností od 22. května platí pro aktuálně vyhlášené výzvy v rámci nástroje CLLD pro Místní akční skupiny (87., 88., 127.) omezení realizace projektu fyzických osob nepodnikajících na pozemcích, které nejsou v jejich vlastnictví.

Nejlepší české biopotraviny se představí v soutěži Česká biopotravina roku 2019

24. května 2019

Michael Jettmar

PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců vyhlašuje 18. ročník soutěže Česká biopotravina o nejlepší produkty českého ekologického zemědělství. Vyhlášení vítězů proběhne v září – měsíci biopotravin a čeští farmáři a producenti mohou své výrobky přihlašovat od dnešního dne.

Klára Dostálová na sněmu SMO ČR ocenila efektivní spolupráci se starosty

24. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Ve dnech 23. – 24. května 2019 se v Clarion Congress Hotelu Ostrava koná již XVII. sněm Svazu měst a obcí ČR za účasti ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové. Na této akci se každoročně potkávají představitelé samospráv s představiteli státu včetně prezidenta České republiky nad prioritami měst a obcí. Ministryně na Sněmu představila aktuální témata, která ministerstvo spolu se Svazem řeší, a která jsou důležitá pro budoucí rozvoj regionů.

Chystáte se na rozhlednu nebo do muzeí v Louňovicích pod Blaníkem? Využijte společnou vstupenku

23. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku kraj blanickych rytiru

Po hezkém výletě je třeba se občerstvit. To můžete v Louňovicích pod Blaníkem v Hostinci pod Blaníkem nebo v Zámecké hospodě. Na společnou vstupenku vám tady natočí limonádu zdarma. A to není všechno! K dětské vstupence obdržíte v Informačním centru v Louňovicích pohlednici, kterou můžete poslat jako pozdrav z výletu. Držitel vstupenky pro dospělé může zdarma zaparkovat na parkovišti pod rozhlednou ve směru od Louňovic pod Blaníkem.

21. květen je dnem soustavy Natura 2000

21. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MZP

Natura 2000 je soustava chráněných území vyhlašovaných členskými státy EU k zajištění dlouhodobé ochrany cenných a ohrožených druhů volně žijících druhů a přírodních stanovišť. V současnosti se rozkládá na více než 18 % rozlohy Evropské unie a představuje tak největší a nejkomplexnější soustavu chráněných území na světě - pokrývající i nejznámější přírodní krásy jako jsou chorvatská Plitvická jezera, Bellunéské Dolomity, Jasmund na Rujáně, slovinský Triglav, francouzský Camargue, finská Wild Taiga nebo turecký Göreme, v České republice pak např. Krkonoše, Českosaské Švýcarsko či Soos.

Od dnešního dne mohou obce žádat o dotace z nového programu VÝSTAVBA

20. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) dnešním dnem (20.5. 2019) začíná přijímat žádosti v rámci nového dotačně-úvěrového programu VÝSTAVBA. Informace o způsobu podání žádosti včetně povinných náležitostí a podmínky výzvy naleznete na webových stránkách SFRB. Program přispěje ke zvyšování dostupnosti bydlení.

Další český unikát míří na Seznam světového dědictví UNESCO

20. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku Mze

Česká republika by se za čas mohla chlubit další položkou na Seznamu světového dědictví UNESCO. Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem představuje unikátní národní kulturní památku, jež dokládá staletý chov a výcvik jedinečného plemene – Kladrubského bělouše. Toto vzácné plemeno barokních galakarosiérů v ní bylo vyšlechtěno a krajina byla přizpůsobena jeho potřebám. Je to jedno z mála míst na světě, kde jsou dosud chováni a cvičeni kočároví koně, a to jako součást národního kulturního dědictví.

MMR: Muzea dostanou z IROP více než 2,55 miliardy korun

17. května 2019

Michael Jettmar

Logo: k článku MMR

V sobotu 18. května slavíme Mezinárodní den muzeí. Také díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, přispíváme ke zlepšení muzejní činnosti a k zachování důležitých historických předmětů a dokumentů pro budoucí generace. IROP dosud podpořil 55 projektů krajských a státních muzeí za celkem 2,55 miliardy korun.

Partneři
Ministerstvo životního prostředí Centrum pro komunitní práci
Kontakty

Centrum pro komunitní práci
Venkovské noviny
Vodičkova 36
110 00 Praha 1

web: http://www.venkovskenoviny.cz
email: venkovskenoviny@cpkp.cz
tel.: 608 700 130

© Venkovské noviny Ikona RSS